Látványpékség higiéniai elvárásai


Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.02. 13:49

Nu, a félkész terméket aligha elég felmelegíteni.

Szabi1779 # 2011.09.02. 13:09

Igen, a logika ezt diktálja de a KSH TEÁOR '08 szerint van egy olyan kategória, hogy "Friss pékáru készítése" amelynél külön megemlítik a "nem ide tartozik" rovatban, a "pékáru felmelegítése azonnali fogyasztás céljából"-t, mint nem oda tartozót.
És ez vagyok én, mert nem sütöm, azt már megtették én előttem, én csak felmelegítem sütőben.
Megtehetném radiátoron is csak tovább tartana. :)
Azaz a sütő igénybevétele még nem jelent sütést is szerintem.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.30. 21:06

Rosszul gondolod. A sütés bizony készítés.

Szabi1779 # 2011.08.30. 20:52

Európai Parlament és a Tanács 852/2004/EK rendelet értelmezése érdekelne. Szerintem egy látványpékség higiéniai elvárásaira csak a
"II. MELLÉKLET
A VALAMENNYI ÉLELMISZER-IPARI VÁLLALKOZÓRA VONATKOZÓ ÁLTALÁNOS HIGIÉNIAI KÖVETELMÉNYEK...

... I. FEJEZET

...ÁLTALÁNOS KÖVETELMÉNYEK"

kitételei és utasításai a mérvadóak, míg az ÁNTSZ mindenáron a

"II. FEJEZET

KÜLÖNLEGES KÖVETELMÉNYEK OLYAN HELYISÉGEKBEN, AHOL ÉLELMISZER KÉSZÍTÉSÉT, KEZELÉSÉT VAGY FELDOLGOZÁSÁT VÉGZIK"

  • et akarja rám húzni.

Szóval, Az ÁNTSZ ragaszkodik hozzá, hogy az élelmiszer higiéniáról szóló EK rendelet ezen részének feltételei vonatkoznak rám. De egy látványpékségben nincs étel KÉSZÍTÉS, mert a termékeket a franchise partner már ELKÉSZÍTETTE, én csak sütőben felmelegítem. A KEZELÉS logikusan feltételez valamilyen KEZELŐ SZERT, tehát értelemszerűen nem is kezelem. A FELDOLGOZÁS pedig szintén egy olyan folyamat ami, nem történik meg egy kész- illetve félkész fagyasztott termék felmelegítésekor. Tehát ez sem igaz rám.
Akkor jól gondolom, hogy a látványpékségemre a különleges követelmények nem vonatkoznak, csak a még előtte olvasható általános követelmények?
Semmi mást nem árulok, pl. hamburger, hot dog, amit készíteni kell tényleg, csak a mélyfagyasztott pékárut.