Végrehajtás saját hibámból!!!Aki tud segítsen!


Lili01 # 2003.05.19. 12:57

Kedves Fannyka31!

Kérem, hogy minél előbb keresse fel a végrehajtót, mert a végrehajtási stádiumban vele tud a legegyszerűbben tárgyalni és a végrehajtó tudja fizetési hajlandósága esetén az eljárást felfüggeszteni addig amíg a részletfizetési kérelmére az IKV (illetve jogutódja) választ nem ad. Sajnos a végrehajtási törvény alapján édesanyjánál is foganatosíthatnak foglalást, ahová be van Ön jelentve, legfeljebb ha az nem a lefoglalt vagyontárgyak az édesanyja tulajdonában vannak és azt igazolni tudja, azt igényper indításával visszakövetelheti. Kérem, hogy minél előbb intézkedjen és fizetési hajlandóságáról és a részletfizetési kérelméről a végrehajtót és az IKV-t haladéktalanul értesítse, egyben kérelmezze annak elbírálásáig a végrehajtási cselekmény felfüggesztését.
Üdvözlettel:
Lili

fannyka31 írta - 2003.05.12 13:23
Igazából végső létségbeesésemben fordultam ehhez a fórumhoz!
És sajnos én vagyok a hibás is ( részben ) a kialakult helyzet miatt!
Tehát! ( kérlek benneteket ne ítéljetek el nagyon, így is elég nehéz a helyzetem!)
8 évvel ezlőtt elváltam a férjemtől egy 2 éves gyerekkel maradtam egyedül.4 nagyon nehéz év következett anyagilag és egészségileg is. Az önkormányzattól kapott szociláis bérlakásban laktunk, iszonyú körülmények között, segítségre nem számíthattam. Általában annyi pénzem volt , hogy  a gyereknek tudtam enni adni, pár dolgot kifizetni.Közben a cég ahol dolgozam tönkrement és hosszú ideig nem fizetett, munkát nem nagyon találtam.4 év után elmenekültem abból a házból ahol bűnözökkel, alkoholistákkal voltunk 'összezárva'.
Azt, hogy elegyünk a házat fenntartó IKV nak nem jelentettem be, rendrakás és tatarozás nélkül jöttünk el.....
és ebben nagyon hibás vagyok, de érzelmileg teljesen kikészültem ott....
1/2 év múlva kaptam egy felszólítást, melyben 500 ezer forintos helyreállítási költséget akaratak rajtam behajtani.
Mivel ezt jogtalanak éreztem, levélben válaszoltam.
Pert indítottak ellenem és a napokban kivonult a végrehajtó édesanyámékhoz , ahová be vagyok jelentve, de nem lakom ott.Az a helyzet, hogy nekem semmim nincs, sem ingóságom ( 2 ágy, 1 rossz tv és a gyerek íróasztala) sem ingatlanom. Mit fognak velem csinálni?
Szeretném valahogy visszafizeni ami jogosan terhel enegem ( max 200 ezer forint) de azt sem tudnám egyben! mivel most éppen, hogy 80 000 forintot keresek és ketten élünk belőle albérletben....
Kérlek benneteket ha tudtok a hülyeségemre tanácsot adni, adjatok!
Köszönöm szépen!


Lili

Chilly # 2003.05.18. 14:50

Üdvözlöm!
Laikusként, az a véleményem, hogy ha elismeri a felelösségét és jogosnak itéli az IKV követelését, akkor probáljon megegyezni velük részletfizetésben. Probáljon meg  minden olyan dokumentumot csatolni hozzá, amelyek alátámasztják, a jelenlegi anyagi helyzetét. Emellett talán még dijcsökkentést is tudna kérni, ha valahogyan bizonyitani tudja, hogy nincsen ingo, vagy ingatlan vagyontárgyai (és szándékában áll fizetni)...
A végrehajto csak azt tudja lefoglalni, vagy ott tud fizetési igényt érvényesiteni, ahol talál vagyontárgyat, vagy pl. hivatalos fizetés átutalást. Célszerünek tartom, ha egyezkedik velük, mert igy a jo szándékot is látják.

fannyka31 # 2003.05.12. 11:23

Igazából végső létségbeesésemben fordultam ehhez a fórumhoz!
És sajnos én vagyok a hibás is ( részben ) a kialakult helyzet miatt!
Tehát! ( kérlek benneteket ne ítéljetek el nagyon, így is elég nehéz a helyzetem!)
8 évvel ezlőtt elváltam a férjemtől egy 2 éves gyerekkel maradtam egyedül.4 nagyon nehéz év következett anyagilag és egészségileg is. Az önkormányzattól kapott szociláis bérlakásban laktunk, iszonyú körülmények között, segítségre nem számíthattam. Általában annyi pénzem volt , hogy  a gyereknek tudtam enni adni, pár dolgot kifizetni.Közben a cég ahol dolgozam tönkrement és hosszú ideig nem fizetett, munkát nem nagyon találtam.4 év után elmenekültem abból a házból ahol bűnözökkel, alkoholistákkal voltunk 'összezárva'.
Azt, hogy elegyünk a házat fenntartó IKV nak nem jelentettem be, rendrakás és tatarozás nélkül jöttünk el.....
és ebben nagyon hibás vagyok, de érzelmileg teljesen kikészültem ott....
1/2 év múlva kaptam egy felszólítást, melyben 500 ezer forintos helyreállítási költséget akaratak rajtam behajtani.
Mivel ezt jogtalanak éreztem, levélben válaszoltam.
Pert indítottak ellenem és a napokban kivonult a végrehajtó édesanyámékhoz , ahová be vagyok jelentve, de nem lakom ott.Az a helyzet, hogy nekem semmim nincs, sem ingóságom ( 2 ágy, 1 rossz tv és a gyerek íróasztala) sem ingatlanom. Mit fognak velem csinálni?
Szeretném valahogy visszafizeni ami jogosan terhel enegem ( max 200 ezer forint) de azt sem tudnám egyben! mivel most éppen, hogy 80 000 forintot keresek és ketten élünk belőle albérletben....
Kérlek benneteket ha tudtok a hülyeségemre tanácsot adni, adjatok!
Köszönöm szépen!


innaf