BKK pótdíj 2013 - ból


szenne # 2019.12.10. 20:10

Üdvözletem!
A napokban kaptam egy levelet,aminek a lényege rőviden:
A BÖK Kft. megbízásából eljáró... egyéni ügyvéd tájékoztatom Önt arról, hogy a BKK Zrt a... hivatkozási számon 2013.03.07, 2013.07.10-én, 2016.07.15 előtt keletkezett, tömegközlekedési pótdíjazásból eredő pótdíjfizetési kötelezettséget tartja nyilván. Ha nem él a részletfizetési lehetőséggel, úgy a BKK Zrt. szükség szerint minden további figyelmeztetés nélkül fizetési meghagyás kibocsátását, a jogerős fizetési meghagyás alapján végrehajtási eljárást kezdeményezhet.
Azt sejtem, hogy ez a büntetés már elévült,hiszen ha 7 év alatt nem próbálták meg behajtani, akkor ezt már nem is tudják. A kérdésem az, hogy van e ide vonatkozó jogszabály, amire a válaszlevelében hivatlozhatnék.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.:Zsuzsa

drbjozsef # 2019.12.11. 05:43

szenne,

Van. Legalábbis az elévülésre. A Ptk. A sejtésedre nincs. Nemigen számít mit írsz, elég az, ha benne van, hogy álláspontod szerint elévült a követelés. Ennyi. Ha nem értenek egyet veled, majd észre fogod venni.

6:22.§(1) Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a követelések öt év alatt évülnek el.

gerbera317 # 2019.12.11. 07:53

Ezek a buszos pótdíjas követelések is rövidebb elévülésűek. Nem kizárt, hogy egy év. De fizetési felszólítást nem tilos elévült követelés ügyében sem küldeni, úgyhogy hőzöngésnek vajmi kevés helye van itt.

szenne # 2019.12.11. 12:26

Én nem hőzöngtem,csak feltettem egy kérdést.Szerintem a legrosszabb, ha az ilyen levelekre semmit nem reagálunk.Ezért kértem segítséget, hogy mit írjak.Úgy vagyok a dologgal, hogy ha eddig nekik nem volt fontos,akkor most már nem is legyen.Én már rég elfelejtettem.

wers # 2019.12.12. 05:30

Szerény laikus véleményem szerint az ügyvéd, akitől levelet kaptál nagyon jól tudja, hogy elévült-e vagy sem. Talán ha megírod neki, hogy szerinted, akkor tudni fogja, hogy te is tudod, és talán kevesebb kedve lesz ügyfelét FMH indítására biztatni.
Amennyiben mégis megindítja, akkor ne habozz, azonnal (legkésőbb 15 napon belül) mondjál ellent. De erre felhívják a figyelmet a FMH-ban is.

szenne # 2019.12.12. 20:42

Köszönöm wers,meg is írtam a levelet. :)