Rendbírság


Arwen # 2022.10.07. 23:28

Igen elnézést azt nem tettem oda, végrehajtónak jelentem be az ingatlant és az autókat
Jó nagy malom kerékbe került az biztos, igaz nem sajnálom...
De legalább kicsit meg nyugodtam, hogy a gyermektartásdíj behajtás, minden egyéb végrehajtási ügyét megelőzi és mindegyik gyermek nálam marad
Köszönöm a választ

Majordomus # 2022.10.07. 19:36

Először konzultálj a végrehajtóval...

Arwen # 2022.10.07. 11:29

Jövedelmét nem tudják le tiltani, zárolták a számláját, a bevételeit készpénzben kéri.
Én bejelentem...
Épp az előbb találtam meg a NAV-os fizetési felszólítást, 886ezer forintról.... Mai napra ennyi elég is..
Köszönöm a válaszokat!

drbjozsef # 2022.10.07. 11:22

Egyébként meg, jelentsd be a végrehajtónak az ingatlant meg az autókat. Indítson foglalást.

drbjozsef # 2022.10.07. 11:21

Mért nem terhelték az ingatlanra ha már nem tudták behajtani?
Ezt csak a végrehajtó tudná megmondani.
Az ingatlant is ki lehet vonni az eljárásból, mármint törvénytelenül, de a jövedelme, ha hivatalos és olyan jó, akkor azt lehetne tiltani.
Nem lehet, hogy e.v.-ként számla nélkül dolgozik, és hivatalos jövedelme nincs sok?

Arwen # 2022.10.07. 10:01

Csak azt nem értem, hogy 3 éve halmozza a tartozásait, ma kb 10 levelet szedtem elő ami mind más ügy 100ezer forintos és nagyobb követelések végrehajtáson vannak. Mért nem terhelték az ingatlanra ha már nem tudták behajtani? 2 autója van, egyéni vállalkozó még a mai napig is. Gyerektartásdíjat nem fizette, beadva behajtásra, de válasz, nem behajtható, végrehajtó szerint nincs semmilye, holott, ingatlanja van (apukája meghalt, örökölte) , vállalkozása, 2 autó, jó jövedelme van. Ez így nem fer velem szemben.... (Tartozásait, onnan tudom, hogy azt mondtam neki, hogy rendbe teszem, ki takarítok nála, itt ülök és csak rakom magam mellé a halom végrehajtási leveleket... Amikről én nekem fogalmam nem volt)

Arwen # 2022.10.07. 09:29

Köszönöm a választ!
Hivatalos személy ellen jogsértő magatartást követett el.
Bírósági Rendbírságot kapott.
A válóperen, ha jól sejtem én ezt jelezhetem, mivel ha ő eddig nem tette ezek után sem fogja.
Mivel az egyik közös gyermekünket ő szeretné nevelni, de ha börtönbe megy ez így sztornó, meg ez miatt amúgy is harc van kettőnk közt, a világon ami szolgáltatás létezik mindenen végrehajtói tárgyalás van, ezekre most derült fény. A válóper 3 éve zajlik, közös megegyezéssel adtuk be, de menet közben meg gondolta magát.

nanemaaa # 2022.10.07. 07:18

A rend.bírság személyre szól, így az téged mindaddig nem érdekel, amíg annak és kamatainak összege a saját tulajdonát képező ingóságok, vagy az ingatlannak a közös tulajdoni hányada fedezetet ad rá.

drbjozsef # 2022.10.07. 06:24

Arwen,

Nem írtad, milyen rendbírság ez, de a "végrehajtó"-ból gondolom valamilyen végrehajtás. Ez esetben, ha a kiszabott rendbírságot nem fizeti meg, a végrehajtó felterjesztésére a bíróság elzárásra fogja változtatni a büntetést, ami ellen fellebbezni nem lehet, halasztani nem lehet. Ötezer forintonként egy nap.

Vht. 45/A.§ (7), és Be. 128.§

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Arwen # 2022.10.06. 16:50

Szép estét!

Volt férjemmel való félben vagyunk, közös megegyezéssel, 3 gyermek van az egyiket ő szeretné nevelni, de tegnap előttem elszólta magát, hogy
rendbírságra büntették 40.000,-forintra. De nem fizette be, a határidő februárban volt. Mire számítson? A végrehajtót nem hívja fel telefonon, nem érdeklődik, nem érdekli, bíróságon sem érdeklődik.