Megalázott


Majordomus # 2023.03.17. 20:37

Valószinűleg a gyerekei hülyeségét...

Meg a következményeit....

nanemaaa # 2023.03.17. 08:10

Pedig egyszerű a történet. A szülők külföldön füveznek, a gyerek meg itthon van Magyarországon. Ergo a probléma megoldotta saját magát, mert a szülők így legfeljebb online tudnák veszélyeztetni a gyerek fejlődését. A kérdés, hogy a nagymama mit szív?

drbjozsef # 2023.03.16. 06:15

Borcsa,

Ja hogy ironizáltál?
Én kérek elnézést, hogy ez nem jött le rögtön, tudod, itt simán előforulnak olyan kérdezők, akik tényleg ilyen hülyék, sőt...
Bár ahogy nézem, nem voltam ezzel egyedül. Sőt, az "ott Magyarországon" szófordulattal megint elbizonytalanítottál, de biztos én vagyok béna a magyar nyelvtanhoz (vagy az áradó alázat is irónia? Nagy kópé lennél...)

Nem arrogancia, csak tudod ez egy jogi fórum, és semmi idegesítőbb nincs annál, amikor valaki több hozzászóláson keresztül csepegteti az újabb RELEVÁNS infókat, ahelyett, hogy hat mondatba összefoglalná a tényállást, és emiatt állandóan megváltozik a helyes válasz.

Na mondjuk esetedben nincs ilyen. A gyámhivatal intézkedni fog, ha a tudomására jut, hogy mindkét szülő folyamatosan füvezik. Már ha még mindig Magyarországon vagyunk, de én már nem értek semmit...

Szomorú örökös # 2023.03.16. 05:07

Borcsa

ehhez nem kell igazan nagy esz

Valóban, ahhoz nem kell nagy ész, hogy ha valaki ekkora marhaságot csinál a gyerek mellett, akkor legalább ne háborodjon fel rajta, ha a hatóság ezt esetleg nem nézi jó szemmel és a gyerek érdekében beleavatkozik a dolgokba, az ilyen felelőtlen család életébe. Bevallom én első olvasatra totál megdöbbentem, hogy ilyen egyáltalán létezik. Aztán másodjára ma reggel döbbentem meg ismét, amikor felháborodó soraidat olvastam. Szerintem különösebben nincs min felháborodnod, a hatóságnak teljesen igaza van, ha elveszik tőled a gyereket, mert ő ennél jóval többet, jobb sorsot érdemel.

Nyilvan ha magyar forumon kerdezem Magyarorszagrol van szo

Te írtad: „Nem elek Magyarorszagon, ezert kerdeztem.” Ezek után ne csodálkozz, hogy ezeket a válaszokat kaptad.

Mindenkinek szivbol ajanlanek egy par ev kulfoldi letet, hogy megtanulja mi az alazat!!
Mert ezek szerint ott Magyarorszagon ezt nem ismerik.

Itt inkább azt az ősi szabályt ismeri mindenki, hogy ha gyereket nevel, akkor nem csinál ekkora hülyeséget.

ezmostmi? # 2023.03.16. 05:06

:-)))))))

Borcsa # 2023.03.16. 01:32

Mindenkinek koszonom az erdemi hozzaszolasat.
Igazan buszke vagyok arra hogy magyar vagyok! A segitokeszseg es ez a vegtelen alazat ami ezekbol a kommentekbol arad, teljesen lenyugozott. Kiveve Vadsuhanc, koszonom az emberi valaszt.
Mindenkinek szivbol ajanlanek egy par ev kulfoldi letet, hogy megtanulja mi az alazat!! Mert ezek szerint ott Magyarorszagon ezt nem ismerik.
Nyilvan ha magyar forumon kerdezem Magyarorszagrol van szo, ehhez nem kell igazan nagy esz.
Kedves Majordomus, ezek szerint te az eletben sosem csusztal el, nem voltak nehezsegeid. Ennek orulok. Nem mindenkinek sikerul ennyire kivalonak szuletni.
Kedves drbjozsef, ez az arrogancia ami arad az uzenetbol oszinten lesujto.

Majordomus # 2023.03.15. 20:58

Annak az államnak a törvényei a döntőek ahol élsz.
Nem az itteni fórumon kell érdeklődnöd.
.
Nem lenne egyszerübb abbahagyni a füvezést?

drbjozsef # 2023.03.15. 18:45

Nem élsz Magyarországon?
Mi fog még kiderülni? Hogy ja, gyerekem sincs, elfelejtettem?

Sajnos Külföldisztán törvényeit nem nagyon ismerjük itt.

Vadsuhanc # 2023.03.15. 12:22

Azt abban az országban, államban kell megkérdezned ahol élsz.

Borcsa # 2023.03.15. 11:35

Nem elek Magyarorszagon, ezert kerdeztem.
Ezek szerint akkor intezetbe adjak a gyereket vagy kinek itelik?

drbjozsef # 2023.03.15. 09:53

Borcsa,

Hogy a fenébe ne "vehetnék el". Kivéve persze, ha mondjuk Kaliforniában élsz, mert ott legális a füvezés nem orvosi célra is. De Magyarországon, ha ez eddig esetleg nem lett volna meg, ez egy törvénybe ütköző cselekedet akkor is, ha csekély mennyiség esetén lehetőség van az elterelésre.
De a gyerek veszélyeztetése - mármint a gyámhivatal gyakorlata alapján - már más tészta.

Borcsa # 2023.03.15. 02:30

Elvehetik-e egy anyatol a 2,5 eves gyermeket mert fuvezik neha. Atlagos korulmenyek kozott elnek, munkaja van, nagyon szepen neveli a gyermeket. Az apa (is) fuvezik de folyton azzal fenyegeti az anyat, h feljelenti es elveszi tole a gyereket. Az anya nem birja tovabb valni akar.

groszfater@gmail.com # 2023.01.23. 05:32

anonima29!

A "tisztességet" 4-fal között elvesztetted, nyilvánosan nem lehet megvédeni...

"Beengedtem… és… szégyellem magam.. azóta is.."
( vállalni kell a tetteinket)

Szomorú örökös # 2023.01.23. 04:32

anonima29

Megköszönve, alázatosan engedélyt kérve a távozásra indultam az ajtó felé,
viszont ő utánam szólt, és tudomásul kellett venni, hogy ez a munka, amit ő belefeccolt” nincs ám ingyen.
Azt nem mertem megkérdezni, mennyivel tartozom, mert ez itt nem szokás.
A munkadíja a következő: Egy jó kávé! És nálad!

Még aznap este, mikor fáradtan hazaértem, megcsördült a telefonom.
Természetesen ki volt??? El lehet találni.Amikor felvettem, eréjesen beleszolt.
Ideje lenne kinyitni az ajtót, mivel már fél órája itt áll előtte.
Beengedtem… és… szégyellem magam.. azóta is.....Pedig ezt neki kellene......
Rengeteg tapasztalatot nyertem. Például megtanultam,
hogy minél nagyobb egy ember egója, annál kisebb a férfiassága..:)
És minél több időt tölt a bársonyszékben, annál kevesebbet bír az ágyban…

Tisztelt fórumozók! Adminok! Mit tehetek? Lehet-e tenni valamit?

Hát leírásod alapján önkéntes alapon belementél a játékba, ezzel nem sokat lehet kezdeni.
Viszont ha tudod bizonyítani, hogy mindez megtörtént, akkor feljelentést lehet tenni.
Hivatali visszaélés, talán létezik olyan is, hogy hatalommal történő visszaélés.
Ezt a fegyveres testületeknél (IS) nagyon-nagyon szigorúan veszik.
Utána viszont lehet jobb, ha másik pályát választasz, ha egyáltalán teheted.
Úgy tudom, hogy onnan megint nem nagyon lehet kilépni csak úgy.
Szóval ez egyfajta 22-es csapdája, amit egy feljelentéssel bevállalnál.

anonima29 # 2023.01.22. 20:20

Történetemet Anonim szeretném leírni, hogy miért, azt talán magából a történetből ki fog derülni. Szégyen, hogy Magyarországon ilyen megtörténik, főleg a fegyveres szervek falain belül.
5 éve dolgozom az egyik fegyveres testületnél, kis naív örmesternőként, a parancs értettem, kérek engedélyt világában. Az ilyen testületnél mindenkinek szüksége van arra, hogy különböző vizsgákat letudjon. Engem sem került el sajnos.
Az egyik társosztály elhízott patkányképű vezetőjét megkértem, hogy a folyamatban lévő dolgozatomat legyen szíves átnézni, hogy leadhatónak találja e. Ő ebben készséges volt, akkor még nem tudtam, hogy segítségének valami hátsó szándéka is lehet.
Néhány nap mulva megszólalt azon részleg telefonja, ahol szolgálatot teljesítettem, és a fenn említett osztályvezető úr az irodájába hívott. Természetesen azonnal megjelentem, ahol átadta részemre a korábban átadott dolgozatot, megjegyezte, hogy belejavított, néhány dolgot írjak át, és leadható. Megköszönve, alázatosan engedélyt kérve a távozásra indultam az ajtó felé, viszont ő utánam szólt, és tudomásul kellett venni, hogy ez a munka, amit ő belefeccolt” nincs ám ingyen.
Azt nem mertem megkérdezni, mennyivel tartozom, mert ez itt nem szokás.
A munkadíja a következő: Egy jó kávé! És nálad!
Meghült bennem a vér, sé minden kisállat neve eszembe jutott. (féreg, patkány, görény, és ehhez hasonló kisállatok) Nem elég hogy úgy néz ki, de a belseje is az..
Még aznap este, mikor fáradtan hazaértem, megcsördült a telefonom. Természetesen ki volt??? El lehet találni.Amikor felvettem, eréjesen beleszolt. Ideje lenne kinyitni az ajtót, mivel már fél órája itt áll előtte.
Mit keres ez itt? Honnan tudja hol lakom? Hogyne tudhatná…benn mindenki ott van a nyilvántartásban..Féltem… A legkisebb rendfokozat az örnagy úrral szemben. Ez, aki benn porig alázza az embereket mindenki előtt, ha most bezárom előtte, holnap én leszek a következő…
Beengedtem… és… szégyellem magam.. azóta is..
Pedig ezt neki kellene.
Rengeteg tapasztalatot nyertem. Például megtanultam, hogy minél nagyobb egy ember egója, annál kisebb a férfiassága..:) És minél több időt tölt a bársonyszékben, annál kevesebbet bír az ágyban… Remélem egyszer erre a honlapra téved és magára ismer.
Én, már szerencsére nem ott dolgozom. és bíztatok mindenkit, aki hasonló helyzetbe kerül bátrabb legyen mint én voltam.
Tisztelt fórumozók! Adminok! Mit tehetek? Lehet-e tenni valamit? Köszönöm hozzászólásotok előre is!