Kölcsönszerződés magánszemélyek között


SolnesM # 2023.07.07. 03:56

Mi lenne Ön szerinte a legjobb megoldás?

Nem adni kölcsönt ! Ciki, de úgyis az történik ami várható...a közeli ismerős státus megmarad, de elmérgesedik.

Pénz kölcsönre ott vannak a pénzintézetek.
Tulajdonképen rokonnak se célszerű kölcsönt adni.Kivéve a nagyon közeli rokonokat. / Szülő - gyerek relációt. Már az unoka testvérek se vehetők ebbe a csoportba.
Ha valaki segítségre szorul reáliákkal,/ tárgyak/ munkával nagyon sokat segíthetünk.. a pénzkölcsön nem megoldás..

drbjozsef # 2023.07.06. 19:59

Utólag nincs jó megoldás.

Azt tudjátok szerződésbe foglalni, amely mindkettőtöknek megfelel.

Ezt akkor kellett volna megtenni, amikor kölcsönadtál.

bianka421 # 2023.07.06. 13:49

Tisztelt Jogászok!
Közeli ismerősömnek adtam kölcsön nagyobb pénzösszeget, akkor nem írtunk róla kölcsönszerződést. Úgy gondoltam, hogy utólag két tanuval aláírt okiratba foglalom, hogy legyen róla legalább valamilyen írásos bizonyítékom, hogy ezt az összeget kölcsön adtam. Ismerősöm a kölcsönösszeg visszafizetési határidejét nem szeretné rögzíteni addig, amíg a banktól meg nem tudja pontosan, hogy mikor kap hitelt, amiből visszafizetné nekem a tartozását. Én ezt viszont nem szeretném megvárni, hanem minél hamarabb, szeretnék írásos dokumentumot a kölcsönről. Kölcsönvevő azt mondta, akkor írjunk rá egy nagyon távoli dátumot (pl. 2050), de félek ha ilyen írásban rögzítésre kerül, akkor még hivatkozni is tud rá, hogy ebben egyeztünk meg és én addig nem látok a pénzből semmit. Így még azt is jobbnak látom, ha a visszafizetési határidő írásba foglalása nélkül írunk egy kölcsönszerződést. Mi lenne Ön szerinte a legjobb megoldás? Ha nem írunk rá semmilyen visszafizetési határidőt, az mennyire válik hátrányomra?
Köszönettel!