Személyiségi jogok vannak?


Laciapu51 # 2013.12.09. 17:33

Tisztelt Jogi Fórum!
75 lakásos társasházban lakom. Több éve egy közgyűlésen
megszavaztuk, hogy negyedévente részletes írásos tájékoztatót kapunk a közös
költség fizetéséről.(minden tulajdonos a teljes listát megkapja amin nyomon
követhető volt hogy kik azok akiknek elmaradásuk volt.)A tájékoztató listát
minden tulajdonosnak a postaládájába kézbesítették. Egy ideje megszüntették
ezt a rendszert, személyiségi jogok megsértésére hivatkozva. Joga van e a
közös képviseletnek ehhez, a közgyűlési határozattal szemben?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.03. 11:32

Megalapozhat kártérítést, de nem mondanám, hogy az ok-okozati összefüggés könnyen bizonyítható.

gilera # 2013.12.03. 11:30

sziasztok!
azt szeretném megkérdezni, hogyha képemmel vagy videóval esetleg névvel és lakcímmel visszaél valaki személyiségi jogaim megsértése címén kérhetnék-e sérelemdíjat?
többször kezeltek már, emiatt kialakult depresszióval a pszichiátrián.
köszönöm a válaszokat előre is!

Zoltanuss # 2013.11.10. 15:53

csimmamóló !

kinyitod a pénztárcát és minden titok feltárul előtted.

De pénz is legyen abban a tárcában , bőven !!

monalisa1 # 2013.11.08. 21:24

csimmamóló

"Bosszuld" meg aztán 1:1.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.08. 19:54

Felejtsd el. Ha semmit sem jelentett neki, akkor még figyelmesebb lesz hozzád, ha pedig valamit mégiscsak, akkor pedig úgyis megtudod egy szakítás keretében.

guba" # 2013.11.08. 19:51

Ha tudod, akkor minek a megerősítés?
Ha egy kicsit is ad magára a panzió, akkor nem fogja kiadni, kötelezni meg végképp nem lehet erre.

csimmamóló # 2013.11.08. 19:48

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítséget kérnék: megcsalt a párom - pontosan tudom, hogy mikor, és hol volt (panzió). Hogyan tudom rábírni a panziót, hogy erősítsen meg; a nevet, napot, időpontot is pontosan tudom! Csak egy megerősítést várok.
Telefonban természetesen közölték, hogy nem adhatnak ki ilyen jellegű információt, és náluk nem is lehet kivenni szobát 1-2 órára. Mondtam, hogy de, lehet, mert voltam ott és mikor rákérdeztem, közölte a kolléganője, hogy: persze, megoldható! :)
Kiszedhetem belőlük az "igen"-t a kérdésemre?

Köszönettel:
csimmamóló

nanemaaa # 2013.11.08. 07:53

wers
Ajjaj...de még mennyire! :D
Sőt! Adó/adó elkerülési ügyekben NAV-nál maga a törvény nevesíti is a névtelen feljelentés lehetőségét.

wers # 2013.11.07. 11:48

Lehet naiv a kérdés, névtelenül lehet feljelentést tenni?

Dr.Attika # 2013.11.07. 11:39

Annyira meg lehet nevezni a feljelentőt, hogy a feljelentésről köteles kiadni másolatot a nyomozó hatóság.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.07. 11:18

Melyik jogszabály tiltja?

Vicca7500 # 2013.11.06. 11:55

Szép jó napot ! Azt szeretném kérdezni, hogy személyiség jogot sértett-e a Nyomozó Ügyészség mikor közölték a nevem azon rendőri szerv Bűnügyi Osztály Vezetőjével, akinek az állományába tartozik a feljelentett személy. Tudomásom szerint nem lehet megnevezni a feljelentőt.

ObudaFan # 2012.09.24. 15:32

Ha tudja bizonyítani, akkor sem jogszerű feltenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.24. 15:18

Persze. Csak aztán vállalja a következményeket.

gina75 # 2012.09.24. 13:33

Tisztelt Illetékes!

Szeretném megkérdezni, hogy feltehető e olyan személyeknek a képe a közösségi oldalra, akik nem fizették ki az albérletet, és úgy léptek le, hogy tartozást hagytak maguk után? Lehet e őket egy ilyen helyre feltenni, hogy más ne járjon velük így?

Ugyanez a kérdés vonatkozik olyan személyre, aki csak szimplán tartozik. Mondjuk pénzt adtak neki kölcsön? Azt hallottam, hogy ilyen esetben, ha van tanú, akkor igen! Igaz ez?

Válaszát köszönöm, tisztelettel!

totka # 2012.09.16. 21:14

Azt szeretném megtudni, hogy jogában áll e az áramszolgáltatónak olyan mérőórát felszerelni a saját házamban ami fényképeket, és hangfelvételt készíthet rólam és a családomról a nap bármely szakába.Ráadásul a szolgáltató ezt elfelejtet közölni velem mikor az órát felszerelték. az internetről tudtam meg hogy hetek óta figyelnek.Az EON bármit megtehet? Hova fordulhatok segítségért ?


Mos tudtam meg hogy az EON által nálam felszerelt digitális villanyóra fényképeket készít. Nálam a villanyóra a teraszon van így egész nap fényké

hattyúdal (törölt felhasználó) # 2012.01.23. 09:11

Lehet, hogy elővigyázatosságból másolták le.
Van amikor a "kedves" vendég fizetés nélkül távozik...

ius latratus # 2012.01.23. 08:44

Arra gondolt, hogy nem sértettek meg semmit. Különben meg most jutott el a tudatodig, hogy mit művelt decemberben egy szegedi recepciós?

Goa0628 # 2012.01.23. 04:48

Kedves Sherlock,

  • a valaszodban a "nem"-et mire erted?

Marmint nem volt joga, vagy nem serti a szemelyisegi jogokat?

Sherlock # 2012.01.22. 17:42

Nem.

Goa0628 # 2012.01.22. 16:57

Kedves Forumozok!
A szilvesztert egy szegedi szallodaban töltöttük. Bejelentkezeskor a recepcios lefenymasolta a fenykepes szemelyi igazolvanyainkat, ezt nagyon furcsanak talaltuk,- eddig meg soha nem tapasztaltunk ilyet.
Kerdesünk, hogy joga volt-e ehhez a szallodanak ill. ezzel nem sertettek-e meg az un. szemelyi jogainkat?
Velemenyeteket elöre is köszönöm.

JogiBear # 2011.09.07. 13:20

@diemd08:

Ha csak a tulajdonostársak ismerték/ismerhették meg, akkor - bármilyen kretén dolognak is érezzük - jogszerűen járt el, mert ebben az esetben a tulajdonostársak azon joga, hogy képben legyenek a társasház vagyoni helyzetét illetően, előbbre való a Te személyes adataid védelménél. Azért persze vannak korlátai ennek is.

Szebben és pontosabban Péterfalvi Attila tollából:

http://abiweb.obh.hu/abi/index.php?…

Megjegyzem, szerintem jogszerűtlen az ilyen lista, egy átkos időket idéző, felesleges, stigmatizáló és igénytelen megoldás, de a közös képviselők körében elterjedt sajnos (régebben volt még a "szégyentábla" is).

diemd08 # 2011.09.07. 12:10

Szép jó napot! Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy személyiségi jogot sért e az a társasházi közösképviselő azzal, hogy mindenki postaládájába bedob egy olyan papírt amin tételesen fel van sorolva a befizetésekkel elmaradó személyek listája névvel, lakcímmel együtt. Már csak az én szempontomból ez azért érdekes, mert rajta vagyok, de már rendeztem a levelecskéje előtt és elég kínos helyzetbe hoz ezzel mások előtt. Joga van ehhez, hogy névvel együtt mindenki adatát kiadja? És kérhetek későbbiek folyamán én ezért kompenzációt? pl, legyen szíves írni mindenkinek, hogy én már nem tartozom? stb.
Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.11. 18:51

Egyjogász nem éppen ezt mondta.