Nyaralás és bíróság...


fcs2000 # 2003.11.10. 10:26

Sziasztok!

Tavasszal 4 barátommal kinéztünk egy hirdetésből egy balatoni nyaralót, amely panorámásnak és medencésnek hirdette magát. Májusban feladtunk 8000 Ft előleget.Augusztusban megérkeztünk a címre, azonban barátaim körében és bennem is felháborodást váltott ki,amit ott tapasztaltunk. A medencében csomókban úszott az alga, a konyhában koszosnak találtuk a hűtőszekrényt, és a nyaraló higiéniai állapotával más szempontok szerint sem voltunk megelégedve. Emiatt úgy döntöttünk, hogy a szállást nem fogadjuk el, a kulcsot visszadtuk a szomszédnak,aki a szállásadót képviselte és elmentünk.A nyaralásból hazatérve már tértivevényes ajánlott küldemény várt, amiben felszólított a szállásadó a teljes hétre szóló szállásdíj megfizetésére. Erre a levélre nem válaszoltam, azonban a napokban bírósági fizetési meghagyás érkezett, ami miatt viszont ügyvédhez fordultam.

Kérdem én: szerintetek köteles vagyok a nyaralót bármilyen állapotában átvenni és kérheti-e az illető a teljes hétre szóló szállásdíjat akkor,amikor egyetlen napot sem maradtunk ott?

Üdv. Csabi