Érdekelne, valaki nem fizeti a tartozását több bank felé és már fizetési letiltása is van,hogy,ha kimegy a behajtó,akkor mit vihet el?A házon jelzálogkölcsön van,ami fizetve van rendszeresen,az autó szintén kölcsönre van,de az is fizetve van rendszeresen.Esetleg elviheti a bútorokat és a műszaki cikkeket?És mi van,ha az illető házában nem csak ő maga lakik a családjával,hanem a lánya családja is ott lakik,és bizonyos bútorok,és műszaki cikkek a lánya családjáé.
Akkor azokat is elviheti a behajtó?
tartozás behajtás
Sem a jelzálogteher, sem a kölcsön rendszeres törlesztése nem véd az ellen, hogy a végrehajtó lefoglalja, árvereztesse az ingatlan illetve az autót. A kölcsönt folyósító bank, ha végrehajtás indul, valószínűleg azonnal felmondja a szerződést, és egyösszegben követeli a tartozást. Ha a kölcsönszerződést közokiratba foglalták, akkor bekapcsolódik a végrehajtásba.
Ehhez képest az ingóságok foglalása a legkisebb gond, de arra is sor kerülhet.
Köszönöm szépen a gyors válaszát!Még az érdekelne,ha sor kerülne arra, hogy a bank,a másik bank által jelzáloggal terhelt ingatlanját elárverezi,akkor az a bank is felmondja a kölcsönszerződést,aki adta a jelzáloghitelt?
Sajnos, az nagyon valószínű. Hiszen veszélybe kerül a követelésének a biztosítéka.
Jó,akkor felmondja a bank a szerződést,mert veszélybe kerül a követelésének biztosítéka.Viszont,ha már emez bank elárverezteti a házat,a másik bank emiatt felmondja a jelzálogkölcsönt,akkor ő miből hajtja be,ha már nincs ingatlan?
A fizetésből, egyéb ingóságokból.
Ilyenkor az árverésen befolyt összegből előbb kiegyenlítik a végrehajtás költségeit, aztán a jelzálogjogosult követelését, és ha még marad valami, azt arányosan szétosztják a többi árverést kérő között.
A fennmaradó tartozást pedig megpróbálják behajtani másból: bankszámla inkasszózása, jövedelmek, letiltása, ingóságok foglalása...
Kérdezném még azt,hogyha vki el akarja kerülni a háza elárverezését,akkor ezt megteheti úgy,hogy a gyerekeire íratja a házát?Viszont ugye a házon jelzálogkölcsön van,ezért nem tudom,hogy meg lehet e tenni,hogy más nevére kerüljön az ingatlan.Vagy esetleg ez a lépés a jelzálogkölcsön szerződés felmondását vonná maga után?
Nem.
Még egy kérdés,ha az ingatlan jelzáloggal terhelt,de ez fizetve van,viszont van 3 banknál személyi kölcsön,ami nincs közokiratba foglalva,és nincs is fizetve egy ideje,az egyik bank már fizetési letiltást csinált,és vonja a 33%-ot,a ,másik két bank mit tehet?
Sorban áll a pénze után.
A tulajdonjog esetleg átpasszolásával - a fedezet elvonásával bűncseleményt követne el.
Most akkor ráterhelheti a személyi kölcsönt a jelzáloggal terhelt ingatlanra vagy nem?
Csak a végrehajtón múlik, mikor vezet arra is végrehajtást. Jogi akadálya nincs.
Kedves Sándor!
Köszönöm válaszát!
Egyébként Ön ügyvéd?
Csak azért kérdem,hogy tisztában legyek,hogy ki ír választ.
zsanca
Igen, kbs ügyvéd.
- jelölt.
Értem!
Szóval ügyvéd jelölt.
Végül is az a lényeg,hogy a szüleim,akkor félhetnek,hogy a jelzáloggal terhelt házukra ráteszik a kezüket a személyi kölcsönös bankok.:(
Tisztelt fórumozók (elsősorban jogászok),
elég régóta tartozik nekem a volt barátnőm,mivel rosszul utalták át még áprilisban a fizetésemet és véletlenül ő kapta meg. Azóta se hajlandó visszaadni,ezért küldenék neki egy levélkét. Szeretném ha szakértők elolvasnák és elmondanák róla a véleményüket (minden építő ötletet tisztelettel várok hozzá)
Előre is köszönöm!
Tiszelt XY!
Ismételten megkérem a velem szemben való tartozása rendezésére, mivel mindezideáig szóban történő kéréseimre nem reagált, illetve nem volt hajlandó tartozását rendezni.
Mint ismeretes, ez év április havi fizetésemet korábbi munkáltatón, az X Y Kft. egy adminisztrációs hiba során véletlenül az ön ... számú XY Banknál vezetett folyószámlájára utalta. A hiba észleltével az X Y Kft. képviselője és jómagam kérésére sem volt hajlandó a téves kifizetés visszautalására.
Ezúton – írásban is – szeretném megkérni öntől a téves utalás visszafizetését levelem készhezvételétől számított 8 (nyolc) munkanapon belül. Abban az esetben, ha tartozásának összege határidőig nem kerül kifizetésre, követeléskezelő céghez fogok fordulni akik valószinűleg a legmegfelelőbb jogi lépésekkel (legvégső esetben polgári perrel) fognak élni ön ellen a sikeres tartozásrendezés érdekében, illetve jelen levelemet postázni fogom a munkáltatójának és annak az oktatási intézménynek a tanulmányi osztályára, amellyel ön tanulói jogviszonyban áll.
Ezért kérem, hogy a kézhezvételtől számított 8 (nyolc) munkanapon belül a tartozás összegét sziveskedjen ... számú, XY Banknál vezetett folyószámlámra utalni, majd a bizonylatot (vagy annak másolatát) az ... címre postázni, illetve személyes átadás esetén a ...as telefonszámon megkeresni a részletek egyeztetése ügyében.
Köszönettel:
Békéscsaba, 2008. november 24.
Nem, vagyok jogász, csak a józan paraszti ész kérdezteti velem: miért Te kínlódsz azzal, hogy ez a nő kifizesse a tévesen utalt pénzt?
Úgy tudom, ilyen esetben a munkáltatód köteles a Te valós számládra ismételten átutalni a neked járó fizetést.
Abból indulok ki, hogy pl. ha a postástól ellopják a pénzt, a posta akkor is köteles kifizetni a címzettnek a postai úton utalt összeget. Nem tárhatja szét a kezét, hogy kérem, fusson a tolvaj után. Itt persze nem lopásról van szó, hanem téves utalásról, de mindkét esetben igaz, hogy nem a címzett hibázott, hanem a feladó.
A nőtől pedig -szerintem- a volt munkáltatódnak kell behajtania a tévesen átutalt összeget.
Ők hibáztak, nem Te.
„Ők hibáztak,Te. nem ”
Nana. Hátha csak "elfelejtett" leírni néhány részletet. Pl. honnan vette a munkáltató azt a számlaszámot?
Gondolom, ez a "barátnő" egyben a kolleganője volt, különben hogyan lett volna módjuk összekeverni a két számlaszámot. :)
Persze ha valamilyen csalafintaságról lenne szó, például arról, hogy az egyikük nevére érkezik a végzett munka ellenértéke, s ők azt megelőzően megegyeztek, hogy a barátnő majd átadja neki a rá eső részt, akkor elképzelhető, hogy nem véletlen az átutalás. De akkor sokkal bonyolultabb az ügy. :)
Tisztelt Fórumozók!
Kérdésem a következő lenne hová tunék a volt élettársammal 2055-ben aláirtunk egy papírt melyben a gyerektartásról ugy nyilatkozott hogy minden hónap 15-ig ugynevezett rózsaszín csekken a gyeretartástfeladja.De ez nem igy történt és mostmár elegem van a civakodából!Hova tudnék fordulni ez ügyben??Köszönöm a segitséget előre is!
Bocsánat 2005-ben irtuk a papirt!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02