Társaság alapítása


the big cat # 2004.01.09. 11:21

Az APEH nem bírálhatja felül az ingyenes juttaást, de a cég aki kapja az ingyenes juttatás értékét egyéb bevételei között adóalapnövelő tételként elszámolni köteles.

Az érték nem mondvacsinált érték kell legyen, hanem a szokásos piaci érték.

kiskivancsi # 2004.01.09. 01:10

Köszönöm a segítséget!

rbendeguz-nak:
Ugyan én nem vagyok jogi szakértő, de ugy tudom, hogy nagyon is van közük a dologhoz!

Amennyiben rosszul tudom mindenki szives elnézését kérem!

rbendeguz # 2004.01.08. 16:18

Koszonom a valaszt!

De akadna meg nehany kerdesem:
A maganszemely tehat egy okiratban ingyen rendelekezesre bocsatja a tarsasagnak szekhelykent kijelolt ingatlant ill. annak egy reszet. Ezt az okiratot nem biralhatja felul az
apeh, tb stb, hogy ingyenesen nyujtott "szolgaltatas" foleg profitorientalt cegnek marpedig nincs? Vagy ehhez senkinek, semmi koze?

Elore is koszonom a valaszt!

Leiterjakab # 2004.01.08. 15:23

Bendeguz:

Jó ha van valamilyen szerződés, vagy okirat, ami igazolja a székhely használatának jogosságát, mert ha a cégbíróság felhívja a kérelmezőt, hogy a szükséges iratok bemutatásával igaozolja a székhely használat jogosságát és ezt nem tudod megtenni akkor a cégbejegyzési kérelmet elutasítják.

Kiskiváncsi:

Sajnos erre már nem tudok válaszolni, elnézést!


Leiterjakab

rbendeguz # 2004.01.08. 14:51

Sziasztok !

Cegalapitashoz, cegbejegyzeshez (szekhely) az ingatlan tulajdonosanak tulajdonosi hozzajarulasa elegendo?Vagy erre mindenkeppen kotelezo berleti szerzodest kotni ? Lehet
ez (tulajdonosi hozzajarulas) kesobbi problemak (ugyintezes, stb) forrasa?
A valaszokat elore is koszonom!

kiskivancsi # 2004.01.08. 14:18

Köszönöm az információkat!

Még arra a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy a szakirányú végzettség hiánya nem proléma-e nála?

Leiterjakab # 2004.01.08. 12:23

Kültag lehet, akár kiskorú személy is. Ebben az esetben már ő maga írja alá a társasági szerződést.” Mármint úgyértettem a 18. életévét betöltött személy, és nem a kiskorú.


Leiterjakab

Leiterjakab # 2004.01.08. 12:21

Székhely lehet olyan ingatlan is amit a Bt. bérel, tehát nem kell, hogy a tulajdonában álljon.

Kültag lehet, akár kiskorú személy is. Ebben az esetben már ő maga írja alá a társasági szerződést.


Leiterjakab

kiskivancsi # 2004.01.08. 12:08

A következő lenne a kérdésem:

Most szeretnék betéti társaságot alapítani, amelyben én mint beltag, és egy második személy mint kültag lennék jelen.

A kérdésem a következő lenne a második személy azaz a kültag lehet-e olyan személy akinek jelenleg semilyen végzettsége nincs,(Csak 8 általánosa és nyelvvizsgája van, mivel ő még középiskolai tanuló) viszont már betöltötte a 18. életévét?

A másik kérdésem, hogy ezen BT székhelye lehet-e bérlemény? (Tehát a társaság székhelye sem a társaság tulajdonát sem valamelyik tag a tulajdonát nem képezné.)

A válaszukért előre is hálás vagyok.
köszönettel: KK