Üdülési jog


Inci72 # 2015.10.19. 12:08

Üdvözlöm.

Nekem olyan ügyben lenne kérdésem,hogy foglaltam üdülést neten keresztül.aA hirdetésben az állt,hogy nem kérnek elöleget. lefoglaltam a szállást és a visszaigazolásban közölték hogy csak akkor végleges a foglalásom ha az összeg 30% át elutalom nekik. Gondoltam semmi gond elutaltam.Na utána jött a fekete leves mikor megjött a végleges visszajelzés. Ha megérkeztünk a szállodába lekeltennünk kaukciot. Na ez az ami kiverte a biztositékott nálam. Ez sehol nincs feltüntetve. Ez mennyire jogszerü és nyujthatok e be panaszt ez miatt?

Válasz elöre is köszönöm.

üdülésijogsegély # 2015.10.02. 17:14

keresse meg Őket a facebookon nekem segítettek:

üdülésijogsegély

Ha tényleg segítség kell. # 2015.04.07. 19:21

Amennyiben ténylegesen szakavatott segítséget szeretnének meglévő problémáikra értékesítő cégekkel / üdülési jogos szállodákkal / meglévő üdülési jogukkal kapcsolatban keressenek meg nyugodtan telefonon (70 942 6129) és magánemberként szívesen megosztom önökkel mit miként érdemes intézni, kikkel van értelme foglalkozni, mik azok a "kiskapuk" amiket végre Önök tudnak kihasználni a cégekkel szemben.

Sherlock # 2015.02.21. 10:07

+-2 év már nem oszt, nem szoroz, sokat kell majd ott lógnia.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.21. 08:47

ezt a nyilvánvalóan hibás terméknek minősülő szerződést
Nem hogy nem nyilvánvaló ez, hanem nem is igaz. (Az az ügyvéd, aki ezt a kifejezést a közbeszédbe plántálta, szerintem csak ezért plusz két évet fog kapni a tisztítótűzben.)

Pilar # 2015.02.20. 11:36

Üdülési joggal kapcsolatos friss tapasztalataimat szeretném megosztani:az utóbbi időben rendszeresen keresnek telefonon,különböző ajánlatokkal,mely szerint külföldi partnereknek eladják az üdülési jogot.Mindig már a telefonban biztosítom őket,hogy előre nem fizetek,csak eladás után a jutalékot..Biztosítanak róla,hogy természetesen ők is így gondolják.A megbeszélésen viszont kiderül néhány perc beszélgetés után,hogy a 20 % jutalékot be kell fizetni egy számlára.A szerződést ott a helyszínem kell aláírni,nem lehet elvinni./férjem nem volt ott és az ő nevén van/A másik verzió,hogy 1000 eurót fizessek,ezt pár perc után módosították 400 -ra,vagy 127 ezt forintra,de mivel erre is nemet mondtam,már beérték volna 37 ezer forinttal is.Szeretném tudni,hogy van e valami lehetőség,hogy ezt a nyilvánvalóan hibás terméknek minősülő szerződést/üdülési jog bérleti szerződés/ fel tudjam bontani.?Várok segítőkész,értelmes javaslatot.

üdülésijogsegély # 2015.01.12. 16:48

Igazuk van!

De van megoldás nekem sikrült kilábalnom belőle.

Megoldotta egy pesti cég.

Nagyon korrektek.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.04. 10:14

A rendőrséghez kell fordulni.

Szerintem nem mondhatod fel, ez nem bérlet.

kovlin # 2014.12.04. 09:44

Kedves Forumozók!
Édesanyám kb. 15 éve vett egy üdülési jogot (99 évre), amit egy másik követett (szintén 99 évre). Mivel már nem tudta fizetni a fenntartási díjakat meg akart tőlük szabdulni. Tudni kell, hogy ezek az üdülési jogok eladhatatlanok, ilyet épp eszü ember biztosan nem vesz. Szerződést is kötött egy Proholiday elnevezésű Kft-vel, akik azt ígérték, hogy ha lemond az üdülési jogairól, akkor elcserélik egyre, amit csak két évente kell fizetni. Így is tett, és kifizetett 1 millió forintot a cserérét. Ezek után pedig kapott 3 fizetési felszólítást a régi (már általa lemondott) üdülési jog fenntartásról, illetve az újról is. Az általa már lemondott üdülési jog fenntartói azt állítják, hogy nem lehetett volna lemondani, az új pedig elérhetetlen.
Az világos számomra, hogy ez egy átverés volt, ezért a kérdésem csak annyi, hogy ezzel érdemes-e fogyasztóvédelemhez fordulni, illetve öröklés esetén erre vonatkozik-e a Ptk 6:339 (4), vagyis öröklés esetén én ezt 30 napra felmondhatom-e.
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.07. 07:52

egy adásvételit - amiben egy másik magánszemélytől veszi meg a jogot.
Az elég is.

monalisa1 # 2013.11.19. 14:51

A neten található számtalan magyar nyelvű külföldi honlapon a figyelemfelhívás nem kerül pénzbe...

monalisa1 # 2013.11.19. 14:27

Meg kell próbálni jutányos áron eladni, próbáljon hírdetni. (Bükfürdőn hallottam már olyant, hogy a szövetkezi társulásnak szerződésileg átadták a valamely okból "feleslegessé" vált üdülőjegyet., ők szereznek rá igénybevevőt - az illető nekik fizet, a költségek és a jutalék levonása után évente mégis némi kis pénz...)

Ha üresen áll akkor is van vele költség: állt. kezelési- karbantartási díj, télen negy a fűtési díj stb. Szóval ha több a költség mint a várható szerény haszon, akkor tényleg jobb gratisz átadni valakinek.

A sok osztrák/német/holland kisnyugdíjas nem a "csillagos" szállodákban bérel lakrészt, hírdessen akár külföldi ujságokban is.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.18. 18:53

Próbálkozni lehet. De ezek még alapos indokra sem adnak, nemhogy erre. (Nem lehet egy ilyen szerződésben érdekmúlásról beszélni.)

Hajnalka1974 # 2012.07.21. 17:10

T. Ügyvéd Úr!

Írtam email-t Önnek természetesen szívesen elküldöm a szerződést, de nem itt a fórumon, hanem privát üzenetben.
Köszönettel: S.Hajnalka.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.19. 11:11

Ismerjük mi azt a szerződést?

Hajnalka1974 # 2012.07.19. 06:31

Tisztelt Jogászok!
Az alábbi kérdéssel fordulnék Önökhöz.
2003-ban vásároltam egy Murauba szóló üdülési jogot, melynek éves fenntartási költségét 4. éve nem fizetem. Időközben rájöttem, hogy ez az egész nekem nem kellene, eladni sajnos nem tudom, de ezzel már "megbarátkoztam". Nem voltam sosem az üdülőben.
A szerződésben az áll, hogy amennyiben a fenntartási költséget 3 egymást követő évben nem fizetem meg, úgy a szerződésből eredő valamennyi jogomat elveszítem.
No ez nem is volna baj, csak már szabaduljak ettől az egésztől, azonban az nem világos számomra, hogy az eladó követelhet-e tőlem bármit is ezek után? A 4 nem fizetett évet, amíg nem szűnik a jogom követelheti-e? Miután megszűnt a jogom, akkor követelhet-e bármilyen fenntartási költséget?
Köszönettel: S.Hajnalka.