Intrum Justitia


Burn Out # 2016.07.03. 19:50

Ha meg tudtok benne egyezni, akkor igen.

Laci1987 # 2016.07.03. 19:45

Burn Out!

Ha sikerül megegyeznem velük kérhető havi részlet a nettó bérem kevesebb mint 33%-a? Mert sajnos van egy hitelem...

Burn Out # 2016.07.03. 19:37

Egy tartozás esetén 33 %, több tartozás esetén 50 % a letiltás. Jobb lenne a végrehajtást elkerülni. Ha tényleg tartozol, akkor próbálj meg egyezkedni, részletfizetést kérni.

Laci1987 # 2016.07.03. 19:13

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék segítséget kérni!Jogi eljárást megelőző utolsó felszólító levelet kaptam az Instrumtól.Biztosítónál biztosításközvetítéssel foglalkoztam. A vállalkozás nem ment így a vállalkozást megszüntettem. Azonban szerződések szűntek meg, és a biztosítónak tartozom. Nem kevés összegról van szó. Mit tudok tenni? Egyezkedjek? Vagy a fizetésem 33 vagy 50%-át is letilthatják. Válaszaitokkal kérlek segítsítek. Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.03. 15:57

A végrehajtó hathavi részletet engedélyezhet.

ius latratus # 2016.07.03. 14:03

Ez biztos?
Nem tudom, hogy mennyi a kérdező havi jövedelme, de nem hiszem, hogy a havi, részletekben történő teljesítést azért utasítaná el a végrehajtó, mert az kevesebb, mint a jövedelme 33%-a.
Ha azt a 3-400.000,-Ft-ot megkéri 12 hónapra azzal, hogy az első havi részletet már azonnal át is utalja a végrehajtónak, nos, szerintem nem fog vele a végrehajtó kekeckedni.
Mindez csak az én meglátásom, ha ez nem így van, úgy elnézést a beleugatásért.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.03. 12:04

Annál kisebb részleteket, mint a fizetésed 33%-a, a végrehajtó sem fog engedélyezni.

Pannacotta # 2016.07.02. 20:12

Köszönöm a pontos választ Gerbera,te vagy az egyetlen,aki most segít!
Nincs pipa a jelölőnégyzetben, tehát nem élhetek 15 napon belül ellentmondással. A vh-kifogás pontosan milyen esetben szolgál jó vagy rossz eredménnyel? Számomra ez a lehetőség kizárt? Az önálló bírósági végrehajtó telefonszáma van megadva,ill. azt írják, elektronikus kapcsolattartásra is van lehetőség a VIEKR-én kereszül (Bár nem igazán értem,hogy ez pontosan mit jelent... itt kérhetek-e esetleg részlet fizetést, vagy telefonon, ill. személyesen érdemes ezt intézni?).
Ha nem engedélyeznek részlet fizetési lehetőséget,akkor kénytelen vagyok beletörődni,hogy vonják a fizetésem 33%-át? Vagy ilyen esetekre tudnak, (és) akarnak alternatívát ajánlani? Érdemes ezzel próbálkoznom?
Akkor itt már nem az a kérdés, kifizetem-e, hanem hogy mikor és hogyan tudom ezt megtenni.

gerbera317 # 2016.07.02. 09:32

Egy lehetőség még van, illetve lehet: A vh-lap 6. pontjában van egy jelölőnégyzet a vélelmezett kézbesítéshez: ha itt nem találsz pipát, akkor valóban nincs mit tenni. Ha viszont pipát találsz, akkor a vh-lap átvételétől számított 15. napig újra megnyílik a lehetőség a fizetési meghagyással szembeni ellentmondásra. Ennek Fmhtv. 32. § szerinti feltételeit az utolsó oldalon található apróbetűs részben találod meg. Ennek lényege, hogy elévülésre hivatkozva ellentmondhatsz a közjegyzőnél, de ahhoz, hogy ezt befogadja, előbb igazoltan letétbe kell helyezned a végrehajtónál a végrehajtást kérő végrehajtás elrendelésével felmerült költségeit (az fmh. végén felsorolt, valamint a végrehajtónak előlegezett költségeit). A végrehajtónál valami értelmesebb emberrel kell beszélni erről (és ő sem biztos, hogy azonnal érteni fogja, mit akarsz), különben azzal akarnak majd hasba akasztani, hogy nyújts be vh-kifogást, és ha engedsz nekik, bukni fogod az egészet.

Pannacotta # 2016.07.01. 17:10

Köszönöm a válaszokat.
Igen,önálló végrehajtó iroda küldte a végrehajtási lapot,amit Bicskén az Intrum kiállított. Akkor nincs már lehetőség az elévüléssel törődni? (Ez volt az utolsó reményem) Fel kell valamelyikkel venni a kapcsolatot? Vagy várjam,hogy már a következő hónapban küldik a levelet a főnökömnek hová utalja a fizetésem 33%-át? Igazából akkor majdnem mindegy mit cselekszem. Az a baj,hogy nem is tudom mit kaptam annak idején levélben, lehet tényleg az volt a fiz.megh. Óriásit hibáztam,de gyerek fejjel senki sem mond nemet az anyjának,főleg nem anyagi szorult helyzetben. :( Ez az én keresztem. Mit javasoltok,akkor mi lenne a leghelyesebb lépés?

Burn Out # 2016.07.01. 16:24

Persze, igazad van Gerbera.

gerbera317 # 2016.07.01. 16:21

Ezt az elévüléses dolgot nem érdemes firtatni, mert nem lehet megszűntnek, elévültnek, vagy nem létezőnek tekinteni azt a követelést, amiről jogerős határozat (fmh) mondja ki, hogy fennáll. Hacsak azóta az is el nem évült, de hát csak nem...

Burn Out # 2016.07.01. 16:05

Szerintem nézd meg jobban, hogy ki adta fel neked a levelet. Ezt már valószínű, hogy önálló bírósági végrehajtó küldte.

  1. Ezt így nem lehet megállapítani.
  2. Ha válaszolsz, ha nem, akkor is tiltani fogják. Szerintem kaptál korábban egy közjegyzői fizetési meghagyást is, annak kellett volna ellent mondani.

3)Lehet.
4)Úgy, ahogy írtad.

  1. Valószínű.
Pannacotta # 2016.07.01. 15:52

Kedves Fórumozók!
Segítséget kérnék!
"Bírósági végrehajtói felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére" címmel kaptam levelet az Instrum Justitia végrehajtó cég megbízásából. "2008-ban az én nevemre vett fel édesanyám a Provident-től 100.000.forint kölcsönt,amire igent mondtam,hisz abban bíztam majd fizeti. A tartozás lejárata 2008.11.28. Küldtek többször felszólítást,melyekre nem adtam választ. Most a tartozás 255.000. Azt írták,ingófoglalás,letiltás,hatósági átutalási megbízás kiadására kerülhet sor. A végrehajtást kérő az adós bárhol fellelhető vagyona tekintetében kéri a végrehajtást. Most válaszoljak nekik,hogy elévült??? Mert,ha nem teszem jogerőre lép?
Érdekelne még néhány kérdés

1. Elévülhetett-e a tartozás?
2.Ha nem tudom befizetni,és nem válaszolok a levélre,letilthatják-e a fizetésem vagy a bankkártyámról az összeget?
3.Azt hallottam,hogy a behajtó cég küld levelet, de behajtani már nem lehet ennyi év után?
4.A munkahelyemet felkutatják a bankszámlámmal együtt? Hogyan működik ez?
5.BAR-listára kerültem?
Mit tehetek,ha nem fizetem ki,akkor ennek árnyékában kell élnem?
Kérem csak az válaszoljon,aki tényleg tudja a választ a kérdéseimre,hisz döntő fontosságú számomra! Köszönöm!

ius latratus # 2016.07.01. 13:50

Neked majdnem mindegy.
A "szarjai" közül az fmh nevű "szarnak" aztán mindegy, hogy hol emelkedik jogerőre.
(jogászokat kérném, hogy most ne térjünk rá a kézbesítési vélelem megdöntésére, messzire vinne, s -látva az eddigi hóttértelmes hozzáállást -, fölösleges is lenne)

vagyok001 # 2016.07.01. 10:23

Kiváncsi vagyok, hogy ha jön fmh, azt vajon hova küldik? Az állandó lakcímre, vagy a tartózkodási helyként megadott címre? (utóbbira küldözgeti az intrum a szarjait)

Egyjogász # 2016.06.30. 22:34

"A baltás adja be mostanában sorra a fizmeghagyásokat. Neki ez tuti üzlet mert 100.000ft ért + költségek vállalja el és ezt kéri a bíróságtól is a ha ellent mondanak."

Nem az a tuti üzlet, hanem ha az fmh-nak nem mondanak ellent.
Ha már ellentmondanak, akkor elévült követelésnél tuti bukta a per, úgyhogy ott az ügyvéd már nem fog fölösleges költségeket belefeccölni (tárgyalásra járás, beadványírogatás, stb.), megbízási díjat meg annyit kap, amit a megbízója fizet neki (ha fizet bukott perekre).

vagyok001 # 2016.06.30. 20:45

Nyilván értetlenkedik az átlag ember, mert nincs tisztában a jogi hátterekkel.

Dr.Attika # 2016.06.30. 16:18

Így van. Hót egyszerű csak az adósok értetlenkednek. Semelyik hitelező nem jogosult az adóst lakásán személyesen felkeresni. A magánszféra védelmét maga az Alaptörvény írja elő.

végrehajtó1 # 2016.06.30. 11:30

Hát nem egyszerű dolgot vetettem föl, az biztos.

Hóóót egyszerű csak neked nem:)

végrehajtó1 # 2016.06.30. 11:28

Kimaradt: de addig tényleg ne foglalkozz vele.Ne keresd őket ne írj ne telefonálj nekik...

végrehajtó1 # 2016.06.30. 11:27

továbbítottuk a Baltás Ügyvédi Iroda felé, illetve otthonában személyesen felkeresi Önt kollégánk a tartozás rendezésének érdekében.”"

A személyes felkeresés annyi , hogy a kapu elött téblábol és ordítozik majd elmegy...
De sokszor ki sem mennek csak felszámolják a költségét.
A baltás adja be mostanában sorra a fizmeghagyásokat.

Neki ez tuti üzlet mert 100.000ft ért + költségek vállalja el és ezt kéri a bíróságtól is a ha ellent mondanak.

Summa-summárum: arra figyelj ha a közjegyzőtöl jön tértis levél akkor mondj ellent hogy elévült.

vagyok001 # 2016.06.30. 11:26

Hát nem egyszerű dolgot vetettem föl, az biztos.

Egyjogász # 2016.06.30. 11:23

Az Intrum honlapján az szerepel, hogy megbízottaik felkereshetik az adóst a mindenkinek kedvező megoldás megtalálása érdekében (?), bár nem tudom, ha még egyezkedni akarnak, akkor miért adták át Dr. Baltásnak.

Egyébként most olvastam, hogy nyáron jó vigyázni ezzel, mert egyes ügyvédek azt csinálják, hogy ilyenkor adják be az fmh-t, és ha szerencséjük van, az adós nem veszi át a közjegyzői levelet mert nincs otthon, és az fmh. így jogerős lesz.
Persze van a kézbesítési vélelem megdöntése, de az külön macera.

Nem tudom, a törvénykezési szünet (július 15-augusztus 20) között is kibocsátják-e a közjegyzők az fmh-t, vagy ilyenkor náluk is áll minden. (Az ellentmondási határidő úgyis áll a törvénykezési szünet alatt.)

gerbera317 # 2016.06.30. 11:18

Így van ne foglalkozzon az Intrummal

Jogilag helytálló, de gyakorlati szempontból kifejezetten rossz tanács. Mert ha megfogadja, és meglátja a fizetési meghagyáson, hogy "Intrum Justitia", azzal ugyanúgy nem fog foglalkozni. És ha bebukja, azt fogja majd mondani, hogy a jogi fórumon vezették félre. És valóban.