Németországban élő magyar házaspár válása


Sherlock # 2017.01.23. 07:55

Az ügyvéded tudja a megoldást, tőle kérdezz.

Immaculata # 2017.01.23. 08:30

:)) Jaaj.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.23. 08:35

Akkor viszont őt kell kérdezni...

Bedozé # 2017.01.23. 09:56

Köszönöm a "segítséget" az ÜGYVÉDEMET már kérdeztem. Megtette a lépéseket amit tudott. Leigazolta hogy itt élünk éltünk és hogy jogilag képvisel. Úgy gondolom hogy ez egy jogi fórum ahol személyeskedésnek cinizmusnak semmi helye. A kérdés az volt jogilag milyen esélyeim vannak.Dolgozom 2 munkahelyen és mellette egyedül nevelem a 3 gyereket a legkisebb 4 éves. Nem érdekel asszonytartás nem ez okból akarom a válást itt hanem mert nem tudom megoldani hogy haza utazzak több okból is. Kérem csak az kommenteljen aki érdemben tud tanácsot adni ja és ért is hozzá valamelyest. Köszönöm

Dr.Attika # 2017.01.23. 09:58

Csakhogy a német ügyvéd felszámol 100-150,-EURO óradíjat. Itt meg sokak szerint ingyen van minden jogi tanács. Ezért még az ügy iratait sem kell ismernünk. Itt még soron kívüli jogi tanács is kapható.

Dr.Attika # 2017.01.23. 10:00

És még egy. A kérdezőt nem három gyermekkel hagyta a férje Németországban, hanem egy közös gyermekkel. A másik kettő "kakukkfióka".

Bedozé # 2017.01.23. 10:09

Nincs további hozzáfűznivalóm. 3 gyerekkel maradtam egyedül . Önnek lehet hogy kakukkfiókái vannak nekem nem én kérek elnézést . Úgy látom ez egy színvonalon aluli fórum. Elképesztő

Bedozé # 2017.01.23. 10:16

Dr. Attika!
A német ügyvédem egy fillért sem kér költségmentes vagyok. Kifejtené ez a fórum mire hivatott ?

Dr.Attika # 2017.01.23. 10:44

Öntől lehet, hogy nem kér a német ügyvédje "egy fillért" sem, de a német államtól kapja azt az összeget, amit írtam, mint pártfogó ügyvéd. Akkor pedig dolgozzon meg érte és állapítsa meg a joghatóságot legalább.
Ez a fórum bizonyosan nem arra való, hogy az Ön által leírt esetben azonnal jogi tanácsot adjon. Idehaza is vannak pártfogó ügyvédek, akiket az állam fizet. Tisztelet a kivételnek, de "elszüttyögnek" az üggyel és számlázzák az Állam felé az óradíjukat.

Bedozé # 2017.01.23. 11:53

így már értem az előző hozzászólásokat és egyetértek. Köszönöm a válaszát. Tisztelettel...

Dr.Attika # 2017.01.23. 14:41

Megnéztem a vonatkozó német szabályozást. A német költségmentesség kiterjed a magyar joghatóság előtti eljárásra is, tehát a magyar ügyvéd munkadíját is fizeti a német állam.

Bedozé # 2017.01.24. 20:52

Dr Attika hálásan köszönöm... ez is egy kicsit előre lépés nekem.

NasztiKo # 2018.01.04. 17:43
NasztiKo # 2018.01.04. 17:43

Üdvözletem!
Tanácsra lenne szükségem. Reménykedek egy gyors válaszban és egy gyors, egyszerű megoldásban.

Németországban indítottam válást. Sima ügy lenne. Nincs vagyonmegosztás stb.
Egyedül a házastársam és az én nyugdíjamat kell különválasszák. Ezért minden magyarországi és németországi munkáimról, keresetemről, tanulmányaimról a Németországi Nyugdíjbiztositónak(Deutsche Rentenversicherung) leadtam a kért dokumentumokat és egy hónap múlva az én részemről elszámolás elkészült.
Azóta a válás több mint két éve húzódik, mert "állítólag" a házastársam a Magyarországtól kért papírjait a Rentenversicherung azóta sem kapta meg.

Létezik, hogy a magyar nyugdíjfolyósító ennyi ideje sem intézett semmit vagy a házastársam húzza szándékosan az időt valahogy?
Tudok tenni valamit, hogy az ügyemet előremozdítsam?

Válaszukat előre köszönöm!

Dr.Attika # 2018.01.04. 18:40

Tisztelt NasztiKO!
Németországban, német jog szerint folyik a bontóper. A német jogot nem ismerve az a jogi álláspontom, hogy nyugdíj megosztás nem lehet akadálya a házasság felbontásának. Ha nincs kiskorú gyermek és a házassági vagyonközösség megosztása sincs a per tárgyává téve, akkor a magyar jog szerint már régen fel kellett volna bontani a házasságot. Azt tudom tanácsolni, hogy német ügyvédet keressen meg, aki a magyar jogban is jártas. Sok ilyen van Németországban. Ha megkeres a személyes elérhetőségen és közli németországi lakóhelyét, akkor segítek ilyen ügyvéddel összehozni.

Klarandras # 2018.11.28. 21:24

Üdvözletem!
A kérdésem a következő lenne. Németországban a feleségem beadta a válópert, a folyamat elindult igaz elég lassan kb. 10 hónap alatt 2 levél jött a bíróságról. Ebben a hónapban, vagyis évvégén Magyarországora hazaköltözök. Áthozhatom e Magyarországra a tárgyalást?
Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.29. 06:00

Már nem.