Eltulajdonítás


Óvónéni # 2014.08.17. 20:44

2013-ban a fiam megismerkedett egy lánnyal Makón.
Ebben az évben oda is költözött közmunkára jelentkezett
amikor megkapta a fizetést addig szekálták amig az összes pénzt oda nem adta nekik.Aztán a vita miatt haza zavarták de sem a ruháját sem a pénzét nem adták vissza
40000forintot vettek el Tőle annyit adtak oda neki,hogy
haza tudjon jönnide a ruhái ott maradtak,írtam a csajnak legalább 20.000 köldjenek vissza meg a ruháit
de nem.Azt mondták menjen vissza érte.De miből?
Kérdésem az hová fordulhatnék ,kihez?
Köszönöm válaszukat.

lajcsó # 2014.08.18. 09:57

Ez nem (annyira) jogi probléma, hanem inkább egzisztenciális. Önként adta át a fizetését. Ez - a szekálás ellenére - sem nevezhető jogellenesnek, mivel a rezsi meg egyéb költségekbe bizonyára neki is be kellett szálnia. A fiad dolgait senki nem akarja eltulajdonítani. Akkor megy érte amikor akar, vagy amikor lesz pénze útiköltségre.

DonD # 2020.03.24. 13:43

Tisztel Ügyvéd úr!

Van egy nagyobb ingatlan, ami a földhivatali bejegyzés szerint, egy alapítványé. 1991-ben lett bejegyezve. Viszont teljesen el volt hanyagolva. Csak én tevékenykedtem az ingatlanon. Viszont érdemben nagyobb összeget nem fordítottam rá.
Kérdésem!
Mi lenne a menete az elbirtoklásnak?
Hogy tudnék elindulni az ügyben??

Válaszát előre is köszönöm!!

DonD # 2020.03.24. 13:43

Tisztel Ügyvéd úr!

Van egy nagyobb ingatlan, ami a földhivatali bejegyzés szerint, egy alapítványé. 1991-ben lett bejegyezve. Viszont teljesen el volt hanyagolva. Csak én tevékenykedtem az ingatlanon. Viszont érdemben nagyobb összeget nem fordítottam rá.
Kérdésem!
Mi lenne a menete az elbirtoklásnak?
Hogy tudnék elindulni az ügyben??

Válaszát előre is köszönöm!!

alfateam # 2020.03.24. 14:03

Beütöd a keresőbe "elbirtoklás" és elmélyedsz benne...

drbjozsef # 2020.03.24. 15:47

milyen beszédes, hogy az "eltulajdonítás" topikba került a kérdés, nem az "elbirtoklás"-ba... :D