Kuldofdiek magyarorszagon


Toto (törölt felhasználó) # 2001.06.07. 20:30

csatlakozva az elottem szolohoz meg annyi hogy nezz at a letelepedeses topicba

Fi La (törölt felhasználó) # 2001.05.10. 13:31

Kedves merQree: el kell szomiritsalak, ugyanis ha mas ceghez mesz dolgozni mint aki megkerte a munkavallasi engedelyt, akkor ujbol kezdeni a procedurat.
A bevandorlasi (sot a tartozkodasi) engedelyhez KELL allando M.o.-i lakcim, azaz lakasberleti vagy szivessegi szerzodest kell kotnod a felberloddel, vagy akar lakast is vehetsz :-).
Az egesz procedurarol tudok nemi felvilagositast es tippeket adni, ugyanis en is vegigmentem ezeken es szivesen segitek masokon is, mert nekem is jol jott volna annak idejen.
Bye.
P.S.: mivel nem nagyon latogatom ezt a forumot irhatsz a pecs@freemail.hu cimre is.

Kamarás Z. # 2001.04.11. 15:40

Szerintem a munkavállalási engedélye az Mo-ra szól és nem egy adott céghez.

Nézz körül a linkek között, hátha találsz vmit!

merQree # 2001.04.10. 09:17

Adott egy kulfoldi allapolgar, aki munkat szeretne vallalni magyarorszagon. A munkavallalasi engedelyhez a kerelmet beadta, jelenleg varja a vegzest. A kerdeseim a kovetkezok:

  • az esetlegesen megkapott munkavallalasi engedely csak egy adott ceghez jo, vagy utana barhol munkat vallalhat vele;
  • mivel huzamosabb idore szeretne magyarorszagon tartozkodni, ezert a bevandorlasi engedelyt milyen feltetelekkel kaphatja meg;
  • kell-e allando lakhely barmilyen celbol is a kulfoldinek.

Kerdesim vannak meg, de ezzel el lehetne indulni.

koszonettel, merQree


udv: [b:033312b51b]merQree[/b:033312b51b]