Aktképek a Neten


elfmage # 2002.06.27. 12:04

Értelemszerűen a weblap tulaj azt fogja mondani hogy nem tudta hogy lopott kép, s kérésre eltávolítja...

Pénzt szerintem ne várj.

A nyomozást tettes hiányában megszüntetik.

Petrocelli # 2002.04.08. 14:58

Ne hulyeskedjetek má' !

Már hogy ne lehetne kérni, hogy leszedje ? Ez az első lépés. Utána pedig pogári per kátérítésre. Annyi pénzt le lehet szakítani a mukiról, hogy a 'nyugdíjából' is kártérítést fogja fizetni. Szerintem tegyetek feljelentést is a rendőrségen, mert ezért büntetőjpgilag is felelőségre lehet vonni egy két ürgét, pl aki ellopta, vagy aki közzétette tudván azt, hogy ellopták.

Rexor # 2002.04.02. 15:07

Legjobb tudomásom szerint nemcsak arra lehet kötelezni az illetőt, hogy szedje le e képeket a netről, hanem kártérítést is lehet követelni a Ptk. szabályai szerint. Ugyanis a kép és hangfelvétel titkosságához fűződő jog mindenkit megillet, kivéve persze, ha a nyilvánosság számára készültek a felvételek. A kérdés az, miként kerültek fel az internetre a képek.

Rexor # 2002.04.02. 15:04

hnorby írta - 2002.04.2 13:39
Az elmúlt napokban megdöbbenve tapasztaltam, hogy az egyik weboldalon barátnőm aktképei találhatók (amiket én készítettem). A képeket saját célokra készítettük és nem a nyilvánosságnak. Az, hogy milyen módon került nyilvánosságra, csak tippelni tudunk (netes betörés, cd írás közben leszedték a winchesterről...).
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e kötelezni a weboldal szerkesztőjét vagy a szerver üzemeltetőjét a képek eltávolítására.

hnorby # 2002.04.02. 11:39

Az elmúlt napokban megdöbbenve tapasztaltam, hogy az egyik weboldalon barátnőm aktképei találhatók (amiket én készítettem). A képeket saját célokra készítettük és nem a nyilvánosságnak. Az, hogy milyen módon került nyilvánosságra, csak tippelni tudunk (netes betörés, cd írás közben leszedték a winchesterről...).
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e kötelezni a weboldal szerkesztőjét vagy a szerver üzemeltetőjét a képek eltávolítására.


norby