Szolgáltatás


Rocky # 2002.05.16. 07:39

Kedves Endre!

Nem vagyok jogasz, ezert nem tudok teljeskoru felvilagositast adni a temaban, de:
a szerzoi jogi vedelem csakugyan nem terjed ki az Altalad kitalalt eljaras vedelmere.
Az, hogy az eljaras csak a Te engedelyeddel (licenszdij fizetese utan) legyen lehetseges mar az iparjogvedelem hataskorebe tartozik.
Szabadalom, hasznalati minta, stb. eseten van erre lehetoseg.

A leirtak alapjan viszont nem vagyok biztos benne, hogy az ujitasodra ezek kiterjedhetnek-e.
Ajanlom figyelmedbe a Magyar Szabadalmi Hivatal honlapjat (www.mszh.hu), ahol tovabbi informaciokat talalhatsz.


Rocky

Varga Endre # 2002.05.14. 16:39

Tisztelt Jogászok!

Keresem azt a jogászt, aki járatos a szolgáltatások, termékek szerzői védelmével kapcsolatosan.

Röviden: kidolgoztam egy banki szolgáltatást (mely a megszokott folyószámlaszolgáltatásra épül), a leírást levédettem a Szerzői Jogvédő Irodában. Az volt a célom, hogy a szolgáltatást az én - mint szerző -kikerülésemmel ne lehessen megvalósítani. Azt gondoltam, a szerzői jogvédelem elegendő is lesz, de később megtudtam az Iroda jogászától, hogy a védelem csupán a leadott dokumentumra vonatkozik, magát a szolgáltatást minden további nélkül megvalósíthatja bárki.

A cél tehát, hogy kizárólag az én bevonásommal (és természetesen részesedésemmel) tudja egy bank a szolgáltatást megvalósítani. Kérem azt a kedves jogászt, aki ebben segíteni tud, keressen meg: endre.varga@medios.fi, 06209949841, Budapest