Autó állapota


Béres-Deák Attila # 2002.12.01. 15:12

A szervízkönyv miatt érdemes verni a tamtamot. Műszaki szakértő megtudja állapítani a tényleges futást. Elképzelhető, hogy kilométer óra műtét volt végrehajtva az autón. Meg kell próbálni levelekkel bombázni őket. Ha gázos az autó nem valószínű, hogy perbe bocsátkoznak és elképzelhető, hogy önként felajánlanak valamit.


attika

Rexor # 2002.11.29. 13:00

Ha márkakereskedésben vásároltál, akkor a szervízkönyvet oda kellett volna adniuk. Vásárlásnál nem kérdeztél rá erre? Mert ez alapján már el lehetne indulni, ha bepecsételik, hogy mindent rendben találtak, és utána generálozni kell az autót, lehetne perelni a szervízt szerintem.

De szervíz könyv nélkül sajnos nem sok adu van a kezedben. A fő probléma az , amit lili mondott, hogy nincs bizonyítva, hogy nem Te tetted tönkre az autót.

Lehet hogy nekem is érdekes lesz ez a kérdés nemsokára, mert én is vettem egy 3 éves Puntót 2 hónapja egy márkakereskedésben, és felfedeztem már egy-két problémát.

water123 # 2002.11.29. 12:46

Azt csak mint erdekessegkeppen jegyzem meg, hogy azt mondtak a szervizben, hogy majd postazzak a szervizkonyvet....
Ez a mai napig nem tortent meg.

Lehetseges (!), hogy direkt azert nem adtak ki a vasarlasnal mert tudtak vmit.

Arra nem lehet hivatkozni, hogy ez is megtevesztes volt a szerzodes megkotesenel ?
Es en johiszemuen hittem a kocsi allapotaban?

Koszonom.


Köszönöm.

lili # 2002.11.27. 09:38

water123 írta - 2002.11.6 10:38
Tisztelt Hölgyeim / Uraim !

A segítségüket kérném.

Részletfizetési lehetőséggel 'vásároltam' márkakereskedésből egy 3 éves Fiat Puntót amit már 2 éve használok és eléggé sok műszaki problémám akadt.
De ezeket a kisebb műszaki problémákat kifizettem nem probéléma.
Azonban a napokban kiderült, hogy teljes motor generált kell végeztetni ( egy 5 éves autón 60.000 km- nél ! ! )aminek a költsége több mint 100.000 Ft.
A probélmám az, hogy én a havi törlesztést (50.000 Ft) fizetem egy 'roncsért'.
Van vmi lehetőségem arra, hogy a márkakereskedőn behajtassam, kifizethessem, a lizingtől a szerződéstől ez alapján elálljak ?

Köszönöm a segítségeteket.

Nem sok sikerrel pereskedhetnél. Két év alatt Te is használhattad úgy, hogy 'roncs' lett belőle. Naponta tárgylunk olyan ügyeket ahol a lízingbe vevők fél év alatt 'ronccsá alakították' kocsijukat.

Lili

water123 # 2002.11.06. 09:38

Tisztelt Hölgyeim / Uraim !

A segítségüket kérném.

Részletfizetési lehetőséggel 'vásároltam' márkakereskedésből egy 3 éves Fiat Puntót amit már 2 éve használok és eléggé sok műszaki problémám akadt.
De ezeket a kisebb műszaki problémákat kifizettem nem probéléma.
Azonban a napokban kiderült, hogy teljes motor generált kell végeztetni ( egy 5 éves autón 60.000 km- nél ! ! )aminek a költsége több mint 100.000 Ft.
A probélmám az, hogy én a havi törlesztést (50.000 Ft) fizetem egy 'roncsért'.
Van vmi lehetőségem arra, hogy a márkakereskedőn behajtassam, kifizethessem, a lizingtől a szerződéstől ez alapján elálljak ?

Köszönöm a segítségeteket.


Köszönöm.