Cégalapítás - Megfulladok a sok törvénytôl és szabálytól


Két Lotti # 2003.01.09. 11:33

Kedves Zsolt,

Ha gondolod, add meg nekem magánban az e-mail cimedet és megmondom, hogy nálam mennyibe került egy bt. alapítás.

Csak azért nem akarom itt, nehogy hirdetésnek mindősüljön.

üdv.
Két Lotti


Ügyvéd - Társasági szakjogász

zsolt # 2003.01.09. 05:29

Szükségessé vált, hogy néhány tevékenységemet céges formában vigyem tovább.
Ezzel kapcsolatban merültek fel kérdéseim.
Bt. alapítására gondoltam.
A kkt. olyan hülyén hangzik, ettôl még a gmk. is jobb volt.

Az interneten százával találtam olyan oldalakat amik mind ugyanazt írják le (kültag, beltag stb....), de sajnos egyetlen egyet sem arról, hogy milyen tevékenységi körök, ha telephelyengedélyköteles tevékenységem van, de most éppen nem kívánom ezt csinálni csak jövôre, de takarékossági okokból már most felvettem a tevékenységi kört, akkor már most kell nekem a telephely és az engedély?

ha felveszem a kis és nagykereskedelmi tevékenységet akkor, feltétlenül kell rendelkeznem üzlethelységgel és/vagy raktárral ?

milyen és mennyi adót kell fizetni ?
mennyi egy bt. alapításának összes költsége ?(beleértve a 223-ik ember aláírásának költségeit is :))

milyen engedély kell a székhelyhez ?

és még sok az elôbbiekhez hasonló kérdés.

1szeruen ez a sok törvény megfojtja az embert, fôleg azok melyeknek még értelmük sincs....

Ha van itt olyan ember aki tud cégalapítási gondjaimban segíteni kérem ne titkolja és nem csak a pénzeszsákot látja a megrendelôben, akkor a céget nála alapítom, sôt még a könyvelést is rábízom.

elôre is köszönöm

zsolt