Meghatalmazás tulajdonostól külföldről


Szilvgomboc # 2019.04.14. 18:50

Nagyon szepen koszonom drbjozsef!

drbjozsef # 2019.04.14. 18:45

Szilvasgomboc,

Ha a konzul hitelesíti, nincs szükség tanúkra.

Szilvgomboc # 2019.04.14. 18:07

Udvozlettel.

Kulfoldon elek, edesanymat akarom meghatalmazni, hogy hagyateki eljarasban eljarjon helyettem.

A meghatalmazas magyar nyelven van (letoltott formanyomtatvany az internetrol) es konzul hitelesiti.

Kerdeseim.

Szukseges tanu a meghatalmazashoz?
Ha igen, a tanunak jelen kell lennie a hitelesiteskor vagy eleg elkore kitolteni az adatokat?
Lehet a tanu amerikai allampolgar?

Koszonom szepen a valaszt!

haragabi # 2010.12.13. 18:33

Tisztelt KBS!

Nekem az lenne a kérdésem hogy olasz tulajdonos a kiküldött és aláírt meghatalmazást, szkennelve és emailbe visszaküldheti és az úgy használható? Vagy aláírja és postán visszaküldi? Sajnos sürget az idő a meghatalmazás beszerzésére.

piroslada # 2010.12.13. 11:02

KBS, köszönöm a választ. Sajnos van még egy lehetséges probléma: közös költség tartozás. Az átkosban ez a lakás társbérlet volt, később lett magántulajdonban osztatlan közös tulajdon. A közös képviselet két lakrészként kezeli a lakást. Az én részemen (a nagymamámé volt...) nincs tartozás, a másik lakrészen (ennek van a 18 tulajdonosa) van kb 350 ezer forint tartozás. Korábban bejegyeztek erre a tulajdonrészre 150 ezer Ft jelzálogjogot, persze a tartozást ettől nem rendezték. (külön jelezték a tulajdoni lapon, hogy melyik tulajdonrészhez tartozik a jelzálog)

  1. kérdés: jogszerűen járt el a társasház, hogy a másik fél tartozását a másik fél tulajdoni hányadára jegyezték? Remélem nincs egyetemleges felelősség, az én káromra...
  2. kérdés: ha végrehajtásra kerül a sor (már fenyegetőzik a közös képviselő), lehet hogy jobb lenne árverésen megvenni a lakást? Végül is eredeti tulajdonszerzés, nem kell a kanadai tulajdonostól meghatalmazás.

Laikusként nem tudom, hogy a perrel járnék jobban, vagy sürgessem a végrehajtást...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.13. 09:55

Pereskedj. Nem fog évekig tartani. (De egyébként is mit számít? Nem fog akadályozni a birtoklásban.)

Ami a meghatalmazást illeti: igen.

piroslada # 2010.12.13. 09:22

Kedves Fórumozók,

egy szegedi lakásnak 19-en vagyunk tulajdonosai. Nemrég megállapodtunk abban, hogy többségi tulajdonosként megveszem a többi 18 tulajdonos résztulajdonait.
Sajnos problémába ütköztünk: az egyik tulajdonos (magyar állampolgár) Kanadában él, és nem kívánja intézni a meghatalmazást sem konzulátuson, sem közjegyzőnél.... (Mert ez neki sok időbe telne, és állítja hogy sok pénzbe is) Fél négyzetméternél kisebb tulajdoni hányada van, így abszolút nem érdekli a dolog...
Most mit kezdjek vele? Pereskedjek évekig?

Másik kérdés: aki belföldi, de nem utazna szerződni, annak milyen formában kell adnia meghatalmazást? Arra is vonatkozik az ügyvédi ellenjegyzés vagy közjegyzői hitelesítés?

goncza # 2008.11.10. 12:22

Sziasztok
Új vagyok itt ,nem tudom hogyan mennek a dolgok,de lenne egy kérdésem.
A párom kint dolgozik Angliában,otthon a nevén van egy lakás(hitel),,a testvére adóstárs (ha jól tudom),most az édesanyja szeretné átvenni a lakást és a hitelt(mi is ezt szeretnénk),mi ilyenkor a teendő? Egy darabig nem megyünk haza,mik a lépések?
Elég ha itt elmegyünk a követségre és hitelesíttetünk egy papírt ,hogy eljárhassanak a nevében?(Teljesen vagyok a dologban,de nagyon fontos lenne ).
Köszönettel

házikó # 2008.10.30. 19:49

Köszönöm!

guba # 2008.10.30. 11:07

Igen.

házikó # 2008.10.30. 08:32

Sziasztok!

Meghatalmazás elfogadható úgy, hogy a meghatalmazott nem közölte az állandó lakcímét? Kérdeztem a meghatalmazottól, hogy miért nincs kitöltve a cím, azt mondta, azért mert nincs neki bejelnetett lakcíme, így lakcím kártyája sem.
Ilyenkor mi a teendőm, elfogadhatom az ilyen meghatalmazást? Egyébként minden másban szabályos a meghatalmazás.

Előre is köszönöm a segítséget!

házikó # 2008.10.15. 16:02

Köszönöm :)

nanemaaa # 2008.10.15. 14:07

Igen.
Nem.

házikó # 2008.10.15. 12:47

Sziasztok!

Egy társasházban az egyik tulajdonos külföndi állampolgár és ott is él tartósan, haza nem jár. A tulajdonában a szülei élnek. Adott állandó meghatalmazást a szüleinek a társasházzal kapcsolatos ügyek képviseletére.
A kérdésem az, hogy már meglévő állandó meghatalmazás mellett kiadhat-e másnak is eseti meghatalmazást a tulajdonos egy közgyűlésre. Ezt az egyszeri meghatalmazást az állandó meghatalmazás mellett elfogadhatja-e a társasház képviselője abban az esetben, ha a közgyűlésen az állandó meghatalmazott nem jelent meg, de az egyszeri meghatalmazást kapó megjelent.
Az is érdekel, hogy az állandó meghatalmazással rendelkező, tovább meghatalmazhat-e maga helyett ezen társasházi tulajdon ügyeinek eljárása esetén.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

házikó

monalisa1 # 2008.03.17. 19:57

Javaslom olvassad ezen topicban OdudaFan 2007.06.12. 20:44-kori beírását.

Zárójelben: ha a külföldön élő testvéred hajlandó aláírni azt amit te szövegeztetsz meg ügyvéddel, akkor már önmagában is mindketten boldogok lehettek - jó a testvéri együttműködés.

karesz20 (törölt felhasználó) # 2008.03.17. 19:37

Előre is bocsi az értetlenségemért, de biztos akarok lenni a dologban.
Itthon megszövegeztetem az ügyvéddel, kiküldöm.
Ott neki elég aláírni és CSAK a nagykövetségen hitelesíteni(nem kell francia ügyvéd, közjegyző).
Visszaküldi és mki boldog?

ObudaFan # 2008.03.17. 19:32

Ez így jó.

seba # 2008.03.17. 14:52

Köszönöm a válaszokat.

Karesz21 # 2008.03.17. 13:35

Sziasztok!

  1. Íratok egy magyar nyelvű meghatalmazást egy ügyvéddel itthon.
  2. Elküldöm Franciaországban élő tesómnak.
  3. Ő aláírja és hitelesíti ott a nagykövetségen.
  4. Visszaküldi nekem, akkor ez így jó?

Esetleg kimaradt vmi?

Köszi,


laikus hozzászóló

ObudaFan # 2008.03.14. 19:12

(Az OFFI igen gyakran egész más eredményre jut a "visszafordítás" során, mint ami az eredeti szöveg volt, mivel - mint mondják - ők csak "szó szerinti fordítást adhatnak".)

Ez nem egy bonyolult dolog, csak egy puszta meghatalmazás, sok rontanivaló nincs rajta.

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.03.14. 11:40

a magyar külképviselet konzulja jogosult az aláírást hitelesíteni.

seba # 2008.03.14. 10:20

Kedves ObudaFan! Köszönöm válaszod.

Pont ezen vagyok, hogy keressek egy magyar nyelven eljárni jogosult közjegyzőt, mert elég rossz tapasztalataim vannak az oda-vissza fordítással kapcsolatban. (Az OFFI igen gyakran egész más eredményre jut a "visszafordítás" során, mint ami az eredeti szöveg volt, mivel - mint mondják - ők csak "szó szerinti fordítást adhatnak".)

Közben felmerült bennem, hogy talán könnyebben találok az adott városban magyar anyanyelvű, de új-zélandi illetőségű ügyvédet. Ha új-zélandi ügyvéd jegyzi ellen a kint aláírt, magyar nyelven készült okiratot (a többi formai feltétel megléte esetén) azt is elfogadja a földhivatal? Vagy külföldön készült, Magyarországon - ingatlan-nyilvántartás körében - felhasználásra kerülő okiratot csak közjegyző előtt lehet aláírni?

Ugye jól sejtem, hogy a diplomáciai hitelesítés (felülhitelesítés) nem elégséges aformaiság az ingatlan adásvétel körében adott meghatalmazás során.

ObudaFan # 2008.03.13. 19:43

Valahogy így, csak az eredeti, amit alá fog írni, az nem magyar, hanem angol nyelvű lesz, hacsak nem találtok Új-Zélandon olyan közjegyzőt, aki jogosult magyar nyelven eljárni.

seba # 2008.03.13. 00:14

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok. Az ingatlan tulajdonosa egy Új-Zélandon élõ, magyar anyanyelvű személy, aki egy magyarországi rokonát meg kívánja hatalmazni az ingatlan értékesítésével, és ennek körében a szerződés aláírásával.

Jól értelmeztem-e, hogy ez esetben a következő a teendő: 1. Magyar nyelvű meghatalmazást 2. új-zélandi közjegyző elõtt aláírja, aki azt hitelesíti, majd 3. felkeresi az illetékes magyar külképviseleti szervet (náluk konzulátus van), ahol felülhitelesítik az aláírását. 4. A Magyarországra megküldött meghatalmazásról beszerzünk egy OFFI fordítást (az angol nyelvű közjegyző miatt gondolom). Valahogy így működik?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Matteo # 2007.07.23. 11:23

Köszi a válaszokat.

Miért van az, hogy a földhivatalban azt mondják, hogy ezt a meghatalmazást nem fogják elfogadni?