Hát, köszi. Akkor majd lesz valahogy. Megpróbálok aláírásokat gyűjtögetni, vagy összehívatni a közgyűlést.
Társasház - homlokzat megbontása
Nincs mégegyszer. Egyszer kiküldik. A posta megkísérli kézbesíteni. Ha sikertelen, akkor mégegyszer megkísérli. Ha akkor sem sikerül értesítést hagy, hogy 5 munkanapon belül átvehető a postán. Ennek eltelte után "nem kereste" jelzéssel visszaküldi. Az ötödik munkanap elteltével kézbesítettnek tekintendő.
Úgy tudom, meg kell próbálniuk kiküldeni legalább még egyszer - tehát időt talán nyerek. Vagy nem? :-(
Ha a hatóság által kiküldött küldemény "nem kereste" jelzéssel érkezik vissza, akkor azt átvettnek kell tekinteni.
Az egy más kérdés lehet, hogy adott esetben a helyszíni szemle megtartásához be kell jutni egy ingatlanra. De mivel átvettnek tekintendő az értesítés, így jogszerűen szankció alkalmazható azzal szemben, aki a szemlét akadályozza.
Más szóval ez nem megoldás.
Nagyon köszönöm a válaszokat!
Még egy valami eszembe jutott: ha nem veszem át az építési osztály tértivevényes levelét, megtarthatják úgy is a terepszemlét, vagy nyerek némi időt? És ha egyáltalán nem veszem át a levelet (a többedszeri kiküldést sem), akkor mi történhet?
Péterapó ebben az esetben kizárt amit írtál!
A Közgyűlés határozatait az alapító okirata, és -vagy az SZMSZ.-e alapján kell, hogy meghozza a rögzített szükséges szavazattöbbséggel. Ebben az esetben ha megvan a többség által hozott határozat és az elutasító, kizárólag a határozat érvénytelenségének a megállapítását lehet kérni a bíróságól. Sajnos itt nincs helye Ptk 5§ (2) bekre való hivatkozásnak. Amennyiben helye lenne, akkor is a Ptk 295 §. alapján lenne.
optimist !
Amennyiben kötözködik a rosszindulatú szomszéd,vagy a közös képviselő/közgyűlés nem adja meg a tulajdonosi hozzájárulást
ez véleményem szerint joggal való visszaélésnek minősül
Ez az eljárás jogaid és törvényes érdekeid csorbítására vezetne.
Ha a joggal való visszaélés jogszabály által megkívánt nyilatkozat megtagadásában áll, és ez a magatartás nyomós közérdeket vagy különös méltánylást érdemlő magánérdeket sért,
a bíróság a fél jognyilatkozatát ítéletével pótolhatja
Üdv P.
Polgár légy, ne alattvaló!
Butyka!
Egy véleményen vagyunk!
"Amúgy abban az esetben, ha nem kell építési engedély, az még nem jelenti azt, hogy nem kell a társasház hozzájárulása a közös tulajdonban lévő épületrészeket érintő tevékenységhez."
A legfontosabb a kérdésedre vonatkozóan, hogy milyen esélyeid lennének egy hatósági eljárás esetén.
1. Amennyiben a Társasház Közgyűlése hozzájárul, kaphatsz fennmaradási engedélyt. Ha nem járul hozzá akkor nem kaphatsz fennmaradási engedélyt.
Ha a Társasház nem járul hozzá, a határozatának érvénytelenségét lehet kérni az illetékes bíróságtól. A bíróság azonban kizárólag az érvénytelenségről tud dönteni, a Közgyűlés helyett nem hozhat határozatot.
2. A másik lehetséges bírói út, pedig a fennmaradási engedéllyel kapcsolatos. Ha nincs Közgyűlési határozatod, akkor a hatóság az eredeti állapot visszaállítására fog kötelezni. Ezt a határozatot ismét lehet támadni, de sok esélyed nincs, csak akkor ha a Társasház Közgyűlése időközben hozzájárul.
Gitron hozzászólására:
Bármit szerel fel ( pl egy légkondit) a tulajdonostárs a közös tulajdonú részekre, ahhoz kell a Közgyűlés azt engedélyező határozata, ugyanis a jelenleg hatályos Társasházi tv. 28§ a./ ponja kötelezően előírja ezt.
Egyebekben osztom a véleményét.
Kedves Optimist!
A közös képviselő véleménye nem biztos, hogy ténylegesen tükrözi a társasház lakóközösségének állásfoglalását. Ezért javaslom, hogy írj nyilatkozatot és egyenként járd fel a lakókat, kérve az aláírásukat.
A mesterséges szellőzés szerelvényeinek elhelyezése a homlokzaton építési engedélyhez kötött tevékenység. A klímaberendezés - ha nem szellőztet - pedig nem.
Építési engedélyt és utólag fennmaradási engedélyt is csak akkor kap bárki, ha az ingatlannal rendelkezni jogosultak (jelen esetben a társasházközösség) ahhoz hozzájárulást adnak. A hozzájárulás pótlását lehet kérni a bíróságtól. Ja és nem a közös képviselő "dönt", hanem a lakógyűlés.
Amúgy abban az esetben, ha nem kell építési engedély, az még nem jelenti azt, hogy nem kell a társasház hozzájárulása a közös tulajdonban lévő épületrészeket érintő tevékenységhez.
Tisztelt Szakértők!
A ház, amelyben a lakásom van, társasház. Az udvari homlokfalat megbontattam (18 cm átmérőjű lyuk, amelyet lamellás szellőzőrács fed), hogy később a konyhai páraelszívót ott vezettessem ki. A társasház nem járul hozzá ehhez (mint kifejtette a közös képviselő: "luxus, amit teszek..."), és már bejelentést is tett a helyi építési osztályon. Ám azt gondolom, egy 30 éve felújítatlan udvari homlokfalban kevéssé tettem ezzel kárt, itt pusztán a lakók rosszindulata rejtőzik a háttérben.
A kérdésem, hogy milyen esélyeim lehetnek a hatósági eljárás során? Vajon kérhetek-e fennmaradási engedélyt? Vagy ha nem, és bírósági útra terelném a dolgot, milyen esélyeim lennének?
Továbbá, ha az egyik "kedves" szomszédomnak klímaberendezés díszíti az erkélye falát az udvari homlokfalon, ahhoz vajon kellett-e bárhonnan bármilyen engedélyt kérnie?
Válaszukat nagyon várva,
köszönettel!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02