Kedves Fórumozók!
Az alábbi ügyben szeretném segítségeteket kérni! Adott egy telek, amely egy másik telekből történő leválasztással jött létre akkor, amikor mi megvásároltuk. A telek jobb szélén áll egy vezetéktartó oszlop, a bal oldali szomszédot a villamosenergia-hálózatba ezen keresztül csatlakoztatták, amikor a hálózatot kialakították. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a telek fölött keresztben húzódik egy vezeték, ami akadályozza az utcafronton álló kb 40 m magas fák kivágását, illetve eléggé behatárolná egy épület elhelyezését is.
Mivel a szomszéd bekötése megvalósítható lenne az utcáról is (közvetlenül előttük áll egy oszlop), kértük a hozzájárulásukat, hogy az átköttetést elintézhessük, a költségeket teljes egészében magunkra vállaltuk.
A szomszédok a hozzájárulást nem adják meg, annak ellenére, hogy tényleg mindent vállaltunk, amit kértek. Fő problémájuk, hogy a bekötés, egy, a telkükön belül álló T-Com oszlopon keresztül lenne megvalósítható(a T-Com hozzájárult ehhez), de ők félnek, hogy mi van, ha azt egyszer a T-Com el akarja vinni.
Mivel a telekre sem szolgalom, sem más jog nincs bejegyezve, a vezeték elhelyezésével kapcsolatban sem velünk, sem az előző tulajdonossal semmilyen megállapodás nem született, és a bekötés közvetlenül az utcáról megvalósítható, úgy gondoljuk, hogy álláspontunkat bíróság előtt is meg tudnánk védeni.
Õk azt a "jogi érvet" hangoztatják, hogy ezt a telket mi így vettük, tehát a helyzet így jogszerű.
Szerintetek érdemes az ügyben bírósághoz fordulnunk?