Szennyvízakna bejelentés vagy engedély köteles?


oligaliga # 2021.03.10. 11:16
SolnesM # 2021.03.10. 07:02

Még mielőtt az illetékesek nyilatkoznának, addig is.

Terv biztos ,hogy kell. Ez alapján történik a bejelentés netán az engedélyezés. És az építés is.

akna/deritő

Nem értelmezhető a derítő, mivel a jelenlegi előírások szerint abszulute vízzárónak kell lenni a műtárgynak.

A derítő a korábbi szikkasztásos szennyvíz kezelésnél volt egy mellék építmény... egy második akana. manapság... vagy 20 éve az egész trutyit el kell szállítatni.
Tehát a saját munkán kívűl kőmüves és vízszigetelő szakember.
A hatósághoz fordulás elkerülhetetlen.

Syrakusa # 2021.03.08. 11:18

Tisztelt hozzáértők,
a témában megadott címre szeretnék választ kapni.
Hasznalt lakás vásárlásához igénybe vettem a csok-ot ,ugye a támogatás igénybevételéhez szükséges egyik kikötés az ingatlanon vállalt tetszőleges korszerűsítési munka elvégzésének vállalasa volt.Személy szerint Én a fürdőszoba teljes felújítása mellett adtam le a voksom. A településen nincs csatorna rendszer, a jelenlegi szennyvízakna viszont régi és kisméretű ezért szeretnék egy új zárt szennyvízaknát építeni. Lehetőség szerint amit lehet magam csinálnék meg ebből kifolyólag érdekelne, hogy az akna/deritő építése engedély köteles(amit a valamely építési hatóságnál kell engedélyeztetni, tervrajzzal,valamint építés vezetővel, műszaki ellenőrrel kell rendelkezzek)vagy pedig csak bejelentési kötelezettségell tartozom a helyi önkormányzat felé és így ez módon megepithetem magamnak egy kőműves ismerősöm segítségével?
A válaszokat előre is köszönöm