Tulajdonrész eladása


drbjozsef # 2021.10.15. 10:21

SandorPeter11 :

Ingyen : bárki ismerős, barát, akinek van ügyfélkapuja.

Pénzért : bármelyik ügyvéd.

Kerubina75 # 2021.10.15. 08:37

Köszönöm a vàlaszokat! Így akkor "leegyszerűsödött" a dolog,mi a teendő!!

SandorPeter11 # 2021.10.15. 08:30

Tisztel Forum!
A feleségemmel szeretnénk kideríteni, hogy vajon fog-e örökölni valamit édesapja halála után. Arra gondoltunk, hogy megnéznénk az apósom lakásának a tulajdonlapját ahol õ elvileg 50% tulajdonjoggal rendelkezett.

Tudnának javasolni valakit aki el tudná küldeni nekünk az adott lakás tulajdoni lapját e-mailben?
MI külföldön élünk es nem tudunk haza repülni. Ügyfél-kapuba nem tudunk belepni.

Aggódunk, hogy nincs miért aggódni már. (hogy úgy mondjam).

Javaslataikat előre is köszönöm,
SandorPeter11

drbjozsef # 2021.10.15. 05:37

Kerubina75,

A végrehajtási jog pedig minden bizonnyal egy tulajdonos SAJÁT tulajdoni hányadára van bejegyezve, jogilag titeket nem érint, de nyilván a valóságban elképzelhető, hogy nehezebb vevőt találni.

drbjozsef # 2021.10.15. 05:36

Kerubina75,

A saját részeteket eladhatjhátok, nem "nekiállni" kell, hanem egy vevő kell. Ha az megvan, onnantól titeket a többi nem érdekel, az ügyvéd intézi a többit (kifüggesztés, elővételi jog, etc).

Kiméretni nincs értelme, mert a 6/18 egy osztatlan (!) közös tulajdonban meglévő eszmei hányad. Nincs meghatározva, hogy MELYIK része a tietek. Ezt a vevő is tudni fogja.

Ha meg tud állapodni az ÖSSZES tulajdonos, ÉS a jogszabályoknak megfelelően megosztható természetben is a telek, akkor lehetkiméretni, szétbontani több telekre, és akkor már a sajátotok 1/1 tulajdonosai lesztek. De földterülteknél nem nagyon van ilyen, nem tudom mi az alsó határ, de földnél nem néhány száz négyzetméter.

Persze, lehet indítani pert is a közös tulajdon megszüntetésére, ha nem tudnak megállapodni a társtulajdonosok.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.15. 05:34

Ha nincs használati megállapodás, akkor hiába méregetsz.

Kerubina75 # 2021.10.14. 19:13

Üdvözlök mindenkit!
A következő "problémàmmal" kapcsolatban szeretnék egy kis irànymutatàst kérni.Adott egy ajàndékozàssal tulajdonunkba került földterület 6/18-ad része A többi részén màsik 5 örökös osztozik .A telek művelés alól kivett,4843 M2 szóval elég nagy a rànk eső rész.Ràadàul jó helyen is van, és elég dràgàk a telkek azon a településen.Szeretnénk eladni a mi részünket de nem tudjuk hogyan àlljunk neki.Érdemes lenne kiméretni a sajàt részt és úgy eladni,vagy így keresni vevőt rà?Ami még "probléma" , most szembesültünk azzal (tulajdoni lap lelérésekor),hogy a telekre több millió Ft tartozàs van bejegyezve gondolom valamelyik örökös àlltal.Ez mennyire érint minket,illetve mennyire nehezíti (nehezítheti)meg az eladàst?

drbjozsef # 2021.10.14. 07:02

Bendegúz01,

Családi házakra (belterület, kivett) nincs semmilyen korlátozás, szerintem idén változás sem volt.
(Leszámítva a nanemaaa által is írt elővásárlási jogát a tulajdonostársaidnak. De ezt az ügyvéd tudni fogja, amikor eladod.)

A tulajdonostársaid beleegyezése sem kell, sőt, a szerződésről tudniuk sem kell addig, amíg közölnöd nem kell velük az aláírt, megkötött (!!!) szerződést az elővételi joghoz.

nanemaaa # 2021.10.14. 06:38

Ha tényleg van vevőd, akkor megkötöd vele a szerződést. A többi tulajdonos vagy él az elővásárlási jogával, vagy nem. De te így is, úgy is szabadulsz a tulajdoni hányadodtól.

Bendegúz01 # 2021.10.13. 13:44

Üdvözletem mindenkinek.

Adott egy ingatlan aminek több tulajdonosa van. (örökség)
Lenne egy érdeklődő aki megvenné a tulajdon részemet. (1/8 rész)
Pontosan milyen feltételekkel adhatom el a részemet?
2021 től valami változásról hallottam de amit utána olvasgattam az többségében földterületeket taglal ill. társasházakat. Családi házakra nem tér ki.
Köszönöm előre is a segítséget.