Adás - vételi szerződés


fa.evica # 2022.06.27. 10:40

Majordomus
Nem tiltotta meg a bejárás és egyszer találkoztam vele.

fa.evica # 2022.06.27. 10:47

drbjozsef
Nem mondta a bejárás, még csak azt sem mondta meg, hogy nem a saját telkemen tudok bejárni, csak akkor mondta, hogy az a telek a szomszédokkal, amin ki lehet járni, mikor ki volt fizetve. Annak a területnek amit megvettem, lekértem a tulajdoni lapját, de sehol nincs rajta hogy csak szolgalmi joggal megközelíthetető az ingatlan, nyilván akkor nem veszem meg.

drbjozsef # 2022.06.27. 11:22

fa.evica,

A szolgalmi jogot leginkább a szolgáló telek tulajdoni lapján látod.
Mondom : térképszelvényt kellett volna megnézned, ott a telekhatárokból rögtön gyanús kellett volna lennie, hogy nincs közútkapcsolat, és akkor mi is van.

fa.evica # 2022.06.27. 12:23

drbjozsef
Most már nem tudok mit tenni, esetleg kérhetem tőle, hogy szerezzen be hivatalosan engedélyt a bejárásra? Vagy az nekem kell?
Amúgy mindenképpen felszólítom, mert 2 szobát nem lehet rendeltetésének megfelelően használni, mert vizesedik alulról, amit előzőleg írtam már, pedig szárazság van.

Majordomus # 2022.06.27. 21:20

Amit drb.. írt. Kérd le a szomszéd telek tulajdoni lapját hogy van e szolgalmi jog.

Ha ilyen rossz az épület és ezt eltitkolta előled,akkor jobb ha most még visszalépsz a szerződéstől.

fa.evica # 2022.06.28. 06:36

Majordomus
Lekértem a Takarnetből a szomszéd tulajdoni lapját és nincs rajta bejegyezve szolgalmi jog.

Sajnos tényleg rossz az épület, az éjszakai eső után csupa víz a padozat.
Hogy kell elindulni a szerződés visszalépésétől?

drbjozsef # 2022.06.28. 07:30

Hogy kell elindulni a szerződés visszalépésétől?

Első lépésként írsz az eladónak egy tértis levelet, hogy elállsz a szerződéstől ezért és ezért, és kéred, hogy a szerződés felbontására jelenjen meg az ügyvédnél, és fizesse vissza a pénzedet, a költségeiddel együtt.

De nem lesz ez ilyen sima. Finoman szólva sem.

fa.evica # 2022.06.29. 06:31

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Majordomus # 2022.06.29. 19:39

Eső körben keresd meg a szerződést író ügyvédet!

Ő majd elmondja a teendőket.
Ne hagyd ki az ügyvédet mert másodszor is megégeted magad!

fa.evica # 2022.06.29. 19:59

Majordomus
Hétfőn megyek hozzá! Köszönöm a segítséged!

fa.evica # 2022.06.29. 20:00

Majordomus
Hétfőn megyek hozzá! Köszönöm a segítséged!

Majordomus # 2022.06.30. 20:20

Majd mesélj.

fa.evica # 2022.07.05. 09:18

Majordomus - drbjozsef
Tegnap voltam az adásvételi szerződést kötő ügyvédnél. Érdemben sajnos semmit nem tudott mondani és mivel ő volt a szerződő ügyvéd, engem nem képviselhet. Azt elmondta, hogy a szerződésben belefoglalta a szavatossagot, de nekem kell felszólítanom az eladót a vizesedés megszüntetésére, amit az eladó nem fog megtenni, hisz már jeleztem neki a problémát, de semmi reakció. Viszont ha így nem jutok előre, akkor a bíróságra kell beadnom, de ettől nagyon félek, hisz kisnyugdíjasként nincs pénzem ügyvédre, anélkül pedig esélytelen. Ez a sakk-matt!

Majordomus # 2022.07.05. 20:49

Ez nem igy működik!
Az ügyvéd mindkét felet képviseli.
.
Egyszerűen nem akar vele foglalkozni.
.
Döntsd el mi lesz olcsóbb?
Most a perköltség? Vagy évtizeden át a nyugdijadat a ház renoválására költöd?