Adás - vételi szerződés


Majordomus # 2022.07.05. 20:49

Ez nem igy működik!
Az ügyvéd mindkét felet képviseli.
.
Egyszerűen nem akar vele foglalkozni.
.
Döntsd el mi lesz olcsóbb?
Most a perköltség? Vagy évtizeden át a nyugdijadat a ház renoválására költöd?

fa.evica # 2022.07.05. 09:18

Majordomus - drbjozsef
Tegnap voltam az adásvételi szerződést kötő ügyvédnél. Érdemben sajnos semmit nem tudott mondani és mivel ő volt a szerződő ügyvéd, engem nem képviselhet. Azt elmondta, hogy a szerződésben belefoglalta a szavatossagot, de nekem kell felszólítanom az eladót a vizesedés megszüntetésére, amit az eladó nem fog megtenni, hisz már jeleztem neki a problémát, de semmi reakció. Viszont ha így nem jutok előre, akkor a bíróságra kell beadnom, de ettől nagyon félek, hisz kisnyugdíjasként nincs pénzem ügyvédre, anélkül pedig esélytelen. Ez a sakk-matt!

Majordomus # 2022.06.30. 20:20

Majd mesélj.

fa.evica # 2022.06.29. 20:00

Majordomus
Hétfőn megyek hozzá! Köszönöm a segítséged!

fa.evica # 2022.06.29. 19:59

Majordomus
Hétfőn megyek hozzá! Köszönöm a segítséged!

Majordomus # 2022.06.29. 19:39

Eső körben keresd meg a szerződést író ügyvédet!

Ő majd elmondja a teendőket.
Ne hagyd ki az ügyvédet mert másodszor is megégeted magad!

fa.evica # 2022.06.29. 06:31

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

drbjozsef # 2022.06.28. 07:30

Hogy kell elindulni a szerződés visszalépésétől?

Első lépésként írsz az eladónak egy tértis levelet, hogy elállsz a szerződéstől ezért és ezért, és kéred, hogy a szerződés felbontására jelenjen meg az ügyvédnél, és fizesse vissza a pénzedet, a költségeiddel együtt.

De nem lesz ez ilyen sima. Finoman szólva sem.

fa.evica # 2022.06.28. 06:36

Majordomus
Lekértem a Takarnetből a szomszéd tulajdoni lapját és nincs rajta bejegyezve szolgalmi jog.

Sajnos tényleg rossz az épület, az éjszakai eső után csupa víz a padozat.
Hogy kell elindulni a szerződés visszalépésétől?

Majordomus # 2022.06.27. 21:20

Amit drb.. írt. Kérd le a szomszéd telek tulajdoni lapját hogy van e szolgalmi jog.

Ha ilyen rossz az épület és ezt eltitkolta előled,akkor jobb ha most még visszalépsz a szerződéstől.

fa.evica # 2022.06.27. 12:23

drbjozsef
Most már nem tudok mit tenni, esetleg kérhetem tőle, hogy szerezzen be hivatalosan engedélyt a bejárásra? Vagy az nekem kell?
Amúgy mindenképpen felszólítom, mert 2 szobát nem lehet rendeltetésének megfelelően használni, mert vizesedik alulról, amit előzőleg írtam már, pedig szárazság van.

drbjozsef # 2022.06.27. 11:22

fa.evica,

A szolgalmi jogot leginkább a szolgáló telek tulajdoni lapján látod.
Mondom : térképszelvényt kellett volna megnézned, ott a telekhatárokból rögtön gyanús kellett volna lennie, hogy nincs közútkapcsolat, és akkor mi is van.

fa.evica # 2022.06.27. 10:47

drbjozsef
Nem mondta a bejárás, még csak azt sem mondta meg, hogy nem a saját telkemen tudok bejárni, csak akkor mondta, hogy az a telek a szomszédokkal, amin ki lehet járni, mikor ki volt fizetve. Annak a területnek amit megvettem, lekértem a tulajdoni lapját, de sehol nincs rajta hogy csak szolgalmi joggal megközelíthetető az ingatlan, nyilván akkor nem veszem meg.

fa.evica # 2022.06.27. 10:40

Majordomus
Nem tiltotta meg a bejárás és egyszer találkoztam vele.

Majordomus # 2022.06.24. 19:31

Egy kérdés: a szomszéd megtiltotta a bejárást?
.
Egyáltalán találkoztál, vagy beszéltél már vele?

drbjozsef # 2022.06.24. 17:05

fa.evica,

Természetesen a jóhiszemű együttműködés miatt kellett volna mondania, hogy nem közvetlenül a közútról jár be, ugyanakkor ennek teljesen egyértelműen látszódnia kell a térképszelvényen. Ha azt lekérted a vásárlás előtt, észrevetted volna. Ha nem kérted le, az akkor már eléggé a nem elvárható gondosság szerinti eljárás kategóriája...

Mit tehetsz? Kérheted a szomszédot, hogy kössetek ingatlannyilvántartási bejegyezésre alkalmas megállapodást a szolgalmi jogról ügyvéd előtt. Ha nem hajlandó, neked kell pert indítanod. Ha eddig engedte a bejárást, és más módon a telked nem közelíthető meg, akkor a bíróság majd bejegyezteti.

A szerződést készítő ügyvédhez fordulhatok segítségért?
Elvileg igen. Az ügyvédnek mindkettőtök érdekét kell képviselnie, és mivel általában a vevő viszi és fizeti, inkább a vevőnek érdemes hozzáfordulnia. De te tudod, mennyire segítőkész. Mindenesetre, hozzá fordulni lehet - mert nem tilos.

fa.evica # 2022.06.24. 14:09

Kovács _Béla_Sándor
Lementettem a takarnetből a tulajdoni lapot, amelyik telken bejárok, a szomszéd tulajdona, de nincs bejegyezve szolgalmijog.
Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.24. 13:49

Sajnos a tulajdoni lapon nem szerepel a szolgalmi jog.
Akkor az nincs is. Én nem venném készpénznek, hogy valaki mond valamit, Térkép...

fa.evica # 2022.06.24. 13:00

drbjozsef
A szolgalmi jog miatt is elállhatnék, mert azt is elhallgatta.

fa.evica # 2022.06.24. 12:57

drbjozsef
Köszönöm! Akkor hivatalos levélben kell felszólítanom? Véleményem szerint nem fogja megcsinálni, mert ahhoz hogy a vizesedés megszünjön, le kell betonozni. A szerződést készítő ügyvédhez fordulhatok segítségért?

fa.evica # 2022.06.24. 12:51

Kovács_Béla_Sándor
Sajnos a tulajdoni lapon nem szerepel a szolgalmi jog. Én attól tartok, hogy mivel új vagyok itt, azt mondja az akinek a telkén bejárok, hogy nem mehetek át ott, viszont akkor nem tudok kijárni sehol.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.24. 12:19

az ingatlant csak szolgalmi joggal lehet megközelíteni
Az a tulajdoni lapon látszik. Nem értettél félre valamit?

drbjozsef # 2022.06.24. 11:51

fa.evica,

Igen, az olyan hiba, amit nem látsz - és a kellő gondosság mellett sem lenne felismerhető -, azt a köznyelv rejtett hibának nevezi.

A padlószőnyeggel, vagy bútorokkal eltakart hibák, ha az a kérdés, akkor igen, a szavatosság körébe esnek. Szólítsd fel az eladót a hibák kijavítására, ha erre nem hajlandó, és a mértéke olyan, hogy a rendeltetésszerű használatot akadályozza, valamint a javítása aránytalan költséggel járna, akkor végső esetben elállhatsz a szerződéstől.

fa.evica # 2022.06.24. 10:56

Üdvözletem! Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Május második felében vásároltam egy ingatlant. Az eladó elhallgatta, hogy az ingatlant csak szolgalmi joggal lehet megközelíteni, de még a szerződést készítő ügyvédnek sem mondta meg, erre magamtól jöttem rá, és hogy ezt a fontos dolgot nem mondta meg, azt mondta nem tudta, pedig 15 évig lakta az ingatlant. Ha jól olvastam ezt okiratban kellett volna foglalni. Hova fordulhatnék?
A másik gond, amit szintén eltitkolt, hogy 2 szobában régi mozaik van és ott jön fel a víz alulról. Mikor megnéztem nem láttam, mert padlószőnyeg volt rajta, amit kidobtam, persze a falak is vizesek, de mivel tele volt bútorral nem lehetett látni. A falvizesedésre direkt rákérdeztem, azt mondta nem vizesek. Ez rejtett hibának minősül? Köszönöm előre is a segítséget!

Majordomus # 2022.06.07. 19:12

Csak oda akartam kilyukadni hogy ez tipikusan női bűncselekmény".
A nővér is nő.