Osztatlan kozos tulajdonu pince berbeadasa


Majordomus # 2023.02.17. 20:29

Az nehezen elképzelhető hogy a házasság alatt nem voltak vagyonközösségben és a hitelt a kérdező különvagyonból fizette.

drbjozsef # 2023.02.17. 14:22

Toth Timea,

Azt, hogy a különvagyonodból vásároltad a telket, el tudom képzelni, hogy igazolni tudod.
De azt is igazolni tudod, hogy az építkezés a hitelen kívül KIZÁRÓLAG a különvagyonodból épült? Ugyanakkor miért nem ebből a "meglévő" pénzből fizetted a hitelt?

Az édesapa munkáját fogadta el a bank mint önerőt
Ezt hogy érted? Az építkezés anyagköltsége X forint, a munkadíja Y forint, és csak az X forintra kaptatok hitelt, mert apukád csinált mindent?

Toth Timea # 2023.02.17. 12:06

Tisztelt Jogi Fórum!

A kérdésem a következő lenne:
Van egy ingatlanom 1/1 tulajdonban, az építési telket külön vagyonomból vásároltam, az építési engedély és a használatbavételi engedély is az én nevemen szerepel, de már házasságunk fennállása alatt történt az építkezés. Az édesapa munkáját fogadta el a bank mint önerőt, így kaptam meg a hitelt. A férj a hitelnél adóstársként szerepel az édesapám pedig mint készfizető kezes. A férj anyagilag nem járult hozzá az építkezéshez csak a hitel és a szocpocból került felhasználásra.
A volt férj elindított egy vagyonmegosztási pert, ahol 1/2 tulajdoni hányadot követel magának. A kérdésem az lenne, hogy a hitel visszafizetésnél közös háztartásban éltünk, mit követelhet tőlem. A lakásba soha nem volt bejelentve. Tudom bizonyítani a telek vásárlásának külön vagyoni jellegét és a bank felé az édesapa munkájának elismerését.
Úgy tudom, hogy a külön vagyonra felvett hitel külön vagyon marad, csak megtérítési igénnyel léphet fel.
Tulajdoni jogot követelhet vagy csak megtérítési igénnyel élhet?
Köszönöm válaszukat.

Majordomus # 2023.02.03. 20:38

Pedig a k.k jogosult beszedni a lóvét.

SolnesM # 2023.02.03. 14:01

Előkerült sonja a képtelen ötletével.

Sonjasonja # 2023.02.03. 13:57

Udv,mindenkepp szamlaznek,azert kerdeztem. De igy,h nem tudok szamlazni,nem adom ki. Az nem eri meg,h a kk szedje a berleti dijat.

Majordomus # 2022.06.10. 22:03

Ugyanarról beszélünk .
Minden társasházban van egy "jóindulatu " szomszéd aki megkeresi a hatóságokat.
Én a kérdező elképzelését irtam le,de az úgy hülyeség ahogy van.

nanemaaa # 2022.06.10. 06:48

MD
Lehet, hogy te se érted. ;) Ha ezt megteszi, és legalább egy ember van a házban, akinek ez nem tetszik, egyből feljelenti az önkormányzatnál, és már meg is szüntettetik vele, sőt még településképi bírságot is ki fognak rá szabni.

Majordomus # 2022.06.09. 19:23

nane..
Nem érted.
Neki esze ágában sincs ilyenekkel bajlódni,mett mire keresztülviszi a 100 % hozzájárulást addigra a postás kihozza az első nyugdíját!

Csak lekeríti a pincét,tesz bele egy wc-t eg egy zuhanyzót és jöhet a lakó.

Na de ez sem fog sikerülni.

nanemaaa # 2022.06.09. 07:11

A pincében lakás kialakítása egyszerű bejelentéshez, valamint az önálló rendeltetési egységek számának változása alapító okirat módosításához kötött. Szóval nanááá, hogy a többiek meg tudják akadályozni.
És ezen szerintem nem is lehet megsértődni.

Majordomus # 2022.06.08. 18:55

nemo plus iuris
nem adhatsz több jogot másnak,mint amivel magad is rendelkezel.
.
A saját(kizárólagosan) pincédet kiadhatod amire akarod,de a közösségét nem.
.
Arról csak a közgyűlés dönthet és csak a társasház lehet a bérbeadó nem pedig te.
Te sehogy nem adózol utána,mert jövedelmet sem szedhetsz a közös tulajdon után.

Szomorú örökös # 2022.06.08. 16:31

Sonjasonja

Bp-i belvarosi tegla tarsashaz pincejerol van szo.....Mi is lekeritenenk egy reszt,hogy kiadjuk ottlakas celjara.'

És vajon lenne olyan személy, aki egy pincében akarja tengetni az életét? :-O

Tudja-e akadalyozni a ket tarstulaj,h mi berbeadjuk a mi reszunket? Egyik tartulaj ingatlanra szakosodott ugyved.

Feltehetően tudják, mert osztatlan közös tulajdonú pincéről beszélünk.

drbjozsef # 2022.06.08. 15:37

Igen, valószínűleg.
A bérbeadó és a bérlő általában.
A bérbeadónak és a bérlőnek is általában.
A bérbeadó általában.
A törvények szerint.
Ők is.

Nem jók ezek a kérdések...

Sonjasonja # 2022.06.08. 11:36

Tisztelt Forumozok!

Bp-i belvarosi tegla tarsashaz pincejerol van szo.
Egyik tulaj lekeritett egy reszt,masik ingosagokat akar tarolni a sajat teruleten.
Mi is lekeritenenk egy reszt,hogy kiadjuk ottlakas celjara.

Tudja-e akadalyozni a ket tarstulaj,h mi berbeadjuk a mi reszunket? Egyik tartulaj ingatlanra szakosodott ugyved.
Ki koti a berbeadasi azerzodest? Kinek kell a berlovel alairni?
Ki jogosult a berleti dijat szedni?
En hogy adozok utana? Es ok?

Koszonom a segitseget.