Milyen magas lehet a kerítés?


vlenke # 2003.12.11. 21:03

Szia!
Én úgy tudom, hogy az önkormányzat megmondja, hogy mekkora lehet max. a kerítés magassága. Én annakidején a szomszéd ronda udvarát takartam el szintén palával. Nekem akkor azt mondták, hogy 3 m, de én is csak 2,5m-est csináltattam.
Amúgy neki ez egy hátsó udvar, úgyhogy nem zavarhatja. Ezt is mérlegelni kell!

Seth # 2003.12.04. 20:11

Jó napot mindenkinek! Már van egy éve húzódó szomszéd perünk, ahol egy 61 éves nő és 80 éves férfit jelentettem fel, mert megbolondult a házaspár és a házunkba (kertesház) belocsol, téglát dobál, a nő a kertjében meztelenre vetkőzik és maszturbál. Most van egy 2 méteres pala kerítés, de amögött létrára mászik és onnan cirkuszol. Jelenleg egy 6 méteres kerítést akar építtetni az ő oldalukra és az teljesen eltakarná a házunktól a napot (a nő a déli oldali szomszéd). Mivel lehet ezt megakadályozni? Tudtommal max 2,5m lehet egy kerítés a szomszéd beleegyezése nélkül, magasabbhoz már engedély+a szomszéd beleegyezése kell, de ez őket nem zavarja és már elkezdték építeni a kerítést. Most mit tegyek? Essek neki láncfűrésszel és vágjam le 2,5 méterre a kerítést? Ehhez szeretnék segítséget kérni.