Lakásvásárlás


MajorDomus # 2010.01.14. 19:11

Olvasd el vh. Törvényt.
A végrehajtó köteles Neked kiüritett állapotban átadni az ingatlant.
Ha birtokba adták Neked, attól kezdve be sem léphet az ingatlanba,mert ezzel birtokháboritást követ el. Nyugi !

Péter65 # 2010.01.15. 09:33

Köszönöm!

Időközben utánanéztem bővebben az ide vonatkozó törvénynek, amit megkaptam hivatkozásban, és valóban kezdek megnyugodni.

Csak hát ugye ez nem olyan könnyű, mikor az ember alaptalan vádak alapján már gyanúsítottként szerepel egy ügyben...

Azért az elég elszomorító, hogy bárkit bármilyen indokkal fel lehet jelenteni és meghurcolni...

de köszönöm még egyszer a tanácsokat!

DombiKároly # 2010.01.25. 13:00

Üdvözlet a fórumozóknak!

Döntéshelyzet előtt állok, jelenleg birtokolt lakásom felújításra szorul, amit csak hitelből tudnék megoldani. Viszont családi kilátások miatt egy éven belül lehet el lesz adva. Ehhez is fel kéne újítani mert jelenleg áron alul kelne csak el.

Kérdésem az lenne tud valaki tanácsot adni, hogy a hitel felvétel ne akadályozzon abban, hogy eladhassam a lakást?

monalisa1 # 2010.01.25. 18:12

A majdani vevő a vételárból x összegben lerendezi nevedben a hiteltartozást, a különbözeti pénzt meg te kapod meg.

Vagy esetlegesen a hitelt viszed tovább egy megvásárlandó másik ingatlanra - ehhez előbb a bankot kell megkérdezni.

Sőt minden esetben előbb a bankot kell kérdezni!...

"Mona"
laikus hozzászóló

MajorDomus # 2010.01.25. 21:49

Mona !
A vevőnek semmi köze a hitelhez. Ad egy előleget,ebből a kérdező lerendezi a hitelt, s kap egy igazolást, a jelzálog törléséhez. A többi pénz az övé.

Mai- nyomott árakon a piac nem ismeri el az értéknövekedést.
Ha adnak érte igy 6 milliót,s ráköltesz 2 milliót, a vevő nem fogja 8 milláért megvenni. S még te fizeted évekig a hitelt ?
Add el amennyiért viszik ! De kp-ban.

monalisa1 # 2010.01.25. 22:01

Köszönöm.
Valóban kell egy előleg, a többit pedig már leírtad.

monalisa1 # 2010.01.25. 22:09

A hétvégén olvastam valahol: valakinek volt egy ingatlana melyet évek óta árult - egy évvel ezelőtt végre akadt rá vevő 50 MFt-ért. A vagyonadó kalkulátor szerint 84 MFt-ot ér az ingatlan - ennyit a kalkulátor "valóságérzetéről".

MajorDomus # 2010.01.25. 23:02

De- kár -hogy nekem nincsenek ilyen gondjaim a kalkulátorral.
Most jó lenne az 50 milla.

monalisa1 # 2010.01.26. 16:56

Az Alkatmánybíróság a mai nap hatályon kívül helyezte a vagyonadóról szóló törvényt, legalábbis ami a lakóingatlanokra vonatkozik - mindenki fellélegezhet.
(Hajó, repülő stb. vagyontárgy az megmaradt adókötelesnek.)

MajorDomus # 2010.01.26. 22:02

Na akkor bevallom az anyahajómat.

MajorDomus # 2010.01.26. 22:02

Na akkor bevallom az anyahajómat.

Ordune # 2010.05.09. 07:46

Tisztelt Jogi Fórum!

A problémám a következő:

Adás-vételi előszerződést kötöttem egy épülő ingatlanra, melyre 10% vételárelőleget fizettem be a finanszírozó bank zárolt számlájára. Az előszerződésben meghatározott átadási határidő több, mint 6 hónapja lejárt, amire hivatkozással a szerződés egyik pontja alapján egyoldalúan elállhatok.
Ezt írásban meg is tettem, azonban annak ellenére az építtető mégsem fizeti vissza a nekem visszajáró összeget. Gyakorlatilag válaszra sem méltat.

Mit tehetek?
Érdeklődjek a banknál? Indítsak felszámolást? Pereljek?

Mindezek felett a késői teljesítés miatt kikötött kötbérre így is jogosult vagyok?

Segítségüket előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
Tamás

monalisa1 # 2010.05.09. 16:52

Fordulj ügyvédhez, átnézi az eddig keletkezett összes papírt és a hogyan továbbról javaslatot tesz. Valószínűleg per lesz a dologból. (Szerencsés ha a per végén még meglesz a cég akit kártérítésre kötelezhetnek, mert máskülönben...)

Külön írva: amikor annyi a vevőre váró új lakás mint csillag az égen - engedményekkel, nem lett volna szabad "tervrajzról" lakást venni.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Jamina # 2010.05.10. 15:17

Ordune,

A válaszom röviden: SOHA nem fogod visszakapni a pénzed. sajnos.

Millió egyszer elhangzott, és rengetegen vannak (velem együtt), akik már beleszaladtak ebbe a csapdába.

Új építésű lakást csakis készen, használatba vételi engedéllyel együtt szabad megvenni. Kivétel NINCS.

Onnentól kezdve, hogy bármit is kifizettél, az éppíttetővel/kivitelezővel soha nem fogsz tudni érdemben kommunikálni.

Én "csak" 150 ezret buktam. Nem foglalóként, regisztrációs díj cémén. Óvatos voltam, de még ezt is elbuktam. Egy kész lakáson, amiről kiderült per alatt van.

Bármit ígérnek, bármit leírnak soha nem fogod visszakapni a pénzed. Ha bepereled őket, 5x meg fog szűnni a cég, mire végrehajtható lenne, már nem fogják tudni kin végrehajtani. Az építtető /kivitelező meg szépen alapít 2 hónap múlva egy új céget. Addig amíg lesz olyan balek hogy besétál, és fizet, ezeken bulikan egyedül ők járnak csak jól.

László66 # 2010.05.12. 20:01

Tisztelt Jogi fórum!

A következő problémámmal fordulok Önökhöz:

2010. április 9-én adás-vételi szerződést kötöttem egy társasházi lakásra, amelynek egy részét hitelből kívántam fedezni. (A tulajdoni lapon ún. széljegy került bejegyzésre.)
A hitelt végül május 3-án folyósították, így teljes egészében ekkor fizettem ki a lakás vétel árát.

Közben a társasházban április 26-án közgyűlés volt a következő szezon fűtéselszámolására vonatkozóan. Ezen a gyűlésen a közös képviselő szerint nem vehettem részt szavazati joggal, mert nem én voltam még a tulajdonos.
Itt szoros szavazati aránnyal számomra kedvezőtlen döntés született a fűtéskorrekcióra vonatkozóan. (Az én szavazatommal más döntés születhetett volna.)

A lakás átírása még jelenleg is folyamatban van, így a tulajdoni lapon még nem én szerepelek tulajdonosként.

Szeretném kérdezni, hogy ebben az átmeneti időszakban kinek kell fizetnie a közösköltséget?
Jogszerűen járt-e el a közös képviselő? Továbbá azt, hogy ha hivatalosan is én leszek a tulajdonos, akkor a fenti ügy miatt (fűtéskorrekció) kérhetem-e új közgyűlés összehívását és újraszavazást?

Köszönettel:
Hajni

MajorDomus # 2010.05.12. 20:21

A közös költséget a birtokbaadástól kell fizetned.
Ha az eladó tulajdonfenntartással adta el az ingatlant ( ami valószinü) akkor azon a napon gyakorolhatod a tulajdonosi jogokat,amikor a teljes vételárat kifizetted. Vagyis május 3-tól. A k.k helyesen döntött.

A későbbiekben te egyedűl nem, de a tujlajdonosok 10 %-a kérheti a közgyülés összehivását az általuk megjelölt napirendi ponttal.

Tomasz # 2010.10.04. 11:08

Tisztelt Jogi Fórum!
Szeretnék megvenni egy lakást és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.A lakásnak 7 tulajdonosa van.6 tulajdonos 1/8 részben tulajdonos 1 tulajdonos 2/8 részben birtokosa a lakásnak.Szeretném megvenni a lakást de csak a hat tulajdonos 7/8 részét.....az egyik tulajdonost 1/8 részét külömbözö okok miatt nem szeretném kifizetni.Lehetek így 7/8 részben tulajdonosa a lakásnak? vagy az 1/8 részt birtokló tulajdonosnak is bele kell egyeznie az adásvételbe?
Köszönettel:Tomasz

MajorDomus # 2010.10.04. 19:08

Mindenkinek bele kell egyeznie akinek az ingatlanon bejegyzett joga van.
az 1/8-ad tulajdonosnak minimum le kell mondania az eloveteli jogarol. Termeszetesen lehetsz 7/8-ad reszben is tulajdonos, nem igazan ertem mi ertelme van ugyan, de ez nem valtoztat azon hogy a tulajdonostarsad marad, s minden a lakással kapcsolatos döntéshez ki kell kérned a beleegyezését.

Tomasz # 2010.10.05. 02:31

Tisztelt MajorDomus!
Köszönöm a választ.Tehát akkor ezt úgy kell értenem,hogy ha az akinek az 1/8 részét nem szeretném kifizetni nem egyezik bele akkor a többi tulajdonostol sem vehetem meg a részét?
Köszönettel?Tomasz

MajorDomus # 2010.10.05. 06:51

Ismetlem.
a 7/8-ad részt megteheted de a társ tulajdonosnak le kell mondania az elővételi jogáról. Ha ezt nem teszi meg nem lesz üzlet. Ha nem akarsz vele találkozni vagy fizetni neki akkor helyezd ügyvédi letétbe. Onnan felveheti. De az eladásba minden tulajdonosnak bele kell egyeznie.

bandusenko # 2010.10.06. 10:40

Üdvözlet!
Kérem aki tud SOS válaszoljon a kérdésemre! Előre is nagyon köszönöm!
Férjemmel ketten vásároltunk egy építési telekket, melyre szerettünk volna építkezni. Egyéb ügylet miatt BAR listára kerültünk, így a beépítésnek nem tudunk eleget tenni. A volt tulajdonos családja viszont (mint utóbb kiderült) szívesen építene rá. Visszavásárlás nem jöhet szóba, mivel az mindkét részről illeték köteles lenne (nekünk még nem kellett fizetni, mivel 4 éves beépítést vállaltunk). Első kérésem az lenne, hogy van-e lehetőség az eredeti állapot visszaállításával (vissza)rendezni a tulajdoni viszonyokat?
Ma kértem le egy friss tullapot és látom, hogy egy tartozás miatt VH került erre az ingatlanra? Másik kérdésem az lenne, hogy amennyiben az eredeti állapot visszaállítása működőképes, az ebben az esetben is funkcionál? Nagyon várom válaszukat!

Tomasz # 2010.10.08. 03:30

Tisztelt Fórum!
Ha egy ingatlan forgalmazó céggetöl veszek lakást akkor kell nekem áfás számlát kapnom? vagy ugyanúgy mintha magénembertöl venném elég egy adás-vételi szerződés?

MajorDomus # 2010.10.08. 21:52

Termeszetesen szerzodessel

Csitabogár # 2010.11.03. 19:16

Segítséget szeretnék kérni végrehajtás alatt álló ingatlan megvásárlása ügyében. Mi a menete az adásvételnek, ha az ingatlan végrehajtás alatt áll hitel nem fizetés miatt. Plusz még szolgáltatók felé is van tartozás? Elvileg én simán meg tudom venni az ingatlant, még akkor is ha másik banktól szeretnék hitelt felvenni, mint amelyik banknál a végrehajtás van?Illetve hogyan tudom megoldani azt, hogy a szolgáltatókat kifizesse az eladó, mert ő arra a pénzre vár amit én adok. Viszont én addig nem adok pénzt, amíg nem hoz nullás igazolást.EZ egy ördögi kör.Vagy van ennek valami bevált módja? Hallottam olyat, hogy el kell mennem a tulajdonossal a bankjához ahol a végrehajtás van, és ott tudom elkezdeni intézni a dolgot a végrehajtóval. Ezt az egész folyamatot egy ügyvéd elintézi helyettem, vagy Nekem kell mindenfelé mennem, és szemfülesnek lennem, nehogy átverjenek?
Köszönöm a segítséget!

zozo1333 # 2011.04.13. 17:12

T.Jogi Fórum.A panaszom a következő.A volt nejemmel 2008-ban új lakást szerettünk volna vásárolni.mi 2009márciusában 2170000Ft foglalót tettünk le az eladónak.A lakás úgy volt,hogy 2009 szeptember végén át lesz adva.Mi visszaléptünk a vásárlástól mert még a mái napig sem történt meg a lakás befejezése.Pedig már azóta eltelt másfél év.Nem tudjuk mi tévők legyünk.A nejem lett volna a vevő és széljegyzeten 2013-ig széljegyzetben az ingatlanon szerepel a vásárlási szándék nyilatkozata.Ilyen esetben mit tehetünk.Felvettük az építő cég ügyvezetőjével a kapcsolatot.Ő ügyvéd által küldött levelet,hogy nyilatkozzunk a vételi szándékunkról.Ez tavaj történt.Mi mondtuk,hogy nem akarjuk megvenni a lakást,mert még most sincs kész .Szerintem mi jogosan álltunk el a vételtől mivel az ígért 2009-es átadás nem történt meg.Szerintem nekünk ebben az esetben visszajár a foglaló, sőt a duplája.A cég is vett fel hitelt a lakások építésére és állítólag a mi foglalónk a bankban van egy elkülönített számlán,ami zárolva van.Van-e rá lehetőség a banktól visszakérni a foglalónkat?Válaszukat előre is köszönöm:Aranyi Zoltán.