Közös tulajdon megszűntetése


fido # 2004.07.08. 20:04

Akkor még egy kérdés: a biroság altall megállapított értéken ( KÖZÖS TUL. MEGSZ.)köteles vagyok az én nevemre megváltani, vagy harmadik személy is megteheti ezt, aki a barátnöm, élettársam stb?

szajbertattila # 2004.07.08. 19:56

Fido,

lehet 75 szakértő, de lesz egy, aki dönt - a bíró. És akkor ő a jog. De meg kell mondania, miért éppen azt döntötte, amit

fido # 2004.07.08. 19:49

Tisztelt Kago!
Ezek szerint akkor tíz ember-))) általl megálapított minden egyes érték elfogadható?
Akkor viszont mire jó a jog?
Ha valakit érdekel az űgy akkkor szivesen leírom a folyamatokat csak annyi a kérésem , hogy jelezzetek vissza.

Kago (törölt felhasználó) # 2004.07.05. 08:08

A szakértőt nem köti sem egy korábban kirendelt másik szakértő véleménye, sem az ingatlan illeték kiszabás alapjául vett értéke, sem pedig az ingatlanról kiállított adó- és értékbizonyítvány.
Hasonlóképpen nem kötik ezek a bíróságot sem, amikor elfogadja az általa kirendelt szakértő véleményét.

fido # 2004.06.30. 06:08

Köszönöm szépen a segítséget.

szajbertattila # 2004.06.29. 21:45

az adó és értékbizonyítvány, amit az önkormányzat állít ki, az valóban alulértékelt szokott lenni, általában kisebb szám szerepel benne a valódi értéknél. De egy megosztási perben nem kell elfogadni ezt az értéket, sőt ott olyan értéket mondhatsz be amilyet akarsz, ha másik nem fogadja el, akkor a szakértő megmondja a tényleges értéket. A szakértő nem hajlik, se alá, se fölé - a bíróság által kirendelt igazségügyi szakértő reális piaci értéket mond.

fido # 2004.06.29. 20:02

Igen, de az öröklésnél illetve a hagyatéki tárgyalásnál "igencsak alulértékelt " árat határoztak meg , ami utám a kűlömbözö illetékeket kellett fizetni.
Engem az érdekelne, hogy az igazágűgyi szakértők hajlanak-e valamelyik írányba?
Inkább alá vagy felé értékelik az ingatlant?
minden választ köszönök:fido

ágnesjudit # 2004.06.28. 13:04

A bíróság igazságügyi szakértő igénybevételével állapítja meg az ingatlan értékét.

fido # 2004.06.21. 18:27

Tisztelt Jogi Forum!
Abban szeretném kérni valakinek a segítségét, hogy közös tulajdon megszűntetésére írányuló per esetén a bíroság milyen értékben állapítja meg a megváltási árat.Tehát a reális értéket figyelembe véve azt alá vagy fölé értékeli, illetve nagyjából a piaci ár környékén talaálható az érték.Az én tulajdoni hányadom 3/4-ed az ingatlan haszonélvezettel ( 80 év feletti, holtig tartó), jelzáloggal terhelt ( minimális összeg).
Van-e valakinek valamilyen tapasztalata az ilyen perekkel kapcsolatban?
Előre is köszönök minden segítséget, tisztelettel:fido