Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni

oligaliga # e-mail 2018.04.30. 19:55

Fületlen

Írd le értelmesen, tagoltan, az elejéről. Utána kaphatsz választ.

fületlen # e-mail 2018.04.30. 18:08

érdeklődnék hogy végrehajtáson volt az ingatlan és van rajta sok milliós hitel bennünket nem értesítettek erről hogy eladták nekem az lenne a kérdésem hogy a hitelt most ki fizeték e vagy nem mert engemet nem értesítettek semmiről csak annyit tudok hogy valaki meg vette ki kellet jelenkezni onnan semmiről sem kaptam tájékoztatást de most a hitel fen áll e vagy ki fizeték ha fent áll még a hitel vissza lehet e mondani vagy nem hagyatéki most lesz ebben kérném a segítségét

facsiga77 # e-mail 2018.04.29. 23:18

Egyébként eladhatja, csak ki az a hülye aki megveszi úgy hogy rajta van a vh jog.

Az 1%-os fiúnak elővételi joga van, amit szintén le kell zongorázni, de ha a vevőnek ez az ingalan a nünükéje akkor ez sem akadály.

Ha van elidegenítési tilalom akkor a bank hozzájárulása kell, amit nem szoktak megadni ha nem térül meg belőle a teljes tartozás.

gerbera317 # e-mail 2018.04.29. 19:40

De nehéz a felfogásod. Nem adhatod el. A végrehajtó viszont igen. Nyilván a fiad ellen is folyik ugyanaz a végrehajtás, tehát az 1/1 árverésnek menne akadálya. A vevőd pedig vegye meg az ingatlant árverésen.

Füge1 # e-mail 2018.04.29. 17:01

Köszönöm a választ. Eladhatom-e az ingatlan 99 %-át a fiam hozzájárulása nélkül?

drbjozsef #   2018.04.24. 09:21

A kérdésem az, ha a Végrehajtó maga is értékesíteni fogja az ingatlant, neki nem kell a fiam hozzájárulása az értékesítéshez csak nekem, ha én akarom eladni?

A végrehajtónak nyilván nem kell a beleegyezésed, se semelyik tulajdonos beleegyezése, hogy árverésen értékesítse (nem eladja!) az ingatlant.

Majd köszönd meg a gyereknek.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Füge1 # e-mail 2018.04.24. 08:17

Tisztelt Cím! Az alábbi problémámra szeretnék jogi megoldást kapni: Devizahiteles vagyok, a fiam 1 %-ban tulajdonos az ingatlanban /Bank kérte/. Az ingatlan árverezés előtt áll, azonban most van egy komoly vevő, aki megvásárolná. A Közjegyző azt mondta, hogy kell a fiam hozzájárulása, ill. aláírása a szerződéskötéskor-/hez/. Ez érthető. A bökkenő az, hogy a fiam külföldön él 8 éve, mindig más és más helyen. Emailben kértem, hogy küldjön egy hitelesített meghatalmazást a nevemre, az ingatlan eladásához, amit a Magyar Konzulátuson hitelesíttetnie kell, mást nem fogadnak el, hacsak nem jönne haza a szerződés aláírására. Kértem, hogy ezt a meghatalmazást mielőbb, SOS. küldje el. Mivel a megkeresésemre nem válaszol, így nem tudom eladni meghatalmazása nélkül a házat, akkor viszi a Végrehajtó. A kérdésem az, ha a Végrehajtó maga is értékesíteni fogja az ingatlant, neki nem kell a fiam hozzájárulása az értékesítéshez csak nekem, ha én akarom eladni? Mi lenne a megoldás? Előre is köszönöm a választ.

gerbera317 # e-mail 2018.04.07. 19:58

Imma szólt helyesen. Kifogásolgatás helyett/előtt egy teljes tulajdoni lap másolat vizsgálata javasolt.

Grave7 #   2018.04.07. 18:08

@erka90: Én még a kifogásolási határidőn belül jelezném a végrehajtónak / árverést kitűző alkalmazottjának (ügyfélfogadási időben, személyesen), hogy ez a helyzet és kéred törölje az árverést, földhivatalnál és önkormányzatnál érdeklődjön, majd miután tisztázta a dolgokat, a helyes (megalapozott) adatokkal tűzze ki az árverést. Egyébként kifogást nyújtasz be.
Ezt vagy leírva vidd magaddal és miután szóban elmondtad, érkeztetve vetesd át, vagy foglaltasd jegyzőkönyvbe helyben (esetleg a válaszukkal együtt).

Immaculata # e-mail 2018.04.07. 10:39

A csökkenés az ingatlan megosztásával, vagy társasházzá nyilvánítás során jöhet létre.

Be kellene csatolni ide a tulajdoni lapot, hogy felelősségteljesen lehessen bármit mondani.

Első körben a kérdező félreértelmezésére gondolok és nem a hibás kiírásra.

nonolet # e-mail 2018.04.07. 10:28

Úgy nyílhatott, hogy amíg nem veszi meg valaki addig az övé...
Így aztán miért ne tehetne vele bármit?

Akár el is adhatja az árverezés alatt,
csak
ahhoz nyilván kell a hitelező jóváhagyása is.

- -

A végrehajtó adati az ingatlanról
méret, állapot, tartozékok
csak TÁJÉKOZTATÓ jellegűek.

Annak tudatában licitálsz, hogy

• kb. BÁRMI kiderülhet az ingatlanról
  • a hirdetményhez képest a fenti körben.

Tulajdonképpen csak a helyrajzi száma a garantált.
Nomeg az, hogy tulajdonba kapod, ha fizetsz.

Azonban neked kell utána járni a valóságnak.
Még a licit előtt, HA TUDSZ!

Árverésen gyakorlatilag zsákbamacskát veszel.
Pont úgy, mint ahogy azt a filmekben is láthatod :-)

erka90 # e-mail 2018.04.07. 10:07

Kedves Fórumozók!

Folyamatos árverezés alatt álló ingatlanra érvényes licit indítása után a tulajdoni lapot lekérve vettem észre,hogy az online folyamatos árverésen, (a végrehajtó által feltüntetett ingatlan nagyságát is tartalmazó részletes adatokban) , az ingatlan területe 186 nm -ként van megadva,, de ugyanakkor a tulajdoni lapon 2016.10.10-én 66 nm-re lett módosítva a földhivatal bejegyzése szerint az ingatlan nagysága.Az árverezett ingatlan tulajdoni lapja,2009-től,több pénzintézet jelzálog jogával,illetve vh cselekményekkel terhelt.Szeretném megkérdezni,hogy a tulajdonos adósnak, hogyan nyílhatott lehetősége a földhivatalban az ingatlan méretét csökkenteni? Illetve a végrehajtó amennyiben valótlan adatokkal,jelen esetben az ingatlan nagyságára vonatkozó valótlan adatokkal hirdeti meg egy ingatlant árverésre,terheli e felelősség?Köszönöm a válaszokat..

gerbera317 # e-mail 2018.03.01. 19:30

Attól függ, mit nevezünk értékbecslésnek.

sovi631 # e-mail 2018.03.01. 18:25

Saját ingatlan, ami jogerősen végrehajtható.

gerbera317 # e-mail 2018.02.25. 23:30

Nekem is érdemes lenne egy érték becslést kérni?
Mire kérnél értékbecslést?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.02.25. 16:59

Nem jól kutakodtál. Amire hivatkozol, az nem a valóság, hanem a propaganda. (Amely "nem bontotta ki a valóság minden részletét".)

www.kbs-ugyved.hu

sovi631 # e-mail 2018.02.25. 14:15

Tisztelt tagok!
Kérdésem az lenne, ha jól kutakodtam, 2017-es törvény szerint, lakó ingatlan esetében, csak is piaci áron kezdhetik az árverezést,, majd egy év múlva ha nincs eredmény, közös eljárással 90%-ra lehet lemenni.
Igaz e ez? És ki határozza meg a piaci értékét? Nekem is érdemes lenne egy érték becslést kérni?

nonolet # e-mail 2018.02.18. 18:07

Szóval van vagy 60 millió tartozás+költség már.

ÁRVERÉSEN
Várható úgy 25-35 millió körüli pénz a végrehajtásból.
(nem tudjuk milyen árak és kereslet van arrafelé)

Marad még 25-35 millió tartozás!
Annak a rá eső fele is 12-17 millió lesz.
Amit kb. élete végéig fizethet, de legalábbis sok évig.
ÚGY hogy még csak ingatlana se lesz...

Kb. jók a számok?

- -

Vagy alkudni kezd, hisz a bank is tudja,
hogy
ebből nem tud kihozni 25-35 milliónál többet.

Erre lehet ráígérni...
Illetve egy új hitellel megtartani a házakat.

Hisz a tulajnak módja van/lesz azokat saját kezűleg eladva a végrehajtásból várhatónál többet keresni rajtuk.

Miközben amíg fizet, addig legalább az ingatlanért fizet!
(amit akár béreb is adhat közben...)

Nem pedig csak a végrehajtásból maradt adósságot törleszti a semmiért.

- -

Elő kell venni a papírt-ceruzát vagy excelt
és végig kell számolni a reális számokkal
a lehetséges forgató könyveket.

Mert jobb kisebbet bukni, mint nagyobbat.

- -

Persze, ha az alkuhoz sincsenek meg a feltételek akkor minden mindegy...

SaireyVMK #   2018.02.18. 16:41

Lehet,hogy az ingatlanpiaci árak növekedése miatt vár még a végrehajtó. Csak azzal nem számolt ,hogy közbe az egyik tulaj majd szépen elkezdi bontogatni a házat.

Önkéntes sokkoló, oksokodó dokkoló. Amúgy meg csak egy laiKuss. Kedvenc könyve: Lakatos István: Dobozváros

gerbera317 # e-mail 2018.02.18. 13:24

Egyébként pedig nem téged oktattalak, hanem a másik hozzászólót. Az már a te bajod, hogy te is olvastad. Persze, minden csak nézőpont kérdése. Igazából nem bajod, hanem szerencséd...

gerbera317 # e-mail 2018.02.18. 13:21

Tehát az összteher több, mint az ingatlanokból várható megtérülés. Akkor nincs miről tárgyalni meg szőnyeg szélére járogatni, akármit is okoskodik a másik hozzászóló. Harmadszor írom le: a végrehajtó tűzzön ki árveréseket. A gyerektartást a bankot megelőzően fogod megkapni.
A végrehajtót pedig kérni kell, írásban. Ha kell, havonta újra és újra.

pamili # e-mail 2018.02.18. 13:11

Sajnálom gerbera317, hogy nem vagyok rutinos kérdező ezen a fórumon. Segítségért, tanácsért jöttem ide, nem kioktatásért. A korábbi hozzászólásokban és kérdésekben sem láttam minden esetben konkrétumokat. De íme:
Van egy eredetileg 25 millió Ft-os svájci frank alapú hitel, ami ma kb. 50 millió Ft tartozást jelent a számunkra.
Eredetileg 3 ingatlant és 3 adóst vont be a bank a hitelügyletbe összevonva egy kamattámogatásos forinthitellel. (ami ekkpr kb. 6 millió Ft tartozást jelentett.)
A svájci frankos hitelből kb. 6 millió Ft kerül törlesztésre. 2012. novemberében felmondta a bank mindkét hitelt.
3. adós jövedelméből vont havonta. 2014-ben készíttetett értékbecslést az alábbiak szerint: egyik ingatlan (csház) beköltözhetően 20millió Ft, másik ingatlan (lakás) beköltözhetően 23.400.000.- Ft, harmadik ingatlan kis értékű úgy emlékszem 6,5 millió körülre becsülték.
2016.novemberében a kisértékű ingatlant elárverezték kb. 4,5 millió Ft-ért. Ez volt a három ingatlan közül az egyetlen lakott. Kifejezetten kérvényeztük, hogy a másik kettő, nagy értékű, üres ingatlant árverezzék el. Elutasították a kérelmet. A ház tulajdonosa, a 3. adós néhány hónap múlva ebbe belehalt. Itt elvesztettem a motivációmat. Csak az ő ingatlanját szerettem volna megmenteni, a többi nem érdekel már.
Maradt két üres ingatlan és két adós. Mi tulajdonosai vagyunk mindkét ingatlannak 50-50%-ban. A házon kb. 3,5 millió egyéb teher van, amiből kb. 5-600 ezer Ft a másik ingatlanra vonatkozó közösktg tartozás, a többi a másik tulaj által felvett nem jelzálogalapú hitelek végrehajtási jogai (amire azt mondják, hogy mivel a házasság fennállása alatt vette fel őket, hiába éltünk már külön, a csjt szerint engem is terhel) A lakáson a teher kb. ugyanezek.
Gyerektartás tartozása, amire végrehajtást kértem kb. 1 millió Ft. (egyenlőre ingóságot próbáltak foglalni, pedig azt nem kértem)
Így pontosabb a tényállás.
Kérdésem akkor az, hogy tudom elérni, hogy a végrehajtó kiírja az árverést bármelyik ingatlanra, mielőtt a másik tulajdonos széthordja.
Köszönöm.

gerbera317 # e-mail 2018.02.18. 12:26

Valószínűleg így is bukják mindkét ingatlant azzal, hogy valamelyik vételár apára eső részéből a gyermektartás jogosultja részesül először.

Egyébként fölösleges találgatni meg tárgyalásra buzdítva tanácsot adni, amíg azt sem árulja el a kérdező, hogy a tartozásállomány hogyan viszonyul a két ingatlan értékéhez, meg hogy hogyan oszlanak meg az egyes követelések az adós-tulajdonosok között. Inkább arra oktasd a kérdezőt, hogyan kell kérdezni ezen a fórumon!

pamili # e-mail 2018.02.18. 12:14

Köszönöm. Én is az árverést látom megoldásnak....de nem értem miért nem írja ki a végrehajtó egyik ingatlanra sem. (máshonnan nem tud érvényesíteni követelést)

nonolet
Köszönöm a tanácsot. Talán a pénzen kívül a többi adott lehet vagy megteremthető....egy fontos dolog hiányzik még: motiváció.
A két nevezett ingatlanban 5 éve nem voltam, egyikhez kulcsom sincs. 160 km-re vagyok tőlük és túlélésért küzdök naponta 3 gyermekkel egyedül. Nem érdekel, ki mikor mennyiért vinné el, nyerne-e rajta vagy sem....csak pontot szeretnék bármilyen módon rá, ha lehetséges.

nonolet # e-mail 2018.02.18. 12:05

gerbera317

Ilyenkor az bajom, hogy

ha megindítja végrehajtást és az lefut
akkor tipikusan SOKKAL nagyobbat bukik végül,

mintha
kibulizza a dolgot némi tőke bedobással saját kézbe.

Persze az utóbbihoz kell pár dolog

• némi pénz
  • jogi-gazdasági és élet/ember alapismeret
  • szervező-meggyőző, prezentáló képesség
  • kitartás

Viszont, aki meg tudja tenni súlyos milliókkal marad vastagabb.