Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


Csuklósbusz # 2021.08.14. 09:06

Honnan szerzik a listát? 2015-ben volt egy csalóbanda akiknek egy korrupt ügyintéző kilopta az FHB banktól a bedőlésre esélyes ingatlanok listáját. Aztán azokra szedtek be előleget a vevőktől de lebuktak.
Mostmár ilyen nincs, figyelik az eredeti árveréseket és sokszor régebbi archivált árveréseket tesznek fel vagy full kamu az egész.
De amíg régen alig volt nyertes árverés, most meg megvesznek mindent árverésen is. A legutolsó putris cigány is néha felsorolta nekem az MBVK használatát mikor nézelődtem.
Még lehet a valóságban is segítenek licitálni busás haszonért a cégek aztán ha nem nyert akkor is leléptek a pénzeddel.
Ha magadtól nem tudsz licitálni akkor bízz meg egy ügyvédet aki tudja a szabályokat meg a trükköket és az ilyen lehúzós cégek helyett töredékáron ottül neked az az utolsó 10 percben licitálni.

Közvetítő cég legyen felejtős, amit Ők tudnak azt egy sima ügyvéd is. De mint írtam, mikor árverésen mindent megvesznek, nemnagyon vevők most a bankok vagy a végrehajtók árverésen kívül megegyezni.

gerbera317 # 2021.08.13. 20:20

Vht. 157. §. Olvasd el! Ha eszerint történik az ügylet, akit jó. Ha nem, akkor átbaxás.

Majordomus # 2021.08.13. 17:36

A birósági végrehajtók kamarájának honlapjáról,valamint az önkormányzatnál kifüggesztett hirdetményekből. Van jócskán.

drbjozsef # 2021.08.13. 15:04

Sehonnan.

Várja a balekokat, akiket megkopaszt, aztán széttárja a kezét : hát mégse sajnos. Ez van.
Átverés ez.

SandorBodnar # 2021.08.13. 14:06

Üdvözlöm a Kedves Tagokat!

Esetemben egy teherrel teli ingatlan árverésen kívüli megegyezése zajlik éppen egy közvetítő cégen keresztül. Volt az ismeretségi körben korábban egy korábbi rossz tapasztalat e téren, és a figyelmem fel lett hívva hogy a forrásra kell leginkább oda figyelni, mert van, hogy az adós nem feltétlen túl együttműködő... Ami engem leginkább érdekelne, hogy egy cég aki ilyen ingatlanok értékesítésével foglalkozik a listáját az árverésen kívüli ingatlanjairól honnan képes gyűjteni? Milyen forrásból? Hogyan kerül kapcsolatba egy adott adóssal?

Köszönöm szépen a válaszokat
Sándor

fuji3 # 2021.03.24. 16:32

https://www.vg.hu/…tok-2021850/
Én elsőre mindjárt ezt a cikket találtam meg, és azonnal gyanakodtam. Túl szép itt minden, h igaz legyen. Legfurcsább az volt, h a bank több milliót enged el a követeléséből, csak hogy megszabaduljon az adóstól. Mondom az a bank, aki mindenért pénzt kér? Köszönöm a hozzászólásokat, csak azt sajnálom, h ebbe páran bele fognak ugrani és ezek abból élnek, jogilag nehéz lesz fogni. Vagy mert már nem lesz pénz sehol sem.

gerbera317 # 2021.03.24. 12:46

De egyébként is: Miből gondolja bárki is, hogy csak azért, mert tartozok két banknak meg három követeléskezelőnek meg egy telefontársaságnak, olcsóbb lesz a lakásom a szomszédénál?

papinianus88 # 2021.03.24. 12:23

Elmondta azt is: az, hogy egy ingatlanon bejegyzett végrehajtási jog van, nem teszi lehetetlenné annak a normál piacon való szabadon értékesítését.

valóban, dologi adósként cuki lesz, amikor elviszik a kuckót, de legalább egy rövid ideig tulajdonos lehettél :)

hemzseg a bullshitektől :)

drbjozsef # 2021.03.24. 12:13

Amúgy : jegyzett tőke 10M, nettó árbevétel 11.9M ?
Hány lakást adott el? Egy felet? Közvetítési díj sem lehet, hiszen a tevékenysége "saját tulajdonú ingaltaln adásvétele".

Honlapon üres a bemutatkozás, gmail-os az emailcím.

Ugyanmár. Ennél én is jobbat rakok össze.

drbjozsef # 2021.03.24. 12:09

Azt, hogy a pénzcentrum egy reklámújság. Ez is az lényegében, fele hazugság, fele bullshit.

Ettől persze egy adott esetben akár igaz is lehet. Én nem alapítanám erre a lakhatásom azért.

gerbera317 # 2021.03.24. 12:09

Ragadjunk ki ebből egy mondatot: "a végrehajtó hamar túlad a követelésén" (kössük ki, hogy ez a szövegkörnyezetében is ugyanazt jelenti, mint így, csupaszon). Namármost, ha valaki egy kicsit is ért a végrehajtáshoz, annak szerinted mi lesz a véleménye arról a cikkről, amelyikben ilyen blődségek vannak?

fuji3 # 2021.03.24. 11:56

https://www.penzcentrum.hu/…1112860.html
Ehhez mit szóltok? Ők azt mondják h hozzá fogok jutni az ingatlanhoz.

gerbera317 # 2021.03.23. 06:14

Ilyenkor a követelést vetetik meg a vevővel, de ő abban a hiszemben írja alá az engedményezési szerződést, hogy az ingatlant veszi meg. Igazából nem is átverés, mert csak ő hiszi azt; az engedményező csak simán nem erőlteti a teljes körű felvilágosítást.
Nincs is gond ezzel, amíg az első ranghelyi jelzáloggal biztosított követelést adják el így, mert a piaci árnál még így is lényegesen olcsóbban szerezhető meg az ingatlan. De az így közelsem "kulcsrakész", és kell még hozzá zsé, mert eddig ez túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen.

drbjozsef # 2021.03.22. 19:38

Persze, valószínűleg az is "átverés", csak máshogy... :)

drbjozsef # 2021.03.22. 19:32

"egy árverési oldalon"

Hacsak az nem valami saját árverési oldal.
Nyilván a NAV vagy az MBVK oldalnál ez kizárt.

gerbera317 # 2021.03.22. 17:58

Átverés.

fuji3 # 2021.03.22. 17:04

Tisztelt fórumozók!

Lehetséges egy árverési oldalon meghirdetett ingatlant jóval a hirdetési ár alatt megvenni úgy, h az állítólagos ezzel foglalkozó cég pár millióért átirányít ahhoz a másik céghez, aki megmutatja a végrehajtás iratait, ha 30 százalék előleget befizetek? Majd ezt követően ők rendezik h a tulajdonomba kerüljön? Az átverés lenne? Úgy h hivatalosan, ügyvéd előtt történik minden?

MajorDomus # 2020.10.29. 16:07

Az a rosszabbik eset.

Grave7 # 2020.10.28. 22:02

Adótartozásra nem adhat részletfizetést az önálló bírósági végrehajtó.
Ráadásul a kérdező leírása alapján valószínűleg öbv-ről szó sincs, közvetlenül a NAV jár el.

MajorDomus # 2020.10.28. 19:44

Próbálj a végrehajtóval megegyezni. Ott kérhetsz részletfizetést.

kataraider # 2020.10.28. 13:58

Értem , köszönöm szépen mindenkinek.

gerbera317 # 2020.10.28. 09:00

Sajnos úgy látom nem kapok segítő választ, tanácsot
Erre az összegzésre nincsenek szavak. Érdekes, más ha magától nem is, de kis rávezetéssel azonnal megérti, hogy a teljesítés ígérete nem azonos a teljesítéssel, és hogy itt rontotta el. De kataraidernek már meg sem kísérlem újra elmagyarázni.
azért köszönöm
Szívesen.

drbjozsef # 2020.10.28. 06:06

kataraider,

Sajnos az a helyzet, hogy erre nincs más tanács.

(Előre lehetett volna : hiszen az SZJA és az illeték összegével is tisztában kellett (volna) legyetek, így az egyetlen okos tanács csak az lehetett volna, hogy ennyivel olcsóbb új házat vásároljatok.)

Nem tudod kivonni az ingatlant a végrehajtás alól jogszerűen.

kataraider # 2020.10.27. 21:04

Sajnos úgy látom nem kapok segítő választ, tanácsot , azért köszönöm.

gerbera317 # 2020.10.27. 20:54

Ez csak mennyiségi különbség. A minőség ugyanaz.