Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Telekhatár - rendezés

AliZ55 # e-mail 2020.02.04. 11:15

Tiszelt Fórumozók!
Mit tehetek egy olyan birói határozat ellen amiben én nem szerepelek semmilyen minőségben , mégis elvette a tulajdonomat.
Lehet ilyen? Más személyt perelek ,hogy odaitéljem annak aki szemet vetett rá.
Megjegyzem, ha velem szemben történt volna akkor is törvénytelen az itélet./a tényeket félresöpörve pletykák alapján döntött./

AliZ55 # e-mail 2020.02.04. 10:54

Kedves mamek77 !
Polgári törvénykönyv :A tulajdonjog védelme
115§(1)A tulsjdonjogi igények nem évülnek el.
(2)A tulajdonos a birtokvédelem szabályai szerint önhatalommal is kizárhat vagy elhárithat minden olyan jogellenes beavatkozást vagy behatást ,amely tulajdonjogának gyakorlását akadályozza,korlátozza vagy lehetetlenné teszi.
190§(1)A birtokos a birtoka ellen irányuló támadást - a birtok megvédéséhez szükséges mértékben - önhatalommal is elhárithatja.
A karó eltávolitásával kapcsolatban ne várjon senkitől segitséget.Mindenki csak tologatja ide-oda.
Egy ujabb felmérés és kitüzés /esetleg kihagyható,ha biztos az előző kitűzésben/ esetén ajánlom ,hogy a felmétő mérnök jelenlétében rendőri, és esetleg ha a jegyző hajlandó bevállalni, "hatósági " jelenlétükkel /mely biztositja a törvényességet és az Ön biztonságát/ azonnal rakja le a keritést.
Sok szerencsét.

AliZ55 # e-mail 2020.02.04. 10:18

HH

alfateam # e-mail 2019.09.03. 19:11

de a földhivatal is tévedhet ..
Így igaz csak az nem fordulhat elő, hogy Te valamit nem jól tudsz.

alfateam # e-mail 2019.09.03. 18:58

Akkor az a helyzet, várj míg olyan választ nem kapsz amit hallani szeretnél.

alfateam # e-mail 2019.09.03. 18:50

valamint a térképmásaton is látható.
Az kizárt, hogy Te azon látod, hiszen az 1:10 000-es lépték-arányú

alfateam # e-mail 2019.09.03. 17:34

Az utcafronti kerítés nyomvonalát teljesen önkényesen határoztad meg. Hiszen fogalmad sincs hol a telekhatár. Csak feltételezted:ott van és kész. nem méretted ki földmérővel.
Ezért aztán a szomszéd falához préselt oszlop is feltehetőleg rossz helyen van, mert a telekhatárra építés nem minden estben jelenti azt, hogy az a telekhatár. Lehet, hogy a telekhatár az eresz vonala.
Az, hogy nem engeded szigetelni a szomszéd házát az nem egyéb mint Női szeszély.

alfateam # e-mail 2019.09.03. 16:20

Véleményt kérnék fentiekkel kapcsolatban.
Rossz szomszédság Török átok...

drbjozsef #   2019.08.28. 20:39

Ne állj elé a papírokkal.

Méresd ki földmérővel, tűzze ki, hol a telekhatár, és húzzál ki egy drótkerítést. Mostantól ne járjon át a te telkedre.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

alfateam # e-mail 2019.08.28. 20:37

malvinka72!
Szerezd be a kerítés anyagot.Méresd ki földmérővel és azonnal építeni a kerítést. Már-is lépéselőnybe kerültél!

malvinka72 # e-mail 2019.08.28. 20:28

Üdv Szakértő

Egy kérdésem lenne, 95 ben vásároltunk egy családi házat amihez papiron hátso telek is tartozik.
jelenleg évek ota nem használtjuk, mivel a szembe lévő tulajdonos a karokat kihuzta, évről-évre beljebb jön ,mikor mőveltők a kertet pl kukoricát vettetünk bele saját kézzel gondoztuk, ő learatta az ővével,szoltunk neki hogy most mi van, de nem foglalkozott vele,évről évre beljebb jön,lassan már a fele telket foglalja,
a kérdés mit tehetek?méresem ki?és álljak elé a papirokal?eladni nem adom nem akarom eladni.

MajorDomus # e-mail 2017.05.08. 21:54

30 nap

alfateam # e-mail 2017.05.07. 20:32

Várjuk a jegyző határozatát...

mamek77 # e-mail 2017.05.07. 19:35

alfateam, nem elszántotta....sehol máshol nem szántott, csak a két telek határán egy kb 5x100méteres sávban L alakban. konkrétan a határt szántotta végig... nem a szántás volt a lényeg, hanem az h fellazítsa a földet és megakadályozza a kerítés felrakását.

Bea1 # e-mail 2017.05.07. 18:12

Szántasd be a fél kertjét, biztos jobban elgondolkodna!
Az a kis karó volt vagy 60 000 forint!

mamek77 # e-mail 2017.05.07. 18:05

amikor beadtam a birtokvédelmit, a jegyző azt mondta h nemhogy inkább leboxolnánk egymással....kedves, mi?

Bea1 # e-mail 2017.05.07. 14:50

Ezenkívűl, mivel bűncselekményt követett el a földmérési jel eltávolításával, minimum 30 000 ft-os büntetés is jár neki!

mamek77 # e-mail 2017.05.07. 14:36

a földmérési jel hivatalos pótlását és az attól felénk eső felszántott rész helyreállítását, tömörítését.

alfateam # e-mail 2017.05.07. 13:59

A földmérési jelzés véleményem szerint szerves része a határvitának.
Jó, és mit kértél a jegyzőtől?!

mamek77 # e-mail 2017.05.07. 13:28

Videófelvétel /telefonos és épületre szerelt kamerás/ van arról, ahogy beszántja a határt a földméréssel együtt. Arról szintén, ahogy a videózó 17évesemet a saját telkemen szinte elüti a traktorral. A földmérési jelzés véleményem szerint szerves része a határvitának.

alfateam # e-mail 2017.05.07. 11:40

azért fordultam a jegyzőhöz, mert a földmérési jel kiszántása, eltávolítása állítólag hozzá tartozik
Jó! És azt hogyan bizonyítod, hogy ő tette?I Ha bebizonyosodik, elszántotta, a jegyző elmarasztalja ( felszólítja ne csináljon többet ilyent)attól a telekvitád megoldódott?!
Nem kell 250 ezer egyszerre. 20 db. akácoszlop 20 ezer forint. Öt méterenként leásva, három szál vezérdrót, lent ,középen és egy felül, már kerítés.Aztán ahogy lesz pénz lehet pótolni a hiányzó oszlopokat.
/Úgy-tűnik még nem igazán érted a tanyasi lét a maga romantikáján túl nem szol másról mit, küzdelem az élettérért./

mamek77 # e-mail 2017.05.07. 10:27

azért fordultam a jegyzőhöz, mert a földmérési jel kiszántása, eltávolítása állítólag hozzá tartozik...
a kerítésépítésben pedig sajnos a pénztárcám akadályozott....nem tudtam csak úgy előhúzni 250e-t egyik napról a másikra.

alfateam # e-mail 2017.05.07. 08:50

Finom érzékkel kiválasztod a számodra legrosszabb megoldást,
most éppen a jegyzővel kezdesz huzakodni.
Tulajdonképpen miért-is fordultál a jegyzőhöz, ki és mi akadályozott a birtoklásban?! Miért is nem építettétek a kerítést?

mamek77 # e-mail 2017.05.07. 08:13

minden bizonnyal per lesz a vége a történetnek. a kérdésem az lenne még, h számít-e az vmit hogy ki indítja a pert? előnye-e az ha én indítom el, vagy rakjam fel a kerítést, és várjam h ő perel-e v beletörődik a kerítésbe?

mamek77 # e-mail 2017.05.07. 08:07

Birtokvédelmi eljárás folyamatban.
04.19-én beadtam a birtokvédelmi kérelmet, így 04.20-án indult az eljárás.
A jegyző küldött egy levelet, a birtokvédelmi eljárásról, a levélben jelen ügyre levetítve megadta a határidőket: bizonyítási szakasz a végső lejárat előtti 5.nap, ami 04.29-re esett, így a hétvége és az ünnep miatt 05.02-ban határozta meg a bizonyítási szakasz végét. az ügyintézési határidő végét pedig 05.04-ben.
05.04-én kaptam tőle egy elektronikus levelet, egy 05.03-án történt meghallgatási jegyzőkönyvvel, amelyben az ellenoldali fél tanúi (valótlanul) nyilatkoznak.
05.05-én elektronikus úton és személyesen is jeleztem felé, hogy a 05.03-án történt meghallgatást és jegyzőkönyvet ne vegye figyelembe, mivel az a bizonyítási határidőn túl történt. megkaptam tőle hogy én csak a saját dolgommal foglalkozzak, ő majd tudja h mit fog figyelembe venni.

a kérdésem az lenne h az általa megszabott bizonyítási határidőn túl történt meghallgatást, jegyzőkönyvet figyelembe veheti-e. illetve hogy neki meddig kell a birtokvédelmi eljárásról határozatot hoznia? nem 05.04-ig? a 05.05.én történt személyes találkozó alkalmával számomra egyértelmű volt, h határozat még a hetedik határba sincs, mert egyértelműen jövő időben beszélt a döntéséről.