föld eladás


MajorDomus # 2017.03.18. 22:36

Hanem kinek ?

Vadsuhanc # 2017.03.18. 22:26

Kérdésem az lett volna, hogy a törléssel kapcsolatos intézkedés és anyagi terheket a vevőre terhelhetem-e az adás-vételi szerződés keretében

( ne nekem kelljen vele foglalkozni)

Dr.Attika # 2017.03.18. 22:20

Ha már a végrehajtási jog nem áll fenn, akkor a végrehajtónak kell töröltetnie, de ennek költségét az adósnak kell állnia, mint a végrehajtás költségét.

Vadsuhanc # 2017.03.18. 21:58

Tisztelt lajcsó!

ezt rosszul írta le.

Édesapámtól örököltem egy " földet ". Több végrehajtási jog van rá bejegyezve, amely tartozások rendezve lettek, de az ingatlannyilvántartás szerint nem lettek törölve.

Szeretném a területet eladni.

A végrehajtási jogok törlésének illetéke engem terhel vagy ez az adás-vételi szerződésben foglaltak szerint a vevőre átháríthatom ?

Köszönöm válaszod.

Vadsuhanc # 2017.03.18. 21:51

Tisztelt lajcsó!

Az általam örökölt termőföldre több végrehajtási jog van bejegyezve, amelyek az öröklés előtt már rendezve lettek, de a fentiek törölve nem lettek.

Amennyiben eladásra kínálnám fel a területet a végrehajtási jogok engem terhelnek vagy erre szerződésben külön ki lehet térni ?

Köszönöm megtisztelő válaszod !

MajorDomus # 2017.03.18. 21:38

Igen én is az anyjáraa gondoltam.
Nem marad csak a vétel.

lajcsó # 2017.03.17. 22:26

Termőföld ajándékozás csak közeli hozzátartozók között lehetséges. Az édesanya ugyan közeli hozzátartozónak minősül, de az unokahúga nem tartozik ebbe a körbe.
Adásvételben egyeztek meg és akkor arra keres a kérdező megoldást.

MajorDomus # 2017.03.17. 20:29

Ajéndékozás nem megy ?

lajcsó # 2017.03.17. 14:01

Az egyszerűbb ügyintézés érdekében célszerű két lépésben megvásárolni az ingatlant.

  1. Először megvásárolod az édesanyád részét. Ebben az esetben nincs elővásárlási jog, meg hatóságijóváhagyás sem szükséges.
  2. Ezt követően vásárolod meg a fennmaradó részt. Ekkor már itt sem áll fenn elővásárlási jog meg hatósági engedély sem szükséges.
lacikaboy33 # 2017.03.17. 13:01

Kedves Fórumozók!
A következő kérdésem lenne:
Édesanyám és unokahúga nevén vagy egy 6700 nm legelőnek minősített terület. Szeretném megvásárolni tőlük. Mi ennek a menete?

MajorDomus # 2017.03.02. 20:53

Bocsi.
Nem értek hozzé jelzem,de most van uj törvénh állitólag hogy az osztatlan közös tulajdont meg kell szüntetni!

Erre nem vonatkozik?

MajorDomus # 2017.03.01. 21:09

Több hónap időveszteség !

lajcsó # 2017.03.01. 20:14

Sajnos, mindent elölről kell kezdeni!
A jóváhagyást bizonyára azért tagadták meg mert nem biztonsági (vagy annak minősülő) papíron készült a szerződés egyik példánya. Lásd. a jogszabályi hivatkozást!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.01. 18:11

Szerintem a megyei földhivatal nem tagadhatja meg emiatt a jóváhagyást - a járási tagadhatja meg a bejegyzést. Persze, az eredmény szempontjából eléggé mindegy.

lajcsó # 2017.03.01. 14:57

Az irányadó jogszabály:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
A téged érintő rendelkezés a végén található.

tata88 # 2017.01.12. 06:29

Köszönöm a gyors választ.
És pontosoan milyen szankciókat von maga után ha értékesítem?

lajcsó # 2017.01.12. 04:43

Nem jelent elidegenítési tilalmat, csak szankciókat von maga után.

tata88 # 2017.01.11. 21:32

Tisztelt Fórumozók!

A következő lenne a kérdésem,termőföldet vásároltam földárverésen (Nem NFA-s),de még nem telt el az öt év a szerzés óta,az élet azonban úgy hozta ,hogy el kellene adnom az ingatlant anyagi okok miatt. Megtehetem -e ezt,illetve milyen következményekkel jár(hat)? Az esetleges adó és illeték visszafizetési kötelezettségen kívül persze.A vételkor nyilatkoztam,hogy a földet én használom,„továbbá vállalom, hogy a földet a tulajdonszerzés időpontjától számított 5 évig - a (3) bekezdésben meghatározott esetek kivételével - más célra nem hasznosítom.” Ez a nyilatkozat korlátozza-e az értékesítési jogomat?

Válaszukat köszönöm.

ormica # 2016.02.10. 11:59

Szja termőföld eladás birtokösszevonás.
Két szerződés kb. 1 év időtávval. Mindkét esetben eladó vagyok és természetesen a vevő ugyanaz a birtokösszevonás feltételével. A második esetben elvileg szja kötelelezettségem lenne.
Kérdésem:
Ilyen esetben is szükséges az adómentességhez a közjegyzői vagy ügyvéd előtti jognyilatkozat?

lajcsó # 2016.01.25. 18:37

"Felmondhatják-e az adásvételi szerződést?"
Amennyiben teljesíted a szerződésben foglaltakat semmiképpen nem. Bár nem felmondani lehetne, hanem adott esetben elállni a szerződéstől.
"És én mit tehetek?"

  1. Teljesíted a szerződésben foglaltakat!
  2. Fenntartod a keresetedet a bíróságon!
Kérdező111 # 2016.01.25. 15:29

Az alábbi problémám megoldásában kérnék állásfoglalást. A szomszéd földterület kifüggesztési ideje alatt kénytelen voltam beadni elfogadó nyilatkozatomat a kifüggesztett ingatlanra, ugyanis azt a területet több mint 20 éve én használom. A Földhivatal az én nevemre hagyta jóvá a szerződést, de a két eladó nem írta alá a szükséges dokumentumot, amely alapján a Földhivatal bejegyezhette volna a nevemre a földet. Jelenleg az aláírás kikényszerítése, a jognyilatkozat pótlása miatt voltam kénytelen pert indítani. A tárgyaláson az eladók jogi képviselője előadta, hogy pert indítanak saját maguk ellen a szerződés megsemmisítése, felmondása érdekében. Van-e erre lehetőségük, hogy egyoldalúan felmondjanak egy olyan szerződést, amelyet önmaguk kezdeményeztek, de most, hogy nem az általuk megnevezett vevő vinné el a földet, így inkább visszamondják az egészet. A szerződés kifüggesztésre került, határidőn belül beadtam az elfogadó nyilatkozatot, a Földhivatal az én nevemre döntött, a vételárat és ügyvédi költséget kifizettem a szerződés szerinti vevőnek. Milyen lehetőségem van, hogy a földtörvény alapján bejegyeztessem a tulajdonjogot a saját nevemre. (csupán 0,5 ha-ról van szó, amely osztatlan közös tulajdonban van, és én vagyok a helyben lakó szomszéd, mellesleg 20 éve én használom a területet). Felmondhatják-e az adásvételi szerződést? És én mit tehetek? Kérem segítsenek! Válaszukat köszönöm szépen!

lajcsó # 2016.01.24. 21:32

Itt lehet megnézni a föld szerződéseket:
http://hirdetmeny.magyarorszag.hu/

lajcsó # 2016.01.24. 21:29

Akkor rossz helyen kopogtattál, mert innen neked nem hiszem, hogy bárki tudna reális árat mondani. Ezt helyben kell megérdeklődni, vagy nézd meg az interneten az adott illetve a környékbeli telpülésekről közzétett szerződéseket!

palgaben # 2016.01.24. 18:01

Tisztelt Dr. Szücs Lajos,

mint említettem szeretném eladni,de reális áron. Tehát egy REÁLIS ÁRAT szeretnék tudni!


agnusdei

lajcsó # 2016.01.24. 16:26

"Esetleg valakinek van ötlete, kihez forduljak tanácsért?"
Akkor áruld már el (végre), hogy pontosan mit is akarsz!