Termőföld adásvétel


drbjozsef # 2019.09.04. 06:22

lajcsó,

A tényállás alapján nehéz másra gondolni : ha még pluszban külön fel lett hívva a figyelme a kifüggesztésre, és az ehhez tartozó esetleges jogkövetkezményekre - ami nem kötelessége az eladónak -, akkor innentől a saját kockázatára végzett el ott bármiféle munkát. Hát most nem jött be.

drbjozsef # 2019.09.04. 06:27

xyzs,

Ha jól értelek az eredeti vevőd kifizette a teljes vételárat.

Neked innentől nemigen van dolgod. Neked aztán mindegy, kit jegyeznek be új tulajdonosnak, nem?

Az elővásárló vevő a szerződés eredeti feltételei szerint léphet be a szerződéses vevő helyére. Az elővételi vevő tegye letétbe a régi vevő javára a vételárat azzal, hogy megkaphatja, amint bejegyezték a tulajdonát, és ha a letét megvan, akkor szólítsa fel az ügyvédet, hogy adja be a papírokat a földhivatalba.

Ha nem teszi, pereskedhet vele.
Ha megteszi, pereskedhet a régi vevő a ráfordításai miatt az új vevővel majd.

lajcsó # 2019.09.04. 06:44

"Az elővételi vevő tegye letétbe a régi vevő javára a vételárat azzal,"
Az elővásárlásra jogosult nem a vevő számára köteles teljesíteni, hanem az eladó számára!

drbjozsef # 2019.09.04. 07:22

lajcsó,

Akkor teljesítsen. Szerződésszerűen. Addig én nem fizetném vissza a szerződéses vevőnek se, de amint megérkezett a pénz, már küldöm is tovább. De én, mint eladó, nem fogok két pad között a földre. Ha meg nem teljesít, miféle bejegyzést akar? (Feltételezem, pont az ügyvéd is valami ilyesmire játszik az időhúzással)

Tibikiraly # 2019.10.18. 16:39

Tiszteletem!

A szomszéd venne egy kis részt a zártkerti telkemből (az övé már kivett zártkert).
Ilyenkor mi a teendő? - Régebben telekmegosztás, területrendezés volt a neve (földmérő, földhivatal, stb.)

Jelenleg a termőföld elővásárlási jog miatt hogy megy az ilyesmi?

  • Nincs elővásárlási jog, egyszerűen eladom, és hozzácsatolják? (Nem változnak a helyrajzi számok.)
  • Elővásárlási jog miatt létre kell hozni egy kis területet külön helyrajzi számmal, és azt kifüggeszteni? (Majd ha már az övé, akkor újra földérő, földhivatal, és hozzácsatolhatja a telkéhez?)