Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Termőföld kifüggesztés

MajorDomus # e-mail 2014.04.08. 21:36

Bocsi,de közbekérdezek.

A családi zürzavarban van 1.2 hektár föld amit
Meg akarok venni.az én 4 hektárom mellett van.

Akkor nem szerezhetem meg?

Járható ut ha két részletben veszem meg,vagy
Két névre vesszük meg a családból?

lajcsó # e-mail 2014.04.08. 08:37

"ha máj.1-e előtt ujra ki lesz függesztve akkor is vonatkozik rá a máj.1 után hatályba lépő törvény?pl.bizottság engedélye,"
Igen, mivel a közzététel határideje május 1 után jár le. Ezért erre a szerződésre már az új törvény szabályait kell alkalmazni. Egyebek mellett (pl. biztonsági papír), ügyelni kell a kötelező tartalmi elemkre is,de ez már az ügyvéd dolga.

"nem vásárolhatja meg a vevő, ha több lesz 1 hektárnál tulajdonába, nem a megyében lakik?"
Az egy hektáros tulajdonszerzési maximum olyan vevőre vonatkozik aki nem minősül földművesnek! A földműves fogalmát a Földforgalmi törvény határozza meg (őstermelő, családi gazdálkodó stb.).

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

MajorDomus # e-mail 2014.04.07. 22:43

Nem visszamenöleges hatályu a tv.

nemtudomka1 # e-mail 2014.04.06. 19:27

Köszönöm a válaszokat kifüggesztés terén.Még annyi kérdésem lenne, ha máj.1-e előtt ujra ki lesz függesztve akkor is vonatkozik rá a máj.1 után hatályba lépő törvény?pl.bizottság engedélye, nem vásárolhatja meg a vevő, ha több lesz 1 hektárnál tulajdonába, nem a megyében lakik?

MajorDomus # e-mail 2014.04.03. 22:39

köszönöm,hasznos lesz juniusban

lajcsó # e-mail 2014.04.02. 22:58

Akkor segítek. Az adásvételi szerződést úgy kell közzétenni, hogy a fontosabb személyi adatokat felismerhetelenné kell tenni. Csak a felek neve, lakcíme (tartózkodási helye) és állampolgársága maradhat nyilvános.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

MajorDomus # e-mail 2014.04.02. 21:28

valóban nem,

belecsöppentem a családi szennyes
kimosásába.

két nagynéni is otthonba kerül,idősek 80 év körül,
földek,erdők,
itt egy fél lakás,ott egy szülői ház falun,
kűlföldi társtulajdonos,stb.

földbérlők
,albérlők,
erdőbirtokosság,
mindez úgy, hogy 40 közgyűlést kell megtartanom!

abszolut kezdő vagyok föld és erdőügyekben!

lajcsó # e-mail 2014.04.02. 21:00

Ezek szerint te még nem olvastad a Földforgalmi törvényt.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

MajorDomus # e-mail 2014.04.02. 20:16

a szerződést?
nevekkel,személyi adatokkal?

lajcsó # e-mail 2014.04.02. 11:59

Ha nem akarja megvenni akkor ne erőltesd, hacsak nincs nálad a vételár! Kösd meg a szerződést az új vevővel, az új szabályok szerint!

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

lajcsó # e-mail 2014.04.02. 11:57

Az új szabályok szerint a szerződést kell közzétenni. Az aláírt szerződéstől már elég nehezen tud elállni a vevő. A szerződés kötéskor - a biztonság kedvéért - lehet kérned a vételár teljes kifizetését. (Általában, a felek a vételár kifizetését a hatóság jóváhagyás jogerőre emelkedése utánra teszik!)

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.04.02. 11:31

A kifüggesztett ajánlat egy elfogadott ajánlat. Az ajánlat elfogadásával a szerződés létrejött.
(Az elővásárlási jog miatt az kérdéses, hogy valóban az ajánlattevővel jött-e létre - de ez is csak addig kérdéses, amíg az elővásárlásra jogosultak számára nyitva áll a határidő.)

www.kbs-ugyved.hu

MajorDomus # e-mail 2014.04.01. 23:17

köteles megvenni?

szerződés aláirás elött?
(bocs nem értek hozzá,de földügyben érdekelt vagyok,ezért kérdezem!)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.04.01. 22:40

Mi az, hogy elállt? Nem állhat el.

www.kbs-ugyved.hu

MajorDomus # e-mail 2014.04.01. 22:34

szerintem jobb ha kifüggeszted,
nehogy
megtámadja valaki!

nemtudomka1 # e-mail 2014.03.31. 20:25

Földeladás kifüggesztése ügyben lenne kérdésem.2014. jan.végén beadtam az önkormányzathoz egy vételi ajánlatot termőföldre.A 60 nap lejárt, de aki meg akarta venni elállt a szándékától.Senki nem jelentkezett aki megelőzné.Közben egy uj lehetséges vevő jelentkezett.Ujra ki kell függeszteni?Ha eláll 60 napon belül, ujra?Igy megy majd életem végéig?Már az elsőnél tudomást szerezhettek a földr eladásáról akik megelőzik sorrendben a vevőmet.Főleg, hogy körülöttem egyetlen földet sem művelnek már.Egyedűl vagyok egy min.5-6 hektáros területen.Mindenki elhagyta a kertjét.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.02.28. 00:10

405/2012. (XII. 28.) Korm. rendelet a részarány földkiadás során keletkezett osztatlan közös tulajdon megszüntetésének részletes szabályairól

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.02.27. 23:33

lásd mint fent

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.02.27. 21:34

2. Csak arra szolgál.
3. Arról külön jogszabály van. A hirdetményt a földhivatalban teszik közzé. (Vagy legalábbis ott is.)
4. lmf.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.02.27. 20:53

2. Mit lehetne azon kifüggeszteni? Milyen elővásárlási joga lehetne ott bárkinek is?

3. Jelenleg nem osztva használják a tulajdonosok az ingatlant?

4. Mi a jelentősége?

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.02.27. 18:43

Ha mind a két vevőd eláll, akkor, persze összejöhet. De miért állnának el, és ha elállnak is, az új ajánlatot is ki kell függeszteni, és megint lehetnek elővásárlási joggal élők.

www.kbs-ugyved.hu

MIMIMI88 # e-mail 2014.02.27. 09:57

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Kifüggesztésre került egy földterületünk, van rá egy vevő, aki szomszéd, helyi lakos és állattartással foglalkozik. Nemrég kaptunk egy jobb ajánlatot a területre. Az illető nem helybeli.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen úton lehetne a területet a jobb ajánlatot kínáló számára eladni. Van-e erre valamilyen mód? pl. gondolok itt arra, hogy eláll a megvásárlás jogától a helybeli.
Várom válaszát! Előre is nagyon köszönöm!

lajcsó # e-mail 2014.02.24. 22:10

"Ha veled egy sorban lévő jobb feltételeket ajánl (többet ígér) ő is előz." Ezzel azért vitatkoznék, mivel ez elővásárlási jog nem pedig licitálás. A vételi ajánlatot - teljes terjedelmében - vagy elfogadja az elővásárlásra jogosult vagy nem.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Immaculata (törölt felhasználó) #   2014.02.24. 19:48

Helyben lakó szomszéd megelőz.

Ha veled egy sorban lévő jobb feltételeket ajánl (többet ígér) ő is előz.

Immaculata (törölt felhasználó) #   2014.02.24. 12:58

hamarosan kiderűl"
Kicsit bővebben? Hol mikor ki által?

A földhivatal vagy nem jegyzi be, vagy csak a férj részét.

A jegyzőnek észlelnie kellett volna. Ilyen tartalommal nem is függeszthette volna ki. Fejet csóvál.