Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Termőföld kifüggesztés

Tibikiraly # e-mail 2020.10.13. 15:47

Köszönöm a választ!

"e törvény eltérő rendelkezése hiányában" - Ezt a pontot én is olvastam, és reméltem, hogy van valami kitétel, hogy pl. a hétvégi ház kizárja, mivel nem minősül mezőgazdasági ingatlannak...

Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy mindenhol van valami hektárgyűjtögető földesúr, aki keresztbe tesz és megveszi elővásárlással VAGY ha magasabb összeget írunk a a szerződésbe (és ez neki nem tetszik), a kapcsolatai kihasználva törölteti az adásvételt...

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.12. 07:16

Ha előtt megosztják az ingatlant. ” „Vagy ha a "szántót" is kivonatják a művelés alól.

Ebben vastagon benne van, hogy alapból nem. Sapienti sat.

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2020.10.11. 21:55

A kérdés az volt, hogy megveheti-e az ingatlant kifüggesztés nélkül?
Pont erre nem kapott választ a kérdező.
Mivel az egész ingatlan a Földforgalmi törvény hatálya alá tartozik, kifüggesztés nélkül nem vásárolható meg!

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.11. 20:54

Igen. És? Vitatta ezt bárki? Mondtunk mást?

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2020.10.11. 18:41

Nem tetszett figyelmesen olvasni a törvényt!
"4. § Ha a tanyának nem minősülő földrészleten belül az 5. § 17. pontjában meghatározott művelési ágban nyilvántartott alrészlet van, annak területnagyságától függetlenül - e törvény eltérő rendelkezése hiányában - a teljes földrészletre e törvény rendelkezéseit kell alkalmazni."

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

drbjozsef #   2020.10.11. 11:58

Vagy ha a "szántót" is kivonatják a művelés alól. Ami olcsó nem lesz, de talán ne lehetetlen, tekintve, hogy 500nm még egy építési teleknek se nagy, nemhogy gazdálkodni.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.11. 09:19

Ha előtt megosztják az ingatlant. Ami nem biztos, hogy menni fog, mert úgy a beépítettség alighanem meghaladná a megengedett mértéket.

www.kbs-ugyved.hu

Tibikiraly # e-mail 2020.10.10. 20:29

Tiszteletem!

Szeretnék megvenni egy hétvégi házat, a tulajdoni lapon egy helyrajzi számon szerepel, megnevezése:
"a" "Kivett hétvégi ház, udvar" 400 m2 (minőségi osztály, és AK érték O)
"b" "Szántó" 512 m2 (van minőségi osztály és AK érték)
A földrészlet teljes területe: 912 m2

A helyszínrajzon állandó (nem szaggatott) vonallal el van választva, "a - Szántó", "b - Udvar"

(A valóságban kerítéssel el van választva.)

Érdeklődni szeretnék, hogy külön az "a" pontban jelezett "Kivett hétvégi ház, udvar"-t megvehetem kifüggesztés nélkül? Elvégre nincs minőségi osztálya, és AK értéke sem.

A földtörvényben nem találtam erre utaló leírást - "Tanya" megjelölésű ingatlanra kitér, de ennek más a besorolása (és a funkciója sem mezőgazdasági).

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.09.30. 23:19

Elképzelni én is szinte bármit el tudok. Annak idején megvolt a Bo Derek.

www.kbs-ugyved.hu

Dr.K.n.z. # e-mail 2020.09.30. 21:26

Tisztelt Szk 47,kèrem keressen meg a lakaseladolakas@gmail.com email cimen,mert elkèpzelhető,hogy tudok megoldást a kèrdèsère.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.09.30. 18:52

Ha szigorúan vesszük azt az "ellást", akkor nincs.

www.kbs-ugyved.hu

SzK74 # e-mail 2020.09.30. 18:43

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A kérdésem az lenne, hogy van e lehetőség a már kifüggesztett földterületnél elállni az eladási szándéktól.

Válaszát előre is köszönöm!

lajcsó # e-mail 2020.08.15. 12:29

A jegyző szerintem, akkor jár el helyesen, ha nyilatkoztatja az eladót arról, hogy kéri-e a szerződés kifüggesztését.
Illetve, a jegyző konkrét eladói kérelem hiányában nem függeszti ki a szerződést.
Nem tartom valószinünek azt, hogy jegyző külön kérés nélkül, önszorgalomból kifüggeszti a szerződést. Ha ez mégis megtörténik ilyen akkor sem az önkényeskedés a megoldás, hanem szólni kell a jegyzőnek, hogy ezt nem kérték tőle.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Csuklósbusz #   2020.08.15. 03:42

Netes kifüggesztés is össze -vissza van, van ahol fel sem rakják a szerződést hogy mibe is lehetne belépni. Csak az árat meg hogy melyik földet. Lásd pl ezt:

https://hirdetmeny.magyarorszag.hu/hirdetmeny?…
De itt pl korrekt módon a szerződést is felrakják :
https://hirdetmeny.magyarorszag.hu/hirdetmeny?…

Szóval kb az első szabálytalan mert a neten nincs kifüggesztve rendesen!?

Azonkívül visszatérve a hirdetőtáblára.. A jegyzővel hogy közli az eladó hogy hogyan dönt hogy kirakja -e vagy sem, illetve ha nem kötelező oda kirakni akkor én mint vevő ha leszedem milyen szankció járhat érte?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.08.14. 09:43

Az attól függ x2

www.kbs-ugyved.hu

Jutka70 # e-mail 2020.08.13. 19:16

Üdv, az eladónak kell adóznia az eladót föld után? ill. a vásárlónak kell e illetéket fizetni amennyiben nem adja el 5 éven belül?

lajcsó # e-mail 2020.08.13. 08:07

A jogszabály konkrétan nem határozza meg, hogy ki jogosult dönteni a hirdetőtáblán való kifüggesztésről. Álláspontom szerint az eladó jogosult erről dönteni, hiszen az ő kötelessége a szerződés közzétételéről gondoskodni.
Tehát, ha az eladó kéri a szerződés közzétételét, majd leveszi a hirdetőtábláról, majd oda újra visszahelyezi az már nem jogi, hanem inkább orvosi eset.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Csuklósbusz #   2020.08.12. 15:16

Tehát a hivatalba már nem kötelező kitenni?

Ha mégis kiteszik de én lelopom onnan, utolsó nap visszateszem azért milyen büntetést kaphatok?

lajcsó # e-mail 2020.08.03. 19:57

"A szerződés tájékoztató jelleggel a föld fekvése szerint illetékes települési önkormányzat polgármesteri hivatala hirdetőtábláján is kifüggeszthető az elektronikus közzététellel megegyező időtartamra."
(Földforgalmi törvény 21. § (2) bek, második mondata)

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.08.03. 17:52

Úgy érted, a jegyzőnek nem kötelező szó kilógatni a faliújságra. Nekünk ez teljesen mindegy, az az eljárás, amit a "kifüggesztés" a mi számunkra jelent, változatlanul megmaradt.

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2020.08.03. 17:33

Megjegyzem, hogy július 1-től nem kötelező az adásvételi szerződést kifüggeszteni az illetékes önkormányzatnál, ez csupán lehetőség maradt!
Az internetes felületen való közzététel viszont kötelező.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.08.03. 13:07

Ez csak akkor igaz, ha a szomszéd földműves. Ha nem az, nincs is elővásárlási joga. De ha van neki, akkor is ki kell fügeszteni stb.

www.kbs-ugyved.hu

Buborek88 # e-mail 2020.08.03. 09:08

Kedves Fórumozók!

Ha egy eladó telket (gyümölcsös) szeretne megvásárolni a közvetlen szomszéd, akit ha jól értelmezem csak az Állam előz meg az elővásárlási jog rangsorában, akkor is ki kell függeszteni az adásvételi szerződést és így is nagyjából fél évvel kell számolni az ügyletre?

drbjozsef #   2020.06.08. 12:24

MJózsef,

Ha ez termőföld, akkor van/lehet még vagy egy tucat elővételi jogosult is a tulajdonostársadon kívül. Ezért kell kifüggeszteni.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.06.08. 11:57