Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás


Termőföld kifüggesztés

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.12.28. 14:26

A kormányhivatal folytatja le az árverést.

www.kbs-ugyved.hu

Haner (törölt felhasználó) #   2020.12.28. 09:51

Tisztelt szakértők!
Termőföldet szeretnék venni árverésen.
Mezőgazdász a végzettségem.
Szántó,gyümölcsös,szőlő,legelő besorolású a föld.
Arany korona értéke van(kat.t.jöv.k.fill. 2.91)!
Úgy tudom, hogy a végrehajtó nem folytathatja le az árverést, nincs is feltéve az oldalra gondolom ezért.
A tulajdoni lapon látom a végrehajtási bejegyzést.
Van valakinek tapasztalata mennyi ideig tart ez a fajta eljárás? Föld árát már meghatározták? Személyesen fog menni a licit?
Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.12.27. 13:48

Lehet így, és lehet úgy. Mi van azon a széljegyen pontosan?

www.kbs-ugyved.hu

kabosa # e-mail 2020.12.27. 13:36

Tisztelt Szakértők!
Szomszédomban lévő 1 kert és 2 gyümölcsös tulajdonilapján néhány napja már széljegyen szerepel a leendő tulajdonos.

  1. kédés: (mivel a kifüggesztéseket napról napra figyelem, és ez a fenti ingatlanokkal nem tötrént meg) széljegyre kerülés után töténik meg a kifüggesztés?
  2. kérdés: (ha mégis elkerülte volna a figyelmemet a kifüggesztés) hol tudom megnézni, hogy ki volt -e valaha függesztve? (a kifüggsztések weblaőján csak 2 hónapra tudok visszakeresni).

Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.11.15. 19:02

Azt kell megkínálni, aki a Ptk. szerint elővásárlásra jogosult. De ezt az eljáró ügyvédnek tudnia kell.

www.kbs-ugyved.hu

metal 17 # e-mail 2020.11.15. 17:02

T. Szakértők! Szántóföld adásvételi szerződés megkötését be kell jelenteni a szomszédoknak vagy elég a közzététel és a kifüggesztés. Üdv:Tibor

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.11.12. 09:04

Nem tartozik a fölforgalmi törvény hatálya alá.

www.kbs-ugyved.hu

skodajoe # e-mail 2020.11.11. 20:50

Üdvözlöm!
Szeretnék vásárolni egy külterületi ingatlant, ami a tulajdoni lapon "kivett tanya"-ként szerep.
Érdeklődnék milyen szabályok vonatkoznak rá? Ki kell függeszteni, stb.....?

Tibikiraly # e-mail 2020.10.13. 15:47

Köszönöm a választ!

"e törvény eltérő rendelkezése hiányában" - Ezt a pontot én is olvastam, és reméltem, hogy van valami kitétel, hogy pl. a hétvégi ház kizárja, mivel nem minősül mezőgazdasági ingatlannak...

Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy mindenhol van valami hektárgyűjtögető földesúr, aki keresztbe tesz és megveszi elővásárlással VAGY ha magasabb összeget írunk a a szerződésbe (és ez neki nem tetszik), a kapcsolatai kihasználva törölteti az adásvételt...

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.12. 07:16

Ha előtt megosztják az ingatlant. ” „Vagy ha a "szántót" is kivonatják a művelés alól.

Ebben vastagon benne van, hogy alapból nem. Sapienti sat.

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2020.10.11. 21:55

A kérdés az volt, hogy megveheti-e az ingatlant kifüggesztés nélkül?
Pont erre nem kapott választ a kérdező.
Mivel az egész ingatlan a Földforgalmi törvény hatálya alá tartozik, kifüggesztés nélkül nem vásárolható meg!

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.11. 20:54

Igen. És? Vitatta ezt bárki? Mondtunk mást?

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2020.10.11. 18:41

Nem tetszett figyelmesen olvasni a törvényt!
"4. § Ha a tanyának nem minősülő földrészleten belül az 5. § 17. pontjában meghatározott művelési ágban nyilvántartott alrészlet van, annak területnagyságától függetlenül - e törvény eltérő rendelkezése hiányában - a teljes földrészletre e törvény rendelkezéseit kell alkalmazni."

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

drbjozsef #   2020.10.11. 11:58

Vagy ha a "szántót" is kivonatják a művelés alól. Ami olcsó nem lesz, de talán ne lehetetlen, tekintve, hogy 500nm még egy építési teleknek se nagy, nemhogy gazdálkodni.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.11. 09:19

Ha előtt megosztják az ingatlant. Ami nem biztos, hogy menni fog, mert úgy a beépítettség alighanem meghaladná a megengedett mértéket.

www.kbs-ugyved.hu

Tibikiraly # e-mail 2020.10.10. 20:29

Tiszteletem!

Szeretnék megvenni egy hétvégi házat, a tulajdoni lapon egy helyrajzi számon szerepel, megnevezése:
"a" "Kivett hétvégi ház, udvar" 400 m2 (minőségi osztály, és AK érték O)
"b" "Szántó" 512 m2 (van minőségi osztály és AK érték)
A földrészlet teljes területe: 912 m2

A helyszínrajzon állandó (nem szaggatott) vonallal el van választva, "a - Szántó", "b - Udvar"

(A valóságban kerítéssel el van választva.)

Érdeklődni szeretnék, hogy külön az "a" pontban jelezett "Kivett hétvégi ház, udvar"-t megvehetem kifüggesztés nélkül? Elvégre nincs minőségi osztálya, és AK értéke sem.

A földtörvényben nem találtam erre utaló leírást - "Tanya" megjelölésű ingatlanra kitér, de ennek más a besorolása (és a funkciója sem mezőgazdasági).

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.09.30. 23:19

Elképzelni én is szinte bármit el tudok. Annak idején megvolt a Bo Derek.

www.kbs-ugyved.hu

Dr.K.n.z. # e-mail 2020.09.30. 21:26

Tisztelt Szk 47,kèrem keressen meg a lakaseladolakas@gmail.com email cimen,mert elkèpzelhető,hogy tudok megoldást a kèrdèsère.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.09.30. 18:52

Ha szigorúan vesszük azt az "ellást", akkor nincs.

www.kbs-ugyved.hu

SzK74 # e-mail 2020.09.30. 18:43

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A kérdésem az lenne, hogy van e lehetőség a már kifüggesztett földterületnél elállni az eladási szándéktól.

Válaszát előre is köszönöm!

lajcsó # e-mail 2020.08.15. 12:29

A jegyző szerintem, akkor jár el helyesen, ha nyilatkoztatja az eladót arról, hogy kéri-e a szerződés kifüggesztését.
Illetve, a jegyző konkrét eladói kérelem hiányában nem függeszti ki a szerződést.
Nem tartom valószinünek azt, hogy jegyző külön kérés nélkül, önszorgalomból kifüggeszti a szerződést. Ha ez mégis megtörténik ilyen akkor sem az önkényeskedés a megoldás, hanem szólni kell a jegyzőnek, hogy ezt nem kérték tőle.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Csuklósbusz #   2020.08.15. 03:42

Netes kifüggesztés is össze -vissza van, van ahol fel sem rakják a szerződést hogy mibe is lehetne belépni. Csak az árat meg hogy melyik földet. Lásd pl ezt:

https://hirdetmeny.magyarorszag.hu/hirdetmeny?…
De itt pl korrekt módon a szerződést is felrakják :
https://hirdetmeny.magyarorszag.hu/hirdetmeny?…

Szóval kb az első szabálytalan mert a neten nincs kifüggesztve rendesen!?

Azonkívül visszatérve a hirdetőtáblára.. A jegyzővel hogy közli az eladó hogy hogyan dönt hogy kirakja -e vagy sem, illetve ha nem kötelező oda kirakni akkor én mint vevő ha leszedem milyen szankció járhat érte?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.08.14. 09:43

Az attól függ x2

www.kbs-ugyved.hu

Jutka70 # e-mail 2020.08.13. 19:16

Üdv, az eladónak kell adóznia az eladót föld után? ill. a vásárlónak kell e illetéket fizetni amennyiben nem adja el 5 éven belül?

lajcsó # e-mail 2020.08.13. 08:07

A jogszabály konkrétan nem határozza meg, hogy ki jogosult dönteni a hirdetőtáblán való kifüggesztésről. Álláspontom szerint az eladó jogosult erről dönteni, hiszen az ő kötelessége a szerződés közzétételéről gondoskodni.
Tehát, ha az eladó kéri a szerződés közzétételét, majd leveszi a hirdetőtábláról, majd oda újra visszahelyezi az már nem jogi, hanem inkább orvosi eset.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd