Termőföld kifüggesztés


Emily87 # 2021.08.16. 15:53

Tisztelt Fórumozók!

Ha már lekerült a kifüggesztésről a termőföld szerződés, meg is kaptam róla 07.20-ával az értesítést, hogy továbbításra került az illetékes mezőgazdasági hivatalnak, szervezetnek, jognyilatkozat beadására nem került sor, akkor onnantól kezdve mikorra várható, hogy a vevő kifizesse a vételárat? Mikor kerül mindez jóváhagyásra? Köszönöm

drbjozsef # 2021.06.20. 12:30

Ez komoly?

Bea1 # 2021.06.19. 22:30

Kedves csoporttagok

Mi lehet az a vételár, ammennyiért egy vípparti, 1500 négyzetmétere szántó "átmehet a földbizottságon"?

A vízparti vetület miatt a stégépítési lehetőség is adott.

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.02. 15:40

Igen.

Mona04 # 2021.03.02. 13:46

Tisztelet Hozzászólók!

Az előhaszonbérleti joggal lenne egy kérdésem.

Szeretnék egy szántót bérelni, ami úgy helyezkedik el, hogy köztünk egy út van. Ebben az esetben szomszédnak minősül a két szántó?

Válaszokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.02. 09:48

Rosszul értelmezed.

bm001 # 2021.03.02. 09:23

Köszönöm
Szerintem sajnos ez nem jó nekem:

(GYIK)
'Mikor lesz a termőföldből kivett terület?' ... 'tervezett beruházás (igénybevétel) megvalósulásáig a földrészlet az ingatlan-nyilvántartásban termőföldként fog szerepelni.' ...

Ha jól értelmezem, akkor csak a megvásárlás, majd házépítés után szűnne meg termőföldnek lenni, nekem viszont már a telek megvásárlás előtt kellene ez.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.02. 08:26
bm001 # 2021.03.02. 08:13

Rövid háttérinfónak szántam, nem gondoltam, hogy válasz helyett inkább az lesz darabokra szedve.

Ha tényleg lehet, akkor esetleg a módját is megtudhatnám?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.02. 06:57

Lehet. Most jobb?
(De ha csak ezt akartad kérdezni, akkor nem kellett volna belekeverni, hogy külterület/belterület meg a szomszédok...)

bm001 # 2021.03.01. 21:48

Látom az ügyfelek általában nem tudják mit is akarnak kérdezni :)

Hrsz:
Úgy értettem, hogy a környéken 5 főszámjegyű kb folyamatos a belterület, pl 12345 12346/1 stb, és 4 főszámjegyű kb folyamatos a külterület, pl 0123 0124/1 stb.
Egyszerű vidék, nem Bp.

Az lke2 jelű kertvárosias lakóterületet a főépítészi, és az építésügyi hivatal is írta.

Az online földhivatali rendszerben lekérdeztem több környékbeli telket (utána csak ingatlan leíró adatot, nem teljes tulajdoni lapot töltöttem le), azok belterületek.
Egyébként eleve a lekérdezésnél meg kell adni, hogy kül vagy belterületet kérdezek le, nem ad találatot az adott hrsz-ra, ha másikat adom meg.

Egyedül azt nem sikerült kiderítenem, ami a kérdésem is volt, hogy el lehet-e valahogy tüntetni az AK értéket, hogy ne kelljen kifüggeszteni.

Város túlsó felén láttam olyan eladó üres telkeket, amik szintén külterületek, viszont kivont építési terület a megnevezésük. Ezeket nem kell kifüggeszteni.
De hogy szántóból is lehet-e valahogy kivont építési területet varázsolni, az rejtély, sehol nem kaptam rá érdemi választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.01. 16:32

No, ez meg a másik. Sok zártkert ránézésre kertváros. Pedig azok az épületek telekkönyv szerint "gazdasági épületekek", "terménytárolók" meg "szerszámoskamrák"...

Grave7 # 2021.03.01. 15:50

@bm001:
Földhivatali tulajdoni lap szerint külterület/szántó, helyrajzi száma is olyan, nem a belterületekhez hasonló.

Arra gondolsz, hogy pl. az '123' tipikus külterületi föld hrsz? Míg az '12345/6/A/78' pedig belterületi?

Az első tévedés, teljesen normális az is, ha belterületi családi házaknak pl. '987' vagy '12345/2' a helyrajzi számuk.

Írod:
kertvárosias terület, közművek bekötve, körülötte minden belterület családi házakkal
Más, közvetlenül szomszédos ingatlanok tulajdoni lapját is lekérted (hrsz szerint, pl. térképmásolat segítségével), azért állítod biztosan, hogy a természetben családi házas ingatlan az a tulajdoni lapon is így szerepel?

bm001 # 2021.03.01. 15:11

Nem szeretnék konkrét hrsz-t.

Egyébként tulaj is mondta, illetve ügyfélkapu - online közmű /online földhivatal oldalakkal lekérdeztem, ezenkívül volt már köröm az építésüggyel/ főépítészeti hivatallal/ földhivatallal, segítőkészek voltak, csak van amiben körbe mutogattak, hogy másik az illetékes.

Ezért jöttem ide, hátha valaki véletlenül belefutott már hasonlóba, s van ötlete.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.01. 14:58

Na, milyen az a hrsz? Nem írndád ide be?

bm001 # 2021.03.01. 14:19

drbjozsef,

Eddigiek alapján úgy tudom ez 2 független dolog.

Földhivatali tulajdoni lap szerint külterület/szántó, helyrajzi száma is olyan, nem a belterületekhez hasonló.

Az lke-2 az meg városrendezési szempont, és főépítészi hivatal hatásköre.

drbjozsef # 2021.03.01. 13:23

bm001,

Én nem értek hozzá, de ez nekem fura.

Az LKE-2 egy övezeti besorolás, annak teljes egészében a belterületben kell feküdnie. Ez a bizonyos telek is az kell legyen.

Nem azzal kevered, hogy ezt a telket nem vonták ki művelési ág alól?

bm001 # 2021.03.01. 11:03

Tisztelt Szakértők/ Fórumozók,

Adott egy 800m2 telek, lke2 kertvárosias terület, közművek bekötve, körülötte minden belterület családi házakkal, ez viszont ki tudja miért külterület/szántó...

Ha jól értelmeztem, akkor belterületbe vonás hosszadalmas folyamat lenne, és eladó fizethetné a pár éve bevezetett törvény miatt a 90%-os illetéket.

Külterület/szántóként az AK érték miatt viszont szintén hosszadalmas/ bizonytalan lenne megvenni a kifüggesztés miatt.

Valaki tud-e valami egyszerűbb módszert? (Pl AK értéket el lehet-e tüntetni valahogy külterületről.)

Planeta # 2021.02.28. 10:07

Koszonom szepen a valaszt!

drbjozsef # 2021.02.27. 18:37

A kerdesem az, hogy ha az ugyved hibajabol hiusul meg, vagy hosszabodik a folyamat ebben az esetben mi a teendo?

Az ügy súlyától függően sorrendben az ügyvédi kamarához, bírósághoz, rendőrséghez, vagy a nemzetbiztonsági hivatalhoz lehet fordulni.

a vevo addig nem fizet torvenyileg az eladonak mig a eljarasok (kifuggesztes, jovahagyasok stb) be nem fejezodnek

Nincs ilyen törvényi előírás. Az adásvétel ellenértékének megfizetésének módja, ideje a felek szabad megállapodása.
Hatósági jóváhagyás szükségessége esetén a szokásos is, célszerű is, hogy csak a jóváhagyás után fizet a vevő, vagy ha előbb, akkor is legfeljebb csak ügyvédi letétbe. De ahogy tetszik.

Planeta # 2021.02.27. 11:19

???
Ugy tudom ez egy forum‌, ahol lehet kerdezni

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.27. 11:13

Szerintem ne föltételezgess.

Planeta # 2021.02.27. 07:33

Kedves Mindenki!

Termofold adas-veteli szerzodes alairas megtortent, a napokban ki lesz fuggesztve. Ahogy olvasom a torvenyt eleg sok indokkal elallhatnak a jegyzo es a hivatalok attol, hogy a jovahagyjak a szerzodest.

A kerdesem az, hogy ha az ugyved hibajabol hiusul meg, vagy hosszabodik a folyamat ebben az esetben mi a teendo? Ugyved hibaja alatt ertem‌, hogy peldaul nem volt eleg specifikus, vagy korultekinto az altala megirt szerzodes, esetleg nem felelt meg a formai eloirasoknak (szalaggal atkotott stb.) Mivel o az ugyved, aki jartas a torvenyekben, ezt ugy gondolom tudnia kell es ezert biztuk meg ot.

Valamint a vevo addig nem fizet torvenyileg az eladonak mig a eljarasok (kifuggesztes, jovahagyasok stb) be nem fejezodnek, vagy lehetett volna olyan szerzodest is irni, ami esetleg a kifuggesztes elott, vagy a kifuggesztes utan, de meg a tobbi engedelyezesi eljaras elott megmondja, hogy a vevo kifizeti a vetalarat?

Elore is nagyon koszonom!

Planeta

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.25. 18:34

Azon nem múlik.

Füge1 # 2021.02.25. 17:57

Tisztelt Cím! A kérdésem az, hogy 3300 nm-es szántó eladásakor is szükséges-e a kifüggesztés a Polgármesteri hivatalban, mivel 1 hektár alatt van a terület. Köszönöm.