Beázás a társasházban


MajorDomus # 2013.08.20. 20:44

Nincs.a magántulajdonod.

shabalala # 2013.08.20. 12:58

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Egy öreg társasház tetőtéri lakás van a tulajdonomban.
A társasház 1970 körül épült,a tetőteret 1980-ban húzták fel rá utólag.
Előttem két tulajdonosa volt a tetőtéri ingatlannak.
Az előző két tulajnál is fennállt az a probléma,hogy a lakáshoz tartozó terasz -melynek vízelvezetését nem szakszerű módon oldották meg - áztatta az alatta lévő lakást és a társasház falát.
Ezzel mindenki tisztában volt,de nem tettek ellene semmit.
Miután megvettem a lakást - 2003-ban - senki nem szólt ezzel kapcsolatban nekem.
Az idén kaptam felszólítást a közös képviselőtől,hogy oldjam meg a problémát saját költségen.

A javítás költsége nem kevés, kb. 200-250.000,-Ft.
Ezt valóban nekem kell megoldanom? Én jóhiszeműen vettem meg a lakást és a társasháznak volt rá 30 éve hogy rendezze ezt a problémát,de nem tette.
Nincs arra lehetőség,hogy a társasház költségére csináltassam meg,vagy legalább egy részét állja a társasház?

N.Júlia # 2013.06.27. 08:12

Köszönöm!

Mufurc_nagyon # 2013.06.26. 20:46

Kedves N.Júlia!
Az osztatlan közös tulajdon meghibásodása miatt keletkezett kárért a társasház felel.
Mind a meghibásodás, mind a hiba miatt keletkezett kár rendezése a társasház közös költségének terhére megy.

A meghibásodást, leírást, fényképeket tértivevényes levélben küldjék el a képviselet számára.

Amennyiben nem rendeződik az ügy, akkor adom a továbblépés lehetőségét.
De ne kiáltsunk farkast;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

N.Júlia # 2013.06.26. 12:27

Üdvözletem,

segítséget szeretnék kérni a követező témában:
4 emeletes, kb 60 éves társasházban lakunk, tulajdonosként. Tavaly a fürdőszobánk beázott a felettünk (3. emeleten) lévő lakásból. Ekkor a beázást a társasház biztosítására rendbe tetettük.
Idén újra beázott a fürdőszoba, két helyen is. A felettünk lakó elmondása szerint nem áztatott el minket. Ám ezzel párhuzamosan az alattunk, 1. emeleten lakó szomszéd is beázott, elmondása szerint elég erőteljesen. Így nyilván a ház csővezeték-rendszerében lesz a gond. A kérdésem az, hogy ilyenkor kit milyen felelősség (jogi, anyagi) terhel, a ház fizeti ki a felújítást vagy a lakók, ha a lakókat terheli a költség, kötelezhetők-e a munkálatok elvégeztetésére, illetőleg egy ilyen esemény (maga a vezetékcsere) biztosítási káresemény körébe tartozik-e. (Közös költséget természetesen elmaradás nélkül fizetjük.)
Mire hivatkozhat a közös képviselő az érintett lakások tulajdonosainak pro és kontra, mi tartozik egy ilyen esetben az ő felelősségi körébe, mi a kötelessége, illetve nekünk mi a teendőnk?

Minden szakértő hozzászólást előre is köszönök!