Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Beázás a társasházban

MajorDomus # e-mail 2019.07.12. 21:16

Az a legokosabb.

patroni # e-mail 2019.07.12. 09:50

Hát... akkor egyelőre várakozó állásponton vagyok.

MajorDomus # e-mail 2019.07.11. 21:07

Nem kell!
Az önkormányzat hatásköre nem terjrd ki a magánlakásodra.

patroni # e-mail 2019.07.11. 15:17

Nem, de még a legelején beszéltem a főnökükkel, aki az építészeti osztályvezető is a polgármesteriben. Az csak azt hajtogatta, hogy önkormányzati rendelet van rá, hogy ők kötelesek a beázásokat ellenőrizni.

Csak az lesz, hogy a kormányhivatalban törvényességi kontrollt kérek én erre a rendeletre, mert az állami szabályozást nem bírálhatják felül, de addig nem tudom, mit csináljak.

MajorDomus # e-mail 2019.07.10. 22:01

A saját lakásodba még a rendőr is csak házkutatási parancs birtokában léphet be.
Senkit nem vagy köteles beengedni.

patroni # e-mail 2019.07.10. 17:01

Nem biztos, hogy jó... valószínűleg arra, amire eddig, hogy be akarnak hatolni, körül akarnak nézni, és csak addig várjak, amíg odaérnek az embereik a kocsival. Borítékolható.

MajorDomus # e-mail 2019.07.09. 22:14

Egyszerű!
Hivd fel őket telefonon! A dróton keresztűl nem tudnak betörni,de legalább megtudod mit akarnak,s mire hivatkoznak.

patroni # e-mail 2019.07.09. 11:38

Hát nem hagyták abba, további fejlemények vannak. Tegnap délelőtt tíz óra felé feljöttek ketten, és ököllel ütötték, rúgták az ajtót. Nem értettem, mi az, majdnem kimentem a gumibottal rendet tenni, amikor kezdtem arra gyanakodni, hogy a közteresek érkeztek meg. Már lefelé mentek, mikor kiderült, hogy tényleg ők.

Nem mentem utánuk társalogni, mert abból ezek után üvöltés lett volna.

A telefonom jelezte, hogy az sms-üzenettároló megtelt, töröltem belőle, mire megjelent, hogy állítólag aznap 7.56-kor volt tőlük egy nem fogadott hívásom (aztán még kettő) de a telefon híváslistája nem jelzett nem fogadottat. Most már tényleg nem tudom, mit csináljak, közterület-felügyelet ez, vagy magánhadsereg?

MajorDomus # e-mail 2019.07.06. 23:26

A vitriol tartósit!
Nekem is van anyósom.........

patroni # e-mail 2019.07.06. 10:07

Meglehetősen.Az ember azért feltételezné, hogy az emberi életnek azért van egy végső határa, de az ilyenek nagyon sokáig szoktak élni.Ha csak a 100-at megelőlegezem neki, az még 23 év, szerintem én előbb befejezem. Végül is, az is egy megoldás.

MajorDomus # e-mail 2019.07.04. 21:20

Pech

patroni # e-mail 2019.07.04. 11:55

Hát... a helyzet az, hogy idén 77 éves, szóval már nem az a kimondott menyecske. Ráadásul úgy tud üvölteni, ha belejön, hogy akkor már inkább a légvédelmi sziréna. Hanem, ő ilyenkor nyaranta el szokott járni gyógyfürdőbe, lehet, hogy ott van.

MajorDomus # e-mail 2019.07.03. 20:56

Ezt beszéld meg a szomdzédasszonnyal,sőt,ha csinos,járj hozzá fürödni!
Akkor biztos nem áztatod el!

patroni # e-mail 2019.07.03. 14:01

Köszi!

Valami történhetett, mert egyelőre csönd van.Elkérték a telefonszámomat, de nem hívtak, és még azóta nem kerestek. Most vagy figyelmeztette őket valaki, bár, amint mondom, szabálytalanul vagy nem, városi rendelet van rá, aláírva a polgármester és a jegyzőnő által.

Vagy az van, hogy az alattam lakó szomszédasszony a víztakarékossági intézkedéseim következtében megszáradt. Egyébként soha nem értettem, a probléma fennállásának negyven éve alatt (bizony, voltak olyan idők, a 70-es években, hogy minden évben szétverette a fürdőszobánkat, egyszer végig az egész strangot, a szerelők már lilultak, ha meghallották, hogy megint a mi házunkban kell dolgozni) szóval, mindig azzal szokott jönni, hogy csupa víz a plafonja, majdnem leszakad.

Mármost, ha nincs valami egészen extra (többköbméteres összetört akvárium, totális csőrepedés a falban), akkor a beázás többnyire egy tenyérnyi vízfolttal kezdődik, aztán folyamatosan lesz egyre több tenyérnyi. Miért nem lehet akkor szólni, hogy valami baj van, amikor még gyorsan és aránylag egyszerűen lenne a probléma kezelhető?

MajorDomus # e-mail 2019.07.01. 20:33

Ezért írtam,hogy ne engedje be őket.

rigoz # e-mail 2019.06.30. 20:36

Intézkedési és belépési joga sem!

MajorDomus # e-mail 2019.06.30. 20:29

Magánterületen semmiféle birságolási joga nincs!

patroni # e-mail 2019.06.29. 12:57

(Csak egy bírsággal fenyegetőzött, nem tudom, miért ment el az üzenet kétszer...)

patroni # e-mail 2019.06.29. 12:55

O.K. az ipse saját elmondása szerint a héten szabadságon volt, úgyhogy jövő héten fog keresni, mert elkérte a telefonszámom. Lehet,ennél tovább nem fog jutni, ámbár mikor találkoztunk, kérdés nélkül is bírsággal fenyegetőzött.

patroni # e-mail 2019.06.29. 12:55

O.K. az ipse saját elmondása szerint a héten szabadságon volt, úgyhogy jövő héten fog keresni, mert elkérte a telefonszámom. Lehet,ennél tovább nem fog jutni, ámbár mikor találkoztunk, kérdés nélkül is bírsággal fenyegetőzött.

MajorDomus # e-mail 2019.06.28. 22:25

Sehol...
Nem engeded be őket,inkább a szerelőt!

patroni # e-mail 2019.06.28. 13:40

Ravaszul van megfogalmazva, mert úgy írja, hogy a beázást a közteresek ellenőrzik, de nem írja, hogy bejövés útján szemlélik meg.

Ezzel együtt több, mint valószínű, hogy be fognak jönni; ordítva összeveszni nem akarok velük, se összeverekedni, de hol tudok ellenük panaszt tenni?

És van valami módja, hogy ennek az önkormányzati rendeletnek a törvényességét valamilyen fórumon felülvizsgálják? (Csodálom egyébként, hogy három éve létezik, és még senkinek nem volt vele problémája.)

MajorDomus # e-mail 2019.06.26. 21:48

Nem.

patroni # e-mail 2019.06.26. 11:51

A szaggatott vonal csak aláhúzás akart lenni, nem szövegkihúzás, csak az oldal automatikusan kicsit belekevert.

patroni # e-mail 2019.06.26. 11:49

10. Többlakásos lakóépületek közösségi együttélési szabályaival összefüggő közösségellenes cselekmények...:

1. az ingatlanban vízhasználat során más tulajdonában lévő ingatlan helyiségét önhibájából eredően eláztatja.

ELJÁRÁSI RENDELKEZÉSEK

12. §
(1) A közösségi együttélés alapvető szabályaiba ütköző magatartásokkal kapcsolatos hatáskört a jegyző gyakorolja.

(2) A rendeletben foglaltak betartását a Polgármesteri Hivatal közterület-felügyelői ellenőrzik. -------------------------------------------------------
Itt a 2016 október 23-ával keltezett, december 1-ével hatályba lépett rendelkezés. Aláírás: polgármester, jegyző.

Ez úgy értelmezendő, hogy a közteresnek szabad ki-bejárása van a lakásokba?