Kivett lakóház és udvar


oliv # 2015.05.10. 06:39

Üdvözlöm az itt levőket!

Kivett lakóház témakörben lenne kérdésem. Van egy városi belterületi telkem "Kivett lakóház, udvar, gazdasági épület" szerepel a tulajdoni lapon. Hitelt szeretnék felvenni bővítésre, de a banki ügyintéző szerint, ha nem "lakóház" szerepel így egyedül, hanem "kivett lakóház" nem hitelezhetnek, maximum telekárt számítanak (ha egyáltalán megteszik).. Van-e különbség jogállását tekintve a kettő kifejezés között? Át tudom-e minősíttetni a Földhivatalnál az előbbiről az utóbbira?

Köszönöm a válaszokat!

Olív

MajorDomus # 2014.04.07. 20:38

Nincs

zsizsit # 2014.04.04. 14:28

Hasonló kérdésem lenne, mint ami az eredeti volt, azzal a különbséggel, hogy az illetékfizetés alól szeretnék mentesülni.

Kinéztünk egy telket amin van egy omladozó ház és erre szeretnénk családi házat építeni. A tulajdoni lap szerint jelenleg ez egy "kivett lakóház, udvar". Úgy tudom, hogy ha az ember egy üres telket vásárol és négy éven belül házat épít rá, akkor az illetékmentesen megoldható. Kérdésem az, hogy ebben az esetben ez fennáll-e vagy a jelenleg a telken lévő ház lakhatatlansága és "kivett" státusza nem jelenti automatikusan azt, hogy üres teleknek számít, így meg kell rá fizetni a 4%-os illetéket.

Utóbbi esetben van bármilyen mód arra, hogy az illetékfizetést elkerüljem?

Köszönöm a segítsgéet előre is.

Replay # 2014.01.07. 11:07

Köszönöm a választ.

FreedomFighter # 2014.01.05. 16:26

Tisztelt Fórumozók!

Az "ingatlan csere" topic-ban tettem fel még tavaly egy kérdést és nem szeretnék más topic-okban "szemetelni" az ismétléssel. Úgy látom ez egy aktívabb topic, ezért itt kérném szépen, hogy ha idejük engedi tekintsék meg a kérdésem és ha idejük engedi legyenek szívesek válaszoljanak.

Köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.05. 11:00

Ott van, hogy "lakóház és udvar". Ez tény. Mit kellene ezen módosítani?

Replay # 2014.01.05. 10:15

Eredeti tulajdoni lapot kellett volna kikérnie az ügyvédünknek, amikor ránk szállt ez az ingatlan?Nem kaptunk?

Replay # 2014.01.05. 10:08

Köszönöm a gyors választ.Ha el akarnánk adni, akkor ez okozhat fennakadást?Ha fel akarjuk újítani, engedélyt kell kérnünk.Ha mi szeretnénk, akkor megváltoztatja a földhivatal az eredeti elnevezést, és felvezeti a telek és a lakóház méreteit?Ez milyen procedúrával jár és költséggel?Van értelme, vagy ha marad kivett lakóház, az teljesen kielégítő?Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.05. 09:51

A tulajdoni lap ilyen esetben nem tartalmazza, hogy mekkora a felépítmény. A térképen hozzávetőleg látszik, az irattárból meg pontosan ki is derül. Mi a probléma?

Replay # 2014.01.05. 09:43

Vásároltunk,talán szerencsétlenségünkre egy ingatlant,mert gyorsan szabadulni akartunk a panelből.Mint később kiderült,nincs a tulajdoni lapon meghatározva, hogy ebből mennyi nm a ház,nem tudom, hogy ez baj-e?"Kivett lakóház és udvar" áll rajta ,652 nm.Valamint tervrajz sincsen.Engedély nélküli hozzáépítés is történt, de az már több mint tíz éve.Szeretnénk felújítani, tető, ablakok,ajtók cseréje,vagy eladni.Mi a teendő?Segítsetek kérlek!Köszi