Társasház vagy nem?


adiapu # 2005.01.27. 16:21

Üdv. Nagrol!

Köszönöm a felvilágosítást!

Helló

nagrol # 2005.01.27. 09:21

Helló,
Társasházi alapító okiratot kell írni, melyben felsorolásra kerülnek a külön (két lakás) és közös tulajdonok. Ezt mindenki aláírja (ügyvéd is) és ez alapján a földhivatal bejegyzi a társasházat és a két lakás külön helyrajzi számon lesz nyílvántartva.
A tulajdoni hányadok (és egyben a szavazati arány) a lakások hasznos alapterülete alapján kerül meghatározásra.
üdv

adiapu # 2005.01.26. 21:05

Üdvözlet mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, mivel sokféle verziót hallottam már a következő témában. Emeletráépítéssel egy teljesen külön bejáratú, önálló új lakást építettünk apósomék házára. Az építkezést befejeztük, minden engedélyünk rendben van, beleértve a lakhatási engedélyt is. A felvett kölcsön feleségem és az én nevemen van, mi fizetjük természetesen, adóstársak a feleségem szülei. A tulajdoni lapon apósom és anyósom szerepel fele-fele arányban tulajdonosként még a mai napig, mivel a helyrajzi szám és cím is változatlan maradt. Kérdésem az lenne, hogy miképpen lehet elrendezni, hogy az emelet a feleségem és az én nevemre kerüljön, és csak az alsó szint maradna apósomék nevén. Hallottam a társasházzá nyilvánításról, de nem igazán tudom, hogy az miképpen működne. Esetleg van-e más lehetőség is erre? Ez a névre íratás mennyi pénzbe kerülne kb? Amennyiben több lehetőség is kínálkozik, úgy azok közül melyik a legegyszerűbb?Az is érdekelne, hogy amíg nincs a nevünkön a felső szint, addig esetleg bármikor kitehetnének minket, mivel még papíron ők a ház tulajdonosai. ( Ezt csak tájékozódó jelleggel kérdezem, mivel nagyon jó a viszonyunk, de soha nem lehet tudni! )

A segítséget előre is köszönöm!

Tisztelettel:

Ádiapu