Nincs meg a tuljadonos!


blade # 2005.03.03. 21:42

Köszönöm szépen a válaszokat így már be merek költözni. :-)
Állandóra bejelentkezni semmi esetre sem tudok? Mert én oda vagyok bejelentve a kerületbe és emlékszem rá hogy kellet hogy ott legyen a tulaj meg az adásvételi vagy tulajdonilap.
Van esetleg más kerülö út ami alapján bejelentkezhetnék tulajdonos hiányában?

ildikó31 # 2005.03.03. 10:12

az irigység indoknak kevés egy birtokháborítási ügyben. Nyugodtan költözz be, de arra azért majd gondolj, hogy az elmaradt közös költséggel is kezdeni kell valamit!


ildiko31

blade # 2005.03.03. 08:28

Az emberek irigyek mint tudjuk...
Sok embernek szerintem nem tetszene az ha beköltöznék.
Csak arra próbáltam valamilyen biztositékot szerezni hogy még ha akarnának sem tudnának semmit csinálni a tulajdonos hiányában.

ildikó31 # 2005.03.03. 07:01

Kedves blade!

Az elbirtoklási időnél nem számít megszakadásnak az, hogy a nagymama meghalt és te, mint törvényes örökös birtokolsz tovább. A megszakadás csak akkor következik be, ha te nem számítasz törvényes örökösnek, és lépsz birtokba. ( ha jól értettem végrendeletről nem beszéltél, ezért nem beszélek itt végrendeleti örökösről). Miért jelentenének fel a lakók és a közös képviselő birtokháborításért? Õk nem birtokosok, akik zavarsz a birtoklásban!


ildiko31

blade # 2005.03.02. 22:04

Még egy gondolat!
Szerintem ha nagyon ki akarják fejezni nem tetszésüket a lakók és a közösképviselö, akkor feljelenthetnek gyakorlatilag birtokháboritásért a kerületi jegyzönél.
Az viszont indithat egy kilaloltatást arra hivatkozva hogy nincs semmilyen jogcimem a birtokláshoz!
De ezt is csak jogszabályok zézegetéséböl veszem lehet nem pontosak az infóim.

blade # 2005.03.02. 21:55

Köszönöm válaszotokat!
de ebben nem vagyok biztos: "nagymama birtoklási idejét hozzá lehet számitani a saját birtoklási időhöz."
Ugyanis a törvény kimondja hogy ingatlan esetében csak az jogusult elbirtoklásra aki az ingatlant SZAKADATLANÚL jóhiszemüleg a sajátjaként birtokolja.
Na most szerintem itt a "szakadás" megvolt.
mivel a mama meghalt!
Vagyis ha beköltöznék szerintem a mama birtoklási ideje nem számitana bele.
De nyugodtan javitsatok ki ha tévedek!
Viszont amit még nem mondtam jelzálog van rajta amit a közösképviselö rakatott rá közösköltség nem fizetése miatt!
Megjegyzem ez kb kamatokkal együtt most 200E Ft -ra rúgna.
A nem fizetésre akkor került sor amikor a tulaj eltünt. Majd ezek után a mamám kezte el fizetni és azóta is fizette.
Én úgy gondolom mellesleg ez az összeg sem akkora hogy a társasház rendelkezzen a lakással szerintem.

ildikó31 # 2005.03.02. 09:19

kedves blade!

Értettem, hogy a nagymama nem volt tulajdonos, az öröklésnek a birtoklási idő folytatása szempontjából van jelentősége! Ezért kérdeztem!! A birtoklást pedig folytasd tovább! Tehát u.a., mit amit Rexor írt!!!


ildiko31

Rexor # 2005.03.02. 08:37

A társasház nem rakhat ki a lakásból. Ha nem fizeted a közös költséget akkor terheli meg jelzálogjoggal a lakást. Öröklésről cskugyan nincs szó ebben az esetben ha a nagymama nem volt a tulaj, ugyanakkor a nagymama birtoklási idejét hozzá lehet számitani a saját birtoklási időhöz. Szerintem költözz be a laksába, fizesd a költségeket és minél hamarbb inditsd meg az elbirtoklási pert.

blade # 2005.03.02. 07:29

Mondtam hogy elsöre nem érthetö... :-)
Mégy egyszer leirom.
Az ingatlan nem a mama TULAJDONA!
Igy semmiféle örökösödés nincs!
Egy vadidegen nevén van 1/1 arányban de ö nincs meg!
A kérdés az volt mivan ha beköltözök és várom a tulajdonost hogy elökerüljön?
A "ház" kirakathat onnan tulajdonos hiányában?

ildikó31 # 2005.03.01. 15:32

Kedves blade!

A nagymamája apai vagy anyai ágon nagymamája Önnek? Volt-e a szüleinek testvére?
Ha nem voltak testvérek, és Ön is egyedüli unoka, akkor Ön örökölheti 1/1 arányban az ingatlant.
Én is támogatnám az ügyvéd által tett tanácsot, hogy elbirtoklási pert kell indítani. Az elbirtoklási időt az öröklés nem szakítja meg. Ha Ön örököl egészben, akkor nyugodtan beköltözhet a lakásba! Ha nem egészben, akkor a többi örököstárssal kell elintéznie ezt a dolgot!


ildiko31

blade # 2005.02.28. 18:20

Szokatlan és elsöre nem biztos hogy érthetö problémám lenne.
Kezdem az elején! A nagymamám 1956-óta lakott a egy társasházi lakásban. Amikor oda költöztek nagyapámmal önkormányzati lakás volt. (erröl vannak papirok) Majd aztán 1982 ben el lett idegenitve. Valaki rejtélyes módon megszerezte az önkormányzattól úgy hogy nagyanyámék elmondása szerint nem tudtak róla. (erröl nincsenek papirok tulajdoni lapot kikérve tudom) ezt követöen ez a valaki ismét eladta 1987-ben valakinek aki a jelenlegi tuljadonos! ( erröl sincsnek okmányok) Aki a jelen pillanatban 1/1 arányban tujadonos! kb 10 éve volt közgyülésen a közös képviselö elmondása szerint. Elérhetösége nincs külföldre távozott. A közös képviselö sem tud semmit róla. Egyszerüen eltünt és 10-éve nem látták!
A mamám 56-tól állandó lakosnak van bejelentve. mostanáig fizetett mindent az ö nevére jön a gáz villany stb...
Közös költséget is ö fizette amióta nincs meg a tulaj!
Én nem régóta kapcsolódtam az eseményekbe igazából csak ennyit tudok.
Mamámnak más rokona nincs aki esetleg tudja mi történhetett. Csak most szembesültem ezekkel a dolgokkal mióta anyám meghalt. Próbáltam ügyvéddel beszélni aki azt javasolta a multat hagyni kell mivel már 2 tulajdonos váltás volt és bármiylen disznóság volt elötte (pl:önkormányzatnál ) az a tulaj aki a jelenlegi már biztosan jóhiszemüen vette meg...
Azt mondta arra koncentráljak hogy pontosan mióta nincs tulaj illetve mióta nem foglalkozik biznyithatóan a tulajdonával és akkor meg lehetne inditani egy elbirtoklási pert a mama javára.
A legnagyobb baj az hogy mielött elkeztem volna bármit is a mama meghalt!
Jelenleg ott a lakás üresen tulaj nélkül!
Még nem beszéltem a közösképviselövel tehát nem tudja hogy a mama meghalt.
Valójában semmiféle jogi örökösödésröl nem beszélhetünk. Viszont nálam van a kulcs stb...
Ha én most beköltöznék végülis "jogtalanúl"
abban az esetben szerény meglátásom szerint, "jóhiszemü jogcimnélküli lakos lennék" birtokba venném és fizetném terheit, addig amig nem jelenkezik a tulaj vagy annak valamien örököse.
A kérdésem az lenne a közös képviselö kirakathat onnan valamien uton módon esetleg valamien hatósággal? Mondjuk nem értem miért lenne érdeke ha fizetek mindent a lakás után. De ha mégis szúrja a szemét neki meg a lakóknak?
Mert naiv meglátásom szerint az önkormányzat szerintem nem teheti rá a kezét még van tuljadonos. Tehát kilakoltatni csak a tulajdos tud illetve örököse.
Valamien eljárás inditható e ellenem tulajdonos hiányában?
Valamint én tudok e tenni valamit hogy valamilyen úton módon esetlegesen elbirtokoljam a lakást a mamám révén?