Új lakást vettem, de nem azt kaptam... - Úgy néz ki, hogy csak peres úton leszek kártérítve.


Manóka # 2003.03.12. 15:39

Kedves castor!

Bár valóban nincs igazán formai megkötése a keresetlevélnek, a Jogtár iratmintái között találhatsz keresetlevélre mintákat, ami iránymutatásként szolgálhat.


Manóka

miléna # 2003.03.11. 15:31

castor@007.hu írta - 2003.03.3 20:14
Kedves látogató!

Vettem egy új lakást, ami elvileg hibátlan, és 5 évig garanciális.
Gyakorlatilag viszont semmit nem csináltak meg rendesen, és többszöri felszólításomra sem javítottak meg semmit. (Pl.: sérült ajtók, mázolt fal stb... A lista több oldalas.)
Kénytelen vagyok polgári peres úton kártérítést követelni. Azomban nem nagyon találtam az interneten formai megkötésről szóló információt. Tehát arról szeretnék felvilágosítást kapni, hogy formailag hogyan kell benyújtani egy polgári peres dokumentumot. Ha valaki tudna nekem segíteni, annak nagyon örülnék, és KÖSZÖNÖM előre is! Email címem: castor@007.hu

Kedves Castor!Lehet,hogy te is abban a házban laksz,amelyikben én?A helyzet nálunk is ugyanez,azzal az apró különbséggel,hogy ugyan már három éve itt lakunk,de még mindig nincs a nevünkön a lakás és elszámolni sem számoltunk el egymással az építő céggel,így jótállási jegyről eddig szó sem esett.Az erkélyajtó múlt nyáron leszakadt,a biztosító kifizette a javítást,de az egyebeket kivel fizettessem meg?Miléna

Dr.Süti # 2003.03.04. 20:02

Kedves Castor!
Polgári Perrendtartásunkban (1952.évi III. tv), annak is a 121 §-ban megtalálod a keresetlevél kötelező tartalmi elemeit. Ez alapján meg tudod fogalmazni a keresetlevelet, amire vonatkozóan formai megkötés valóban nem létezik. A keresetlevélre fel kell ragasztanod az illetékbélyegeket. Ne feledd csatolni azokat az okiratokat (másolatát), amire bizonyítékként hivatkozol, ha jól sejtem, lakás esetében ez egy jótállási jegy lesz, illetve egy jegyzőkönyv a hibákról. A keresetlevelet és minden okiratot vagy beadványt eggyel több példányban kell benyújtani az illetékes bírósághoz, tehát mindíg az X+1 szabály érvényesüljön.
Egyébként a cég miért nem ismeri el a jótállás alapján vállalt kötelezettségét?
Hajrá!  


Dr.Süti

Két Lotti # 2003.03.04. 14:07

Kedves 007!

Igazán nincs formai megkötés, de illetéket kell leróni, vagy illetékfeljegyzési jogot kérelmezni.

De azért én a helyedben ügyvédhez fordulnék.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

castor@007.hu # 2003.03.03. 19:14

Kedves látogató!

Vettem egy új lakást, ami elvileg hibátlan, és 5 évig garanciális.
Gyakorlatilag viszont semmit nem csináltak meg rendesen, és többszöri felszólításomra sem javítottak meg semmit. (Pl.: sérült ajtók, mázolt fal stb... A lista több oldalas.)
Kénytelen vagyok polgári peres úton kártérítést követelni. Azomban nem nagyon találtam az interneten formai megkötésről szóló információt. Tehát arról szeretnék felvilágosítást kapni, hogy formailag hogyan kell benyújtani egy polgári peres dokumentumot. Ha valaki tudna nekem segíteni, annak nagyon örülnék, és KÖSZÖNÖM előre is! Email címem: castor@007.hu