Résztulajdon átruházása


obsitos # 2005.11.11. 19:42

Legyél gáláns uriember és ajándékozd a telekrészedet a volt feleségenek - ha már a vagyoni értékrész ezek szerint neked nem kell...

Így pontot tehetsz a vita végére és nyugodtan alhatsz végre.

Foglalkozz többet a felcsepedő gyermekeddel.

obsitos # 2005.11.11. 19:36

A KÖLCSÖNÖS gyülülködéssel semmire sem mentek, csak se vége se hossza egymás bosszantásának...

Mindeközben nem hinném hogy a jelenlegi feleséged ne próbálna legalább téged visszafogni már.

ObudaFan # 2005.11.11. 19:19

Magához váltásnál ott is kell illetéket fizetniu, és ha telekről van szó, akkor nem is a lakásra irányadó mértékben.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.11.11. 19:07

azért számolj gy kis jándékozási illetékkel
serintem jobb lenne a t közösség megszüntetés

Damned # 2005.11.11. 18:01

A telekkel semmi célom nincs, az eladását ő akadályozza, pedig vevő már lett volna rá több is. Így akar szegénykém uralkodni a távolból, nevetséges, még azt sem fogja fel a tyúkagyával hogy akár kötelezhetném is a közös ingatlan eladására ill. a megosztására. Igy azonban úgy döntöttem hogy legyen közös tulajdona a 15 hónapos kislányommal, akit természetesen gyűlöl. Erre varrjon gombot!!!

obsitos # 2005.11.11. 17:49

A saját tulajdoni részeddel végül is azt csinálsz amit akarsz: nem vagy köteles belegyezését kérni.

Amúgy, ingatlan esetén legyen szó akár eladásról vagy ajándékozásról, az ügymenethez ügyvéd ill. közjegyző szükséges: az okiratot ő készíti el és ennek jogi tisztaságáért felel is.

További ill. bővebb tájékoztatást tőle fogsz kapni.

Príváti: melyikőtöknek(?) kell az a valamikori volt közös telek: Te akarsz ott valamikor majd építtkezni a jelenlegi családi állásodban..., vagy a volt feleségednek - a válást követően téged ezzel bosszantani még...

ObudaFan # 2005.11.11. 17:43

Ajándékozás esetén természetesen elővásárlási jogával sem élhet, értesíteni sem kell, de az inagtlan-myilvántartásból természetesen bármikor joga van megtudni a telek tulajdoni helyzetét. Amennyiben ennyi probléma van a közös telekkel, meg kell fontolni a közös tulajdon megosztását, ha máshogy nem megy, perben.

Damned # 2005.11.11. 17:16

Jó-jó. De itt nincs szó eladásról, így szerintem elővásárlási jogról sem. Én csak ajándékozni szeretném a gyerekemnek. Neki ehez mi köze van???

obsitos # 2005.11.11. 15:53

Hivatalos levélen ajánlott - tértivevényes levelet értek, annak sorsáról mindenképpen van postakezelési ügymenet.

obsitos # 2005.11.11. 15:35

Hivatalos levélben kérdezd meg tőle: élni kíván-e előváráslási jogával a Te 1/2 tulajdonrészedre.

Nemleges válasz esetén, vagy ha belátható időn belül egyáltalán nem is válaszol a levélre..., véleményem szerint a SAJÁT tulajdoni hányadoddal szabadon rendelkezel, azaz átírathatod és/vagy akár el is adhatod (amennyiben a telekrész osztható).

Azonban ha átíratod gyermeked nevére, ameddíg ő kiskorú, az érdekében már a gyámhatóság "vigyázza" a telekhányad sorsát.

Damned # 2005.11.11. 14:38

Pontosabban azt szeretném megkérdezni, hogy a volt feleségem tudta ill. hozzájárulása nélkül megtehetem-e hogy átiratom a tulajdonrészemet a második házzasságomból született gyerekemre. Vane-e joga hozzá, hogy erről tudjon??????

obsitos # 2005.11.11. 13:51

Netán még át sem kell iratnod az 1/2 részedet a második házasságodból született gyermekedre, azt majd anno utánad automatikusan megörökli ő.

Éppen elég EZT az elképzelésedet tudatni a volt feleségeddel...

Próbálj leülni a volt feleségeddel és kölcsönösen ésszerű megoldásra jutni.

obsitos # 2005.11.11. 13:14

Közös lónak...

Szerintem az ex-ed csak hajlandó lesz eladni a részét, ha józanul átgondolja a helyzetét.

Monica Geller # 2005.11.11. 12:40

persze.

Damned # 2005.11.11. 12:23

Tisztelt Fórumozók!

A következő a helyzet, a volt feleségemmel van még sajnos egy közös üres telkünk, 1/2-1/2 tulajdoni arányban. Õ nem hajlandó eladni senkinek a részét.
A kérdésem az lenne , hogy a második házaságomból azóta született gyermekem(kiskorú) nevére átírathatom e az én tulajdoni részemet.

Köszönettel: Rabber