Tervező - Képviselő összeférhetetlenség


marigó # 2006.02.01. 04:15

Kérdésem lenne! Sajnos régiépitésü társas lakásban lakom,melynek a szoba falai mind.őssz,10 cm vastagságu.Mind két szobám, a szomszéd konyhályával közös. Amikor kialakitottam,figyelembe vettem melyik a zajosabb fal,hol van a legtöbb vizes blokk.Évekig semmi probláma,de a másik szomszéd is ki alakitotta a maga kényelmét.És a 10 cm vastagságu szoba, falamra rá rakott mindent.Most már ha ebédelek,hallgathatom a WC-eseményeit, a mosógép zugását, a zuhanyozást,a mosogatást.Kértem ,hogy legalább az ő szoba falára rakjon,már valamit, erre ő! a kis gyerek nem tud pihenni tőle,akkor én idős ember létemre hol éljek?Sajnos a társasház,alapító okiratában erre vonatkozóan nincs,ki tétel. A másik szomszéd jó indulatból,csak a mosogatót helyezte el,de sajnos a galériát, már nem tudom áttalakítani,anyagi okokból.

ObudaFan # 2006.01.28. 11:03

Nincs mit.

vszabi # 2006.01.28. 07:53

Köszi

ObudaFan # 2006.01.27. 17:06

Add be a kérelmet a jegyzőnél, de jelezd ezt a körülményt a kérelemben, és majd a jegyző elbírálja, hogy át kell-e tenni.

vszabi # 2006.01.27. 08:32

Sziasztok!

Építkezem és hamarosan szeretnénk benyújtani a használatba vételi engedély kérelmet.
Időközben kiderült, hogy a ház tervezője és egyben felelős műszaki kivitelezője (aki ugyebár igazolja, hogy a lakóépület használatba vehető állapotban van) önkormányzati képviselő.

Ebben az esetben a helyi építési hatóság elbírálhatja-e a kérelmünket?

Olyasmit hallottam, hogy másik hatósághoz kell átküldeni az ügyet.