ugyvedseg


hilbili # 2006.01.28. 08:24

Tisztelt Forum.

A lakas maffiaval kapcsolatosan itt a forumban is tobb cikk jelent mar meg regebbenn is. Akik regota tagjai, es olvasak a forumot, Talalkozhattak mar hasonlo irassokkal. Sajnos ma Magyarorszagon tobb szazra teheto a lakasmaffia aldozatainak szama. A lakas maffia eleg regota letezik es sajnos a mai napig is jelen van. Felszamolasara tett kiserletek a mai napig nem vezettek eredmenyre es a kozeljovoben sem fog eltunni a kozeletbol.
Ennek okait most nem szeretnem itt feljtegetni. De nagy vonalakban, a jelenlegi rossz hasznalhatatlan jogszabalyok, lakasugyi torvenyek , a korrupcio, a megelhetesi , es sztar ugyvedek , haracsolasa, mind elosegiti a maffia mukodeset . A mai Magyar ember teljesen kiszolgaltatott ezeknek a dolgoknak, a korrupcios osszefonodasnak, a csalo ugyvedek,es ezeket tamogato egyeb szerveknek. Egy esetet irnek ami velem tortent meg. Mivel az ugy eleg szovevenyes ezert csak egy reszletet raganek ki most.
Az eset mar tobb eve tortent Az ingatlanomra adasveteli szerzodest kotottem. En ekkor kulfoldon tartozkodtam. A vevo a teljes vetelarat nem fizette meg. Ezert Jogilag ervenyes hatalyos adasvetel nem jott letre. Mivel az ingatlant akkor meg jelzalogkolcson terhelte tulajdonjogot szerezni nem tudott a vevo. Mielott tulajdonjogot szerzett volna tudtomnelkul tovabb ertekesitette. Ezt ugy tette, hogy meghirdette az ingatlant, esa jelentkezo uj vevonek azt mondta az ingatlan az ove. Ehhez segitseget nyujtott neki az az ugyved aki az en adasveteli szerzodesemet keszitette. Itt mar nevezett ugyvedreszerol jogszabalyba utkozo cselekedet tortent. De nem is errol szeretnek mos irni ez egy masik tortenet resze. En mikor tudomast szereztem arrol hogy a leendo vevom tovabb ertekesitette az ingatlanomat mielott a teljes vetelarat megfizette volna, ujabb ugyvedhez fordultam. Egy ismerosom aki Magyarorszagon elt ajallotta Hidasi es tarsa ugyvedi irodanal . Hidasi Gabor ugyvedet. O nagyon jolismerte barati joviszonyban voltak. En ekkor telefonon megkerestem az ugyvedurat es elmeseltem a tortenetet. Tovabba az ugyvedi megbizasi szerzodes koztunk letre jott. Az altla megjelolt ugyvedi megbizasi dijat postan atutaltam a szamlajara. A per elindult. Mi e-mailben es telefonon tartottuk a kapcsolatot. Vagyis en az ugyvedi irodaval egy a Hidasi ur altal megjelolt ugyvedjeloltel tartottam a kapcsolatot.
Ekkor en mar fentartassal voltam jogi kepviseletemmel, hogy egy ugyvedjeloltel kell inteznem a dolgokat. Baratom biztatasara mivel Hidasi Gabor ugyved ur eleg ismert es elismert a szakmaban biztam munkajaban szakertelmeben. Az elso targyalason derult ki hogy az alperes az altalam perelt szemely is keresetet inditott a birosagon ellenem. Igy az ugyved ur tajekoztatasa szerint ujabb ugy keletkezett amire ujabb ugyvedi megbizast kellett kotni vele mert az eredeti elso megbizas hatalya nemterjedt ki erre az ugyre. Ennek munkadijat is ekkor a szamlajara atutaltam. Furcsalottam a kialakult helyzetet mivel a ket ugy osszevag es ugyanazon ingatlanrol van szo miert kell ujabb megbizasi szerzodes. Tobb targyalas ra kerult sor. a targyalasok folyaman az ugyved ur sohasem volt jelen, csak a nevezett ugyvedjelolt. En ezt tobb esetben kifogasoltam. Ez ugyben tobb esetben kerestem a lehetoseget hogy Az ugyvedurral beszeljek, sajnos ez nem volt lehetseges. Nemlepett velem kapcsolatba. Tobb, az eset folyaman tortent dologrol nem is taljekoztattak. Nem voltam megelegedve a megbizott ugyvedjelolt munkajaval, es szerettem volna ha az ugyemet a penzemert Hidasu ur intezte volna szemelyesen. Ezt sajnos megbeszelni sohasem tudtuk. Ket ev alatt osszesen ket alkalommal tudtam vele telefonon kapcsolatot letesiteni ahol is mindent megigert ,es megnyugtatott hogy minden rendben zajlik. Sajnos az ugy elhuzodasa nem ezt tamasztotta ala. Az ugy nem az en elkepzeleseim szerint zajlott . Ugygondoltam hogy jogom lenne a penzemert a folyamatok megbeszelesere egyeztetesere , nevezett ugyveddel. Az uggyel kapcsolatos allaspontomat erdekeimet szetrettem volna egyeztetni az ugyvedurral de ez nemtalalt meghalgatasra. Mivel ugyemmel kapcsolatban az ugyved urral nem tudtam konzultalni, ezert sajat magam voltam kenytelen intezni kulfoldrol az elmaradt dolgokat. Idokozben en az elso ugyvedet aki az adasveteli szerzodesemet keszitette feljelentettem a rendorhatosagnal okirathamisitas es csalas vetsegeben. Ekkor mikor a polgari peres birosag errol ertesult felfugesztette a polgari peres eljaras targyalasat a rendorsegi ugy befejezeseig. Eltelt par ev. Tobbszor kerestem telefonon e-mailben, levelben, az ugyved urat, mindig sikertelenul. Majd egyszer egy levelet kaptam az ugyvedurtol, melyben tajekoztatott, hogy ne irogassak neki es ne telefonalgassak, mert neki nincs szuksege levelezopartnerre meg beszelgetotarsra. Hagyjam hogy az ugyet az ugyvedi iroda sajat elkepzelese szakertelme szerint intezzze. Magyarul semmi kozom sincs sajat ugyem folyamatahoz Nagyon furcsalottam a helyzetet hiszen nem szamitottam ilyen levelre. Ekkor ugy dontottem, hogy amasodik ugyvedi megbizasi szerzodest felmondom az ugyvedurral. Errol tajekoztattam is, amit otudomasul vett. A valasz es a reagalas mostmar ugylatszik gyorsan mert mert kaptam tole egy levelet mejben omeg az elso eredeti az elsougyvedi megbizasomat mondta fel.
Ennek a megbizasnak a targyalasa meg elsem kezdodott a birosagon mivel az elso targyalason derult ki hogy alperees engem is perbe fogott. Eloszor ezt az ugyet targyalta a birosag. idokozben a birosag felfuggesztette az ugy targyalasat. Tehat az ugyvedur altal felmondott szerzodes targyalasa meg el sem kezdodott. Ebben az ugyben az ugyvedur munkat nem vegzett.
Ugygondoltam, hogy az altalam az ugyvedurnak fizetett ugyvedi megbizsi dij es koltsegei erre a megbizasi szerzodesre reszemre visszajar mivel munkat ez ugyben nem vegzett. Koltsegei ez ugyben nem voltak. Sajnos kapcsolatbalepni vele ezugyben sem tudtam. Az ugy haladt tovabb. En ekkor mar ugyvednelkul voltam. Mivel tobb penzem ekkor nem volt uj ugyvedre, es a birosag is a szemelyes meghalgatasomat tartotta volna jonak kulfodrol haza utaztam. Az ido telt, es az ugyben a birosag semm erdemi lepest hozni nemtudott. A jol bevalt szokast alkalmazta mindenaron a felek perenkivuli kozosmegegyezeset eroltette. Sajnos itt letem alatt a hazassagom is tonkre ment mivel csaladomtol tavol voltam. Penzemsem volt ugyvedre, ezert a perenkivuli megegyezest valasztottam, ami azt jelentette hogy aron alul joforman fillerekert szaltam ki az ingatlanombol. Egyebkent megjegyzem az elso ugyveddel szemben tett feljelentesem okirathamisitas es csalas buntette ugyeben A rendorhatosag reszerol megallapitast nyert es atkerult vademelessel az ugyeszsegre.
Ugyerzem nagyreszt ez a nevezett ugyvednek hozzaallasan is mullott. Rament a csaladom es a penzem. A kert penzemet a mai napig nem kaptam vissza. Az ugyved semijen telefonomra levelemre nem reagal. A titkarsagan allandoan letagadjak . Azt mondjak nincs benn. Csak uzenet tudok hagyni amire termeszetesen valasz so0hasem erkezik. Talan ha korrektul normalis korulmenyekozott sikerult volna targyalnunk ez ugyben, vagy legalabbis elmondta volna ezzel kapcsolatos allaspontjat elorebb jutottunk volna. Legutoljara valamijen modon szerintem veletlenul felvette a telefont. Elmondtam miert telefonalok. O azt valaszolta irjam le egy levelben a dolgot mert mar pontosan fejbol nememlekszik a tortentekre, es ujra atnezi es ertesit. Ezt a mai napig varom. Ezekszerint az ugyvedet nemkotelezi semmi a vallalt szerzodes betartasara? Csak a valaszat vartam volna az ugyvedurnak, hogy mikeppen ertekeli az igenyemet. Biztosan megtudtuk volna beszelni a vitas kerdest es lehetett volna megoldas a kerdesemre. de erre sem volt hajlando. Talan a 300.000 forint ijesztette meg? Vagy enyit er a becsulete egy ismert ugyvednek? Talan eltelik megint harom vagy negy ev es egyszer ujra veletlenul elerem. Az elso ugyved akit feljelentettem, a csalas es okirathamisitas vetsege megallapitast nyert a rendorhatosag es ugyesszseg reszerol. Eltelt mar tobb mint harom ev. Meg mindig csak a birosagon tart a dolog. Azt hogy miert most nem reszleteznem. De ennek a fejezetnek is is kulon tortenete van. A csalo ugyvedet vedi az ugyvedi kamara, es a birosag sem ugy kezeli a dolgot ahogy az szerintem elvarhato lenne. Megjegyzem, itt a jogiforum oldalan alul van egy olyan resz hogy ugyvedseg. Ha valaki oda kattint, ott talalhato az ugyvedi kamara elnokenek egy nyilatkozata, melyszerint az ilyen jogserto ugyvedeket a kamara kizarja soraibol, es szankciokat alaklmaz. Ezzel az ugyveddel szemben ez sem nemtortent meg, sot vedelmere is keltek. Ezekszerint itt is valaki , vagy valalkik nem mond igazat. Ezt az ugyvedet az ugyvedi kamaranal is feljelentettem, de negy eve semmi sem tortent ez ugyben, mikor bizonyitott hogy elkovette a csalas vetseget. Az ugyet a kamara elfektette. Ugygondolom, amig ilyen esetek megtortenhetnek onkenyesen egyes ugyvedek masok penzet csak ugy zsebre tehetik , Ingatlanjat eladhatjak, a csalo okirathamisito ugyvedekkel szemben a hatosagok nem lepnek, addig a lakasmaffia paradicsoma lessz ebben az orszagban. Es vajon mi donti el hogy egy ugy mikor kerul targyalasra a birosagon. Miert huzodnak az ijen jellegu ugyek hosszu evekig, mig hajlandoak veluk foglalkozni, mikozben csaladok kerulnek utcara, es mennek szet emiatt. Erdekes modon a parlamenti kepviselok egymas sertegetesenek ugyei mar azonnal a birosagokon kotnek ki. Par honap leforgasa alatt eldol ki kinek fizet. Felhaborito!!! En mindenemet elvesztettem. A z ugy folyaman mindvegig a hatosagok elott a targyalasok folyaman nekem kellett bizonyitani es vedeni jogaimat. Nekem kellett bizonyitanom hogy a sajat ingatlanom valoban az enyem -e. Valoban tisztessegesen akartam e eladni. Aki az utcarol bele koltozott es aki jogellenes modon ertekesitette, azokmellett alt a birosag. Olyan volt a helyzet mintha en lennek a vadlott. Mivel valasom utan ujra egyedul maradtam, ujra kulfoldre tavoztam, es nemkivanok itthon elni amig ilyen torvenyek vannak ebben az orszagban.. A jog es a torveny ma Magyarorszagon nem arrol szol amirol szolni a kell. Vagyis lehet hogy arrol szol csak a vegrehajto es a jogot alkalmazni rendelt hatosagok nem alkalmazzak tisztessegesen. Lattam a jomultkor egy plakatot, amin a miniszterelnok lathato. alatta a felirat. Ki hisz meg nekik. Azthiszem ma mar ez az ugyvedek rol is nyugodtan elmondhato. Sajnalom a tisztessegesen es becsuletesen dolgozo ugyvedeket, mert hiszen termeszetesen ilyen is van csak egyre kevesebb. Az ugyvedsegbe vetett bizalom es johirnev mar szerintem nemletezik. A normalisan dolgozo ugyvedekbe vetett bizalmat ilyen, es ehhez hasonlo karrierista megelhetesi ugyvedek teszik tonkre. Es ma mar mindehez az ugyvedi kamara is segitseget, jogi tamaszt ad az ilyen ugyvedeknek. De persze kar csodalkozni mikor a kamaran belul is nagy problemak vannak,. gondolok itt a kozelmultban a kamara elnokenek es egy kamarai ugyvednek a nagy port felvert esetere. Ezt az ugyet is biztosan sokan ismerik. Ezekutan nincs mirol csodalkozni.
A hidasi es tarsa ugyvedi irodanak internettes web oldala is van. Valamikor meg vendeg konyv is talalhato volt az oldalon. Mara mar az is eltunt. vajon miert? Mindenesetre az ugyvedi kamara altal elismert web oldal. Hat en is csak gratulalni tudok nekik ezuton is. Igy tovabb!