Melegvíz korlátozás társasházban


Mart # 2006.08.25. 04:10

Az Intézőbizottság

  • végezzen gazdaságossági számításokat a rendszer naponta történő leállítására és felfűtésére.
  • kérje ki a kazán és a rendszer gyártójának véleményét a rendszeres leállás okozta várható meghibásodásokról.
  • rendelkezzen az SZMSZ a központi rendszerből történő kiválás lehetőségéről és szabályairól, az egyedi hő-, és melegvízellátás lehetőségéről, és ezt követően a fenntartási-, javítási-, és karbantartási költségek viseléséről.

. végezzen gazdaságossági számításokat a rendszer kihasználtságának csökkenése esetére (csökkenő kihasználtság esetén a hatásfokromlása)

  • nem utolsó sorban pedig olvassa el a 2005. évi Távhő törvény 40-42. §-át!
Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.24. 21:21

Szvsz hozhat - de az a társtulajdonos, aki sérelmesnek érzi a döntést, bíróságtól kérheti a megváltoztatását. Hiszen lényegében a közös tulajdon (konkrétan a hőközpont) használatáról van vita.

Hogy a határozat meghozatala egyébként formailag helyes volt-e, az más kérdés.

Mart # 2006.08.24. 20:47

Valaki folyamatosan figyelni fogja a gázórát, és ha november 14-én eléritek a 107.999 m3-t, akkor 2007. januás 01-ig leáll a fűtés is?

Diké # 2006.08.24. 20:17

A pontosság kedvéért, nem ma hanem tegnap előtt kaptam az értesítést.

Diké # 2006.08.24. 20:11

Sziasztok!

Ma kaptam az alábbi kis levélkét a társasháztól, ahol lakom.

"Az Intézőbizottság tájékoztatja a T. Tulajdonostársakat, hogy annak érdekében, hogy a Társasház éves gázfogyasztása ne haladja meg a 108.000m3-t és ez által a gázáremelés mértéke csak 25% legyen 30% helyett; a 2006. augusztus 16-án megtartott közgyűlés úgy határozott, hogy 22 óra 30 perc és hajnali 4 óra 45 perc között a melegvíz szolgáltatás szünetel. Megértésüket kérjük és köszönjük."

A közgyűlés egy megismételt közgyűlés volt, valószínűleg igen csekély tulajdoni hányaddal. A kiírásban ilyen témájú napirendi pont nem szerepelt (illetve egyetlen napirendi pont volt, az energia áremelések miatt a költségvetés módosítása). A határozat tehát nem érvényes, eddig képben vagyok. Elkezdtem aláírást gyűjteni új közgyűlés összehívása érdekében, ez is meglesz. Ami viszont nem világos. Hozhat-e egyáltalán ilyen döntést egy társasház közgyűlése? (saját hőközpont van, mérőórák nincsenek a lakásokban, sőt, gáz sem) Ha igen, akkor ezt milyen tulajdoni hányad támogatásával teheti meg? Mellesleg hetek óta nincs éjszakánként melegvíz, amit én műszaki hibának tudtam be, de mint kiderült ez már a "tesztüzem". Ehhez nem kérték a lakók beleegyezését, sőt, nem is tájékoztatták őket. Ez ugye szintén nem jogszerű? Előre is köszönöm a válaszokat!!