Új építésű lakás


Csillagos # 2006.11.17. 15:24

Ez egy társasházi lakás és a vételkor nem történt semmiféle műszaki átadás stb. Ezeknek hol tudok utána nézni?

Csillagos # 2006.11.17. 15:21

Nekem is "új" lakással van problémám.
Az adás-vétel 2002. nyarán történt - tehát 3 év már elmúlt -, de a problémák előbb jelentkeztek. Akkor megkerestük több alkalommal telefonon a műszaki vezetőt, majd levélben az ügyvezetőt, sajnos térti nélkül, de a levelünkben foglalt hibákat pár kivétellel kijavították. Mit tehetünk?

ObudaFan # 2006.10.02. 17:38

Érdemes még egyszer felszólítani az eladót, hogy kötelezettségeinek tegyen eleget, ha ez is hatástalan, akkor azonban csak perrel lehet az ingatlan tulajdonjogát megszerezni. Természetesen az az ügyvéd, aki a szerződést készítette, így mindkét felet képviselte, nem vehet részt a perben egyik oldalon sem.

Körti # 2006.09.29. 12:41

Sziasztok!

A következő a problémám. Vettem egy új építésű lakást, a lakás már elkészült, a vételárat már kiegyenlítettem, azonban az építtető cég nem teljesíti szerződésben vállalt kötelezettségeit:
• a lakás vételár kiegyenlítését eladó a használatba vételi engedély megadásához kötötte, értesített a használatba vételi engedély megszerzéséről és ezután részemről a vételár hátralék kiegyenlítésre került,
• a szerződésben az eladó vállalta, hogy a vételár kiegyenlítését követően a földhivatalba beadja a tulajdonjog bejegyzési kérelmet és engedélyt,
• a banktól megszerzi a jelzálogjog törlési engedélyt (sajnos az ingatlanra a bank vételi (opciós) joga is be van jegyezve, de erről a szerződésben nincs semmi sem írva, az eladó ezt elhallgatta, kikértem az egész házra vonatkozó tulajdoni lapot és így tudtam meg,
• hiába fizettem ki a teljes vételárat 2006. július 20-án, a ház tulajdoni lapján a széljegyben a nevem alatt még mindig a tulajdonjog fenntartással történt eladás ténye szerepel,
• az eladó a szerződésben vállalta, hogy az ingatlanra társasházat alapít, még ez sem történt meg.
• az eladót és a vevőt (engem) is ugyanaz az ügyvéd képvisel

Most mit tegyek? Hogyan fog a nevemre kerülni tehermentesen a lakás?

Angel-Ancsa # 2006.09.12. 19:07

Köszönöm szépen a segítséget! Elolvastam a jogszabályt és mindenképp ügyvédhez fordulok.

Szecsenyi # 2006.09.12. 13:25

Szia Angel-Ancsa! Jótállás címén kell perelni az eladót. A jótállás lényege az, hogy NEM Neked kell bizonyítani a hibás teljesítést, hanem az eladónak, hogy a hiba oka az átadás után pl. rendeltetésellenes használat következtében keletkezett. Nézd meg a 181/2003. (XI.5.) kormányrendeletet! Üdv

ObudaFan # 2006.09.11. 20:16

Amennyiben az építő nem hajlandó megcsinálni, akkor leginkább a polgári per a járható út. Az önkormányzat nem fog ezzel foglalkozni, és ez jobb is. Ha a ház áll, nem dől össze, akkor nincs ok a jogerős használatbavételi engedélyt bántani. Ha összedőlne, akkor bontásra köteleznének, de ez senkinek nem lenne jó. A felek kellékszavatossági vitája viszont bíróságra tartozik.

Angel-Ancsa # 2006.09.11. 20:04

A múlt nyáron vásároltunk egy új építésű lakást. Sem átadási, sem átvételi jegyzőkönyvet, sem pedig garancialevelt nem adott az építtető. Lakhatási és használatbavételi engedélyünk van. Több garanciális problémánk adódott amit az építtető többszöri felszólítás ellenére sem hajlandó megcsinálni. Az önkormányzat építési osztályára már jeleztük de nem történt semmi.
Mit tudunk ilyen esetben csinálni? Kihez fordulhatunk?