Változik a KGFB szabályozása


websas # 2009.03.30. 08:03

kedves Kacsa1111!

Jól tévedsz, csak visszatartják a kárigazolásodat és elveszíted a bónuszodat.

websas

Kacsa1111 # 2009.03.30. 07:24

Kedves websas,

A casco egyszerü, nem fizeted be a csekket és ők mondják fel.

ha jól tévedek, akkor ez a kgfb-re is igaz:)))


Kacsa11

websas # 2009.03.30. 06:35

kedves Kacsa1111!

Abban igazad van, hogy sokat nem, ilyesmire gondoltam:
normális elérhető ügyfélszolgálat, időben megküldi a nemzetközi zöldkártyát, végez e úgynevezett szivességi kárfelmérést, külföldi károkozóval szemben segít eljárni. Hírét veszed, hogy gond van velük (MÁV) és időben szeretnél váltani.
A casco egyszerü, nem fizeted be a csekket és ők mondják fel.

wesas

Kacsa1111 # 2009.03.30. 06:05

Kedves websas,

és a kgfb-d neked mit is szolgáltat pontosan???
hogyan bírsz vele elégedetlen lenni?

nekem évek óta csupán annyit szolgáltatott, hogy küldi a csekket...

egyébként csak megjegyzem, hogy a CASCO-t is általában évfordulókor lehet felmondani...


Kacsa11

websas # 2009.03.27. 07:56

Szerintem már az sem logikus hogy csak évenként lehet váltani.A biztosító magán cég és nyilván azért vált valaki mert elégedetlen vele. Érthetetlen az időbeni váltás törvényi akadályozása Lásd: MÁV biztósító, illetve az "őnkéntes" nyugdíjpénztárak ahol a befizetők jelentős veszteséget szenvedtek és mindkét esetben lehetett tudni a gondokat de a "kötelezettség" miatt aki szeretett volna kilépni azt sem hagyták. Kevés olyan magán cég van akinek az egyébként rossz szolgáltatását kötelezően igénybe kellene venni.

websas

monalisa1 # 2009.03.26. 21:53

Bár logikus, de nálunk valószínüleg jó ideig még nem fogják bevezetni mert "ne majmoljuk a nyugatot"...

Anno a harmadik lámpa miatt büntethetett a rendőr, ma meg már általános minden autóban. (Ez is nyugatról jött...)

sessy # 2009.03.26. 21:20

Javaslatom: a biztosítási évforduló (biztosító váltás) az érintett születésnapja legyen. Egyszerűen megjegyezhető bárki számára. (ld. USA).