Ügyvédiskola vizsgakérdések


Kacsa1111 # 2010.06.13. 09:04

meséld már el az egész sztorit az elejéről, baromira érdekelne:)


Kacsa11

Dr.Attika # 2010.06.12. 19:29
Kacsa1111 # 2010.06.10. 19:57

Kedves Dr.Attika,

akkor már csak az a kérdésem maradt, hogy mikor adták ki.
mert ha két éve, akkor azóta változott a dolog...;)


Kacsa11

Dr.Attika # 2010.06.10. 18:58

Budapest "bivalybasznádon" van?

Kacsa1111 # 2010.06.10. 18:46

Kedves Dr.Attika,

bivalybasznádon talán elég...:)


Kacsa11

Dr.Attika # 2010.06.10. 18:13

Nekem kiadta. Elég határozott voltam. Ezt javaslom mindenkinek, aki hasonló problémával küzd. Egyébként tényleg felesleges ez az ügyvédi iskola. Az a lényege, hogy a kamarai tagdíjjakból lehessen osztani cimbiknek.

Kacsa1111 # 2010.06.10. 17:40

Kedves Dr.Attika,

ismétlem:
NEM ADJA KI!

abban igazad van, hogy köteles lenne kiadni...de nem adja ki.:)

mehetsz bíróságra joggal való visszaélés miatt...szerinted eddig hányan mentek?:)


Kacsa11

Egyjogász # 2010.06.10. 16:51

Nem tudom, szerencsére nekem, mint jogi előadónak annó nem kellett részt venni semmifajta fejtágítón, és bizton állíthatom, nagyon jól le lehet szakvizsgázni ilyeneken való részvétel nélkül is.
Minden esetre a BÜK honlapján vastag kiemeléssel az alábbi szöveg áll, aztán ezt értelmezze mindenki, ahogy akarja (bár nekem eléggé egyértelműnek tűnik):

"A képzésen való részvétel kötelező és a tanév végi záróvizsgák eredményes letétele a szakvizsgára bocsátás előfeltétele."

Dr.Attika # 2010.06.10. 16:40

Van más kamaráknál is. Egyébként nem kell átigazolni. Egyszerű a probléma megoldása. A kamarától csak igazolást kell beszerezni. ezt köteles kiadni az ügyvédiskola elvégzése nélkül is. Ezt követően el kell juttatni a szakvizsga bizottsághoz. Ott egy szimpatikus fiatalember átnézi és , ha összejött a 36 hónap, akkor átveszi, iktatja és küldi a vizsga behívót.

Egyjogász # 2010.06.10. 16:31

Én korábban abban a téves feltevésben voltam, hogy az "ügyvédiskolát" jogi egyetemnek hívják...:)))

De valóban, Kacsának igaza van, a Budapesti Kamaránál találták ki ezt az "ügyvédiskolát", és a fővárosi jelöltek gyakorlati idejét a Kamara nem igazolja le, ha nem végzik el eredményesen a fejtágítójukat.

Ezt csak onnan tudom, mert egy jelölt srác kifejezetten ezért "igazolt át" hozzánk jogi előadónak, hogy e nélkül is meg tudja szerezni a gyakorlati időt, és le tudjon szakvizsgázni...

Kacsa1111 # 2010.06.07. 13:11

Kedves Dr.Attika,

tájékozatlansággal vegyes makacsságod lenyűgöz.:)

öntsünk tiszta vizet a pohárba, jó?

tehát:
a szakvizsgáról szóló IM rendelet szerint a kamara kötelezővé teheti az oktatást.
a megyei kamarák tehát dönthetnek, hogy kötelezővé teszik vagy sem.
valahol kötelezővé tették valahol nem.
a BÜK kötelezővé tette.
tehát kurvára nem adják ki még az igazolást sem a szarjuk elvégzése nélkül.
saját bőrömön tapasztaltam ezt a szemétségüket...;)


Kacsa11

Dr.Attika # 2010.06.07. 12:23

Kedves Kacsa1111!
Nem dezinformálok. Leigazolja a kamara ügyvédiskola nélkül is. Nem adja viszont be. És ez a nagy különbség. Ügyvédiskola megléte esetén ő nyújtja be a vizsga kérelmet. Ha nincs meg, akkor neked kell, de az igazolást kiadja a kamara a gyakorlati időről.

Impossible # 2010.06.07. 11:53

freeway,

ha megnézed a kamara honlapján a zh-eredményeket, láthatod, hogy tele van kiválóan megfelelttel, meg megfelelttel. Szóval szerintem nem kell izgulni a vizsgák miatt, ha az emberek kb. 100%-ának sikerül megcsinálnia. :)

Kacsa1111 # 2010.06.07. 09:11

Kedves Dr.Attika,

kérlek ne dezinformáld a jónépet.:)

A BÜK nem igazolja le a szakvizsgához szükséges gyakorlati idődet az ügyvédiskolai képzésekben való részvétel, ügyvédiskolai vizsgák letétele és a szakvizsga felkészítő elvégzése nélkül.

Abban igazad van viszont, hogy az ügyvédiskolánál nagyobb időtemetés nincs a világon!:)))


Kacsa11

Dr.Attika # 2010.06.07. 09:10

Kedves "freeway"!
Mégegyszer leírom a szakvizsgához nem kell az ügyvédiskola. Ha meg van a három év, akkor egyénileg- nem a kamarán keresztül terjeszti be a szakvizsga kérelmet - és simán mehet szakvizsgázni. Én is így csináltam. Bejött.

freeway # 2010.06.07. 08:50

Kedves Dr.Attika!

Köszi, de ő még nem szakvizsgázik, sőt, ahhoz hogy szakvizsgázzon, át kell mennie az ügyvédiskolai vizsgán.
Húzós, becsapós kérdések vannak állítólag.
Gondoltam, hátha valaki, aki tavly vizsgázott, még nem törölte le a gépéről a kérdéssort.

freeway

Dr.Attika # 2010.06.07. 08:44

Kedves "freeway"!
Nem tudok kérdéssort küldeni, de mond meg hugicának, hogy ezen ügyvédiskola nélkül is simám szakvizsgázhat. Az ügyvédiskolát azért találták ki, hogy tudjanak fizetni az előadóknak a kamarai tagdíjakból. Én nem voltam ilyen előadáson, de hallottam, hogy nagyon "gagyi". Sőt ügyvédiskola nélkül is tudok szakvizsgázni.

freeway # 2010.06.07. 08:31

Kedves fórumozó jelöltek, vagy bárki aki segíteni tud!

Szükségem lenne a tavalyi, azaz a 2009-es ügyvédiskolai, II. évfolyamos kérdésekre.
Unokahugom, aki most másodéves az ügyvédsikolában, a múlt évben előre is dolgozva, megoldotta a a 2009-es, kérdéssort, de sajnos nem mentette le, így most csak a válaszok vannak meg neki, pl:a,b vagy c...
Igaz, most új kérdéssor van, ha jól tudom, de szerinte biztos jópár kérdés egyezik is, így jobban haladna a kérdések kidolgozásával, ha meg lennének neki a tavalyi kérdések.
Akinek megvan, kérem szépen küldje el az elektronikuslevel@freemail.hu címre, nagyon megköszönném, sokat segítene az unokahugimnak.
Esetlegesen unokahugom tudna is segíteni a kérdések megválaszolásában, egyeztetésében cserébe.

Előre is köszönöm!

freeway